Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální

19.8.2019 Muži skončili na 3. místě v přípravném turnaji v Opatovicích

V sobotu 17.7.2019 jsme se představili na přípravném turnaji v Opatovicích nad Labem. Našimi soupeři byli postupně Přeštice (1. liga), Dobruška (2. liga B), Podlázky-Dalovice (1. liga), Opatovice nad Labem (1. liga) a Krčín (1. liga). Hrací doba byla 1x25 minut, hrálo se na gumě.

Sestava: Přikryl - Krejčík J., Fanta, Krejčík T., Šmídek T., Šmídek D. - Tomašovič (14 branek), Krejčík M. (13 branek), Bládek (6 branek), Živěla (8 branek), Tuška A. (3 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Výsledky:

Sokol Krčín - TJ Sokol Opatovice nad Labem 11:12

Sokol Dobruška - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11:11

TJ Přeštice - TJ Sokol Ostopovice 8:6

V prvním zápase jsme se utkali s úřadujícím mistrem z Přeštic, v zápase bylo vidět, že to byl pro oba týmy úvodní duel, takže ze začátku se oba týmy spíše rozehrávaly a hledaly soupeřovi slabiny. Přeštice skórovaly především z dálky přesnými přestřely či z výskoku, to samé platilo na druhé straně. My jsme si ale vybrali slabší moment jak v obraně, když jsme dostali za sedm minut 5 branek, ale i v útoku, když jsme naopak 10 minut gól nedali, v závěru už jsme jen snížili na konečných 6:8 pro Přeštice.

Branky: Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (2 branky)

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11:10

TJ Přeštice - Sokol Krčín 9:7

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška 9:9

V druhém zápase jsme se potkali se svým soupeřem z 2. ligy, tedy Dobruškou. Zápas jsme hráli oproti prvnímu zápasu mnohem více soustředěně. Až do 20. minuty jsme drželi 3 brankový náskok, o který jsme ale v poslední pětiminutovce přišli, hlavně díky rychlým protiútokům soupeře. Hra v útoku byla pestřejší, systémy se dohrávaly do vyložených šancí, které se ze začátku dávaly, poté už ale ne a soupeř díky své rychlosti srovnal. Škoda tohoto zápasu, protože srovnávací gól jsme dostali necelých 20 vteřin před koncem z trestu ze středu. Výsledkem je tedy remíza 9:9.

Branky: Tomašovič (3 branky), Krejčík M. (3 branky), Bládek (3 branky)

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Přeštice 7:7

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Sokol Ostopovice 12:10

Dalším soupeřem byly Podlázky, tedy soupeř, se kterým jsme se v poslední době potkali několikrát. Úvod zápasu nám vyšel parádně, když jsme dali 5 branek z pěti útoků, hlavně z křídel. I nadále naše hra v útoku byla produktivní a v 12. minutě jsme vedli 8:5. Poté se soupeř zlepšil a začal náš náskok stahovat. Ale díky brankáři Karlu Přikrylovi, který chytil hned několik slibných šancí včetně několika trestů ze středu, jsme utkání dovedli do vítězného konce 12:10.

Branky: Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (1 branka), Bládek (2 branky), Živěla (3 branky), Tuška A. (2 branky)

Sokol Krčín - Sokol Dobruška 11:12

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 8:13

Ve čtvrtém zápase jsme změřili síly s domácími Opatovicemi. A tento zápas se nám moc nepovedl. Za prvních 10 minut jsme 2 góly dali a hned 6 dostali. Soupeř se tak dostal hlavně v útoku do herní pohody a ukázal nám, jak je národní házená pěkný sport, když předvedl hned několik oku lahodících akcí, při kterých jsme byli na obraně jako diváci. V útoku se nedařila kombinace, takže jsme se zkoušeli prosazovat 1 na 1, z následných trestů jsme pak skórovali nejčastěji. Konečný výsledek 13:8 pro domácí Opatovice.

Branky: Tomašovič (1 branka), Krejčík M. (4 branky), Živěla (3 branky)

Sokol Dobruška - TJ Přeštice 7:10

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - Sokol Krčín 13:16

TJ Sokol Opatovice nad Labem - Sokol Dobruška 14:9

Sokol Krčín - TJ Sokol Ostopovice 8:9

Posledním soupeřem byl Sokol Krčín. V tomto zápase nám příliš nevyšlo úvodních 12 minut. Obrana dostávala góly z jednoduchých akcí soupeře, hlavně z přestřelů a obstřelů, v útoku byla mizerná hlavně střelba. Poté ale v zápase nastal zlom, obrana získala několik míčů, útoku se podařilo skórovat a zhruba 3 minuty před koncem jsme srovnali. V závěrečných 2 minutách, ale místo taktické hry proběhly hned 4 útoky, hra se přelévala nahoru dolů, nakonec jsme byli ti šťastnější my, když jsme dokázali 10 vteřin před koncem vstřelit vítězný gól. Vyhráli jsme tak 9:8.

Branky: Tomašovič (2 branky), Krejčík M. (3 branky), Živěla (2 branky), Bládek (1 branka), Tuška A. (1 branka)

6. Sokol Krčín 53:55 2b

V turnaji jsme obsadili krásné 3. místo a dokázali tak zlepšit loňské čtvrté místo.
Turnaj jsme odehráli celkem důstojně, některé zápasy byly samozřejmě lepší, některé horší, ale to bylo dané proti jakým soupeřům jsme hráli. Útok nehrál úplně zle, škoda jen nepřesné střelby ve vyložených šancích a častokrát i ukvepané a nepřipravené střelby, technických chyb se tolik neudělalo, což je pozitivní. Obrana zahrála svůj standart, v bráně podal hodně dobrý výkon Karel Přikryl, který ve všech zápasech předvedl spoustu jistých a kolikrát i šťastných zákroků, v obraně pak hlavně musíme zvýšit důraz a zlepšit koncentrovanost a důslednost, protože jsme kolikrát dostali mraky branek z přestřelů, podstřelů a obstřelů. Takže když to shrnu, turnaj určitě posloužil jako super příprava, ukázal nám nedostatky, kterých je potřeba se zbavit, dále jsme si opět mohli zahrát proti nejlepším celkům z republiky, za což jsme rádi a tímto bych chtěl poděkovat pořadatelům a organizátorům turnaje za možnost si zahrát na tomto turnaji.

My teď musíme vyléčit zranění, která se nám bohužel nevyhnula a hlavně se připravit na první zápas nové sezóny. V tom se představíme na hřišti 1. NH Brno v neděli 25.8. ve 14 hodin. více

13.8.2019 Zhodnocení sezóny 2018/2019

Sezóna 2018/2019 je již minulostí, ta nová je již za dveřmi. Pojďme si ale tu minulou připomenout, jak výsledkově, tak i pár statistikami.

2. liga muži B

Náš tým obsadil konečné 7. místo a nedokázal tak navázat na sezónu 2017/2018, kdy jsme skončili na 4. pozici. Zejména se nám nepodařil podzim, kde jsme dostávali spoustu branek a tím jsme tak přišli o spoustu bodů, jak doma, tak hlavně z venkovních zápasů, po podzimu jsme měli jen 9 bodů. Po vydařené zimní přípravě, kdy jsme v Českém poháru došli až do semifinále, se nám podařilo na jaře předvádět mnohem lepší hru než na podzim, což se projevilo i výsledkově, přesto se našlo několik zápasů, které nám nevyšli, přesto jsme získali na jaře 14 bodů, celkem tedy 23 bodů. Za zmínku stojí hlavně zlepšení obrany - na podzim jsme dostali 212 branek, na jaře pak už jen 165.

Celkové skóre: 384:365

Další statistiky (v závorce údaje ze sezóny 2017/2018)

Počet karet

10 žlutých a 9 červených (22 žlutých a 6 červených karet)

Nejvíce branek

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Rokytnice "B" 28:24 (TJ Sokol Ostopovice - SK Studénka 24:26)

Nejméně branek

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 7:8 (TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 12:11)

Návštěvnost

Celkem doma diváků: 729, průměr na 1 utkání: 66 (celkem doma: 682, průměr: 62)
Celkem venku diváků: 612, průměr na 1 utkání: 56 (celkem venku: 733: průměr: 67)

Nejlepší střelci (před jménem je umístění v celkovém pořadí střelců 2. ligy mužů B)

Mladší žáci

- v konečné tabulce obsadili 2. místo a postoupili na Mistrovství ČR ve Studénce (díky nepřihlášení týmu 1.NH Brno, který soutěž vyhrál), kde obsadili krásné 4. místo

Utkání družstva jihomoravské oblasti:
1 Pátek TJ Litohlavy – TJ Sokol Ostopovice 20 : 8 ( 9 : 3 )
4 Pátek TJ Sokol Ostopovice – NH Řevnice 17 : 8 ( 8 : 3 )
7 Sobota TJ Sokol Ostopovice – TJ Sokol Podhorní Újezd 8 : 6 ( 3 : 3 )
10 Sobota TJ Žatec - TJ Sokol Ostopovice 20 : 15 ( 11 : 7 )
13 Neděle SK Studénka - TJ Sokol Ostopovice 14 : 11 ( 9 : 4 )

- nejlepší obránce: Adam Trčka
- nejlepší střelec: Filip Dejl - 118 branek

Starší přípravka

- v součtu umístění z jednotlivých turnajů vyhrála naše přípravka a obsadila 1. místo

Díky všem, kteří se podíleli na fungování našeho oddílu - hráčům, trenérům, funkcionářům, rozhodčím, sponzorům a také fanouškům - DÍKY :) více

13.8.2019 Sezóna 2019/2020

Start nové sezóny se rychle blíží, v tomto příspěvku se dozvíte pár informací před začátkem soutěží.

Muži opět budou hrát 2. ligu, tentokrát bude jen 11 účastníků, což znamená o jednoho méně než normálně. Našimi soupeři už nebudou Sokol Svinov, který postoupil do 1. ligy a TJ Sokol Rokytnice "B", která se nepřihlásila do soutěže. Novým týmem v soutěži se stává TJ Pustějov, z první ligy mužů žádný tým do 2. ligy mužů B nesestupuje. Tudíž nás bude o jednoho méně.

Muži se opět po roce představí na turnaji v Opatovicích na Labem, kde jsme v loňském roce obsadili 4. místo, kdy jsme dokázali sehrát vyrovnané zápasy s prvoligovými týmy. Letos bude konkurence na tomto turnaji ještě mnohem větší. Turnaj se hraje v sobotu 17.8.2019 od 8:30.

Do nového ročníku se naše družstva představí v následujících kategoriích:

Muži - po několika letech náš oddíl postaví mužský "B" tým, tvořenými hlavně bývalými hráči, kteří dostali opět chuť si zahrát házenou

Dorostenci

Starší žáci

Mladší žáci - už se nebude hrát turnajově, ale každý s každým doma a venku, další změna pravidel umožňuje start max. 3 mladších žákyň v každém týmu

Přípravka

Bohužel jsme nepřihlásili dorostenky, které se rozhodly skončit. Krátké zhodnocení a vysvětlení konce dorostenek:
DOROSTENKY OSTOPOVICE
Naše společná cesta začala před 11 lety, kdy se pár z nás začalo účastnit tréninků házené v Ostopovicích. Našimi prvními trenéry byli tenkrát Petr Pazourek a Jarek Střelec a my ještě ani netušily, jaká dlouhá cesta nás společně čeká. Sotva jsme se naučily udržet balon v jedné ruce a dohodit s ním dál než 2 metry, začaly jsme hrát zápasy. Bavilo nás to a na každý další zápas jsme se velmi těšily. Po nějaké době vystřídal Petra Pazourka trenér Ivo Indra. Ten s námi „vydržel“ až do doby, než ho vystřídal Luboš Dobšík. Od všech trenérů jsme si vzaly k srdci rady do hry i do života.
Mezi naše nejoblíbenější akce spojené s házenou patřila zimní a letní soustředění, která jsme si užívaly, a myslím si, že to bude jedna z těch věcí, která nám bude nejvíce chybět. Tato soustřední totiž spojovala příjemné s užitečným a vždy nás skvěle fyzicky připravila na následující sezónu.
Sotva jsme ze starších žaček povyrostly v dorostenky, začaly nám přibývat starosti a také povinnosti. Škola, taneční, další sporty a tak dále. Tréninky už nás tolik nebavily, zápasy jsme prohrávaly a domů jsme docházely s brekem. V ten moment jsme si uvědomily, že jestli to takto půjde dál, naše společná cesta rychle skončí. Ale protože jsme holky šikovné a statečné, dokázaly jsme pod vedením našeho trenéra Luboše Dobšíka úspěšně dokončit sezónu 2018/2019. Ačkoliv to na podzim vypadalo velice bídně, jarní sezónu jsme dohrály se ctí a dobrými výsledky.
Neděle 9. 6. 2019 se stala naší cílovou rovinkou. Hrály jsme nejen poslední zápas sezóny, ale také poslední zápas našeho života. Moc jsme ho chtěly vyhrát a odejít tak s pocitem vlastního vítězství. Povedlo se. Jakmile pan rozhodčí zapískal konec zápasu, netrvalo dlouho a všem nám tekly slzy po tvářích. Věděly jsme totiž, že to bylo naposledy. Naposledy jsme se prošly po hřišti a za potlesku všech zúčastněných jsme ho uplakané dojetím opustily.
Závěrem bych za celý tým velmi ráda poděkovala všem našim trenérům, kteří nám věnovali hodiny a hodiny času a energie; rodičům a prarodičům, kteří nás podporovali, ať už jsme prohrávaly nebo vyhrávaly; soupeřům, díky kterým jsme stále získávaly nové zkušenosti a celé TJ Sokol Ostopovice za neuvěřitelně krásně prožitých 11 let našeho života v jejím náručí.
DĚKUJEME!
Lvice Ostopovice 2008 – 2019

V nejbližší době bude na naše webové stránky přidáno rozlosování jednotlivých soutěží.

Závěrem bych ještě zmínil, že dnes byla namontována nová tribuna naproti střídačkám pro 50 diváků. Otestovat ji můžete třeba hned v prvních domácích zápasech 1.9.2019, kdy se doma představí oba mužské celky proti Humpolci mužstvům. více

19.6.2019 Muži získali v posledním dvojkole 2 body

Sobota 15.6.2019

TJ Sokol Rokytnice "B" - TJ Sokol Ostopovice 14:17 (6:8)

V rámci posledního dvojkola jsme se představili v sobotu v Rokytnici. Hrálo se za úporného vedra na pěkně rozpáleném gumovém povrchu, což nebylo nic příjemného. Průběh prvního poločasu byl vyrovnaný, důležité bylo, že jsme byli vždy o branku či dvě napřed. Bohužel se nám však nepodařilo se utrhnout na více branek, což nás mírně znervózňovalo. Útok táhl Matěj Krejčík, který zakončoval většinu akcí, když už byl prostor dohrát do konce, většinou akce skončila na nepřesné střelbě. Obrana od začátku nehrála špatně, první dvě branky bylo docela smolné, další branky poté přicházely s koncem poločasu a úbytkem sil a koncentrovanosti. Poločas jsme tak vyhráli 8:6. Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu, my jsme se snažili utrhnout na více branek, což se technickými chybami či nepřesnou střelbou nedařilo. Soupeř se tak po celý druhý poločas držel na dostřel, avšak ani se mu nepodařilo srovnat, v bráně nás totiž několikrát podržel brankář Gasnárek plus pár získaných balónů od obrany, takže útok měl dostatek možností vstřelit branky a rozhodnout. To se nakonec podařilo, když v posledních minutách Rokytka začala riskovat a my útočili do otevřené obrany. Zápas jsme tak nakonec zvládli a vyhráli 17:14.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fiala, Šmídek T. - Krejčík M. (8 branek), Bládek (2 branky), Tuška A (3 branky), Živěla (3 branky), Šmídek D. (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Neděle 16.6.2019

SK NH Veselí nad Moravou - TJ Sokol Ostopovice 20:17 (9:9)

V posledním zápase sezóny jsme jeli do Veselí nad Moravou. Hned na začátku začalo mírně poprchávat, v průběhu poločasu se to jen a jen zhoršovalo, až byl zápas na 5 minut přerušen kvůli silnému dešti a krupobití, poté déšť ustal a začalo svítit sluníčko, takže na hřišti bylo doslova jako v prádelně. Tolik k počasí, nyní k zápasu. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ze začátku vedli domácí o jednu branku, v průběhu poločasu jsme se ale dostali do vedení my, ale soupeř v závěru srovnal. Nám se dařilo kombinační hra, kdy jsme se dostávali do slušných volných střeleckých pozic, ze kterých dávali branky, samozřejmě platili i střelba z dálky a výskoku. Obrana bez Honzy Musila s Honzou Fialem na pozici beka nehrála špatně, chybělo akorát víc důrazu a bojovnosti, góly do naší branky především z křídel a z trestů ze středu. Poločas 9:9. I v druhé půli bylo utkání vyrovnané, alespoň herně, bohužel si náš útok vybral 20 minutou pasáž bez branky, prosadil se ve 2. minutě, poté až ve 23. minutě, což rozhodlo. Domácí tak postupně navyšovali vedení až na luxusních 16:10, mohlo to být i horší nebýt našich obou brankářů, kteří oba předvedli několik pěkných zákroků, poté jsme se prosadili i my. Sice jsme v posledních osmi minutách soupeře přestříleli 7:4, ale na nic jiného než na zmírnění porážky to nestačilo, prohráli jsme tak 20:17.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Fiala, Krejčík J., Krejčík T., Šmídek T. - Tomašovič (7 branek), Krejčík M. (5 branek), Tuška A., Bládek (4 branky), Živěla (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D. více