Domácí dvojkolo muži zvládli, 4 body zůstávají v Ostopovicích

13.9.2022

2. liga muži B

Sobota 10.9.2022

TJ Sokol Ostopovice - TJ Stará Ves nad Ondřejnicí         20:12 (10:8)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Polcar D. (1 branka), Šmídek T. - Krejčík M. (5 branek), Tuška D. (10 branek), Tuška A. (1 branka), Šmídek J. (3 branky), Tomašovič - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V rámci domácího dvojkola byl sobotním soupeřem nováček ze Staré Vsi. Úvodních 15 minut bylo gólově hodně bohatých, zejména naše obrana byla velmi nepozorná, stav byl 8:7 pro hosty. Pak ale došlo ke změně na křídle v obraně, změnil se přístup i hra obrany a my už do konce poločasu neinkasovali. Útok neměl problém si vytvářet šance, horší už to bylo se střelbou, poločas jsme vyhráli 10:8. Ve druhé půli to bylo parádní představení našich brankářů, kdy oba předváděli místy až neskutečné zákroky, obrana pak sbírala odražené balóny a útok tak měl dostatek prostoru náš náskok navyšovat. Skóre se nakonec zastavilo na 20:12 pro Ostopovice. Po vlažném vstupu do zápasu se hlavně obrana postupem času zlepšila, což rozhodlo. Útok v zápase tolik problémů neměl, škoda jen místy uspěchané, zbrklé a nepřesné střelby. Připsali jsme si tak první výhru v nové sezóně.

Neděle 11.9.2022

TJ Sokol Ostopovice - SSK Vítkovice                               24:15 (10:5)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Polcar D. (2 branky), Šmídek T. - Krejčík M. (5 branek), Tuška D. (9 branek), Tuška A., Šmídek J. (6 branek), Tomašovič (2 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V neděli byli naším soupeřem Vítkovice. Zápas měl o poznání pomalejší tempo i nasazení, vzadu to bylo celé o pozornosti a správném postavení, což se nám vcelku dařilo plnit. V útoku jsme v první půli místy zbytečně ze střelecké pozice dohrávali systém do horších postů, ze kterých už nebylo snadné skórovat, ale i tak jsme si vytvořili slušný náskok 10:5 po poločase. Obraz hry v druhé půli se moc nezměnil, začalo padat jen více branek. Do naší sítě především z trestů, které vznikaly po přešlapech záložníků ve snaze získat míč. Náš útok těžil naopak především ze zrychleného přechodu. Zápas jsme tak v poklidu dovedli do vítězného konce 24:15.

Cíl vytyčený před víkendem se nám podařilo splnit, získali jsme 4 body, v dobrém světle se ukázal brankář Karel Přikryl a útočník David Tuška, který vstřelil za víkend 19 branek. Dalším pozitivem bylo, že se zapojili všichni hráči, takže jsme měli možnost vyzkoušet vícero herních variant a možností, víkendové zápasy ukázali i nedostatky, na kterých musíme zapracovat, protože  již tuto neděli změříme síly s Humpolcem. Na našem domácím hřišti se představí poprvé i téměř všechny mládežnické oddíly, takže zápasů bude dost. Závěrem díky divákům za podporu a budeme se těšit opět v neděli :)

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Domácí dvojkolo muži zvládli, 4 body zůstávají v Ostopovicích