21.9.2020

20.9.2020

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 22:18 (6:8)

Po těsné porážce v Humpolci jsme v dalším zápase přivítali Moravskou Slávii Brno, se kterou nás nečekalo nic jednoduchého, což se ukázalo v první půli. Soupeřova obrana velmi dobře přerušovala naši hru zvenku, když k tomu přidáme několik neproměněných šancí z volných křídel a několik zbytečných ztrát, výsledkem tak bylo od našeho útoku pouze 6 branek za poločas (opět tu byla více než 15 minutová pasáž s pouze 1 vstřelenou brankou), naše obrana taktéž nehrála špatně, hrála dobře pozičně i agresivně, podařilo se nám několikrát zastavit rodící se rychlý protiútok soupeře zásluhou Tomáše Šmídka, přesto se soupeř trpělivou hrou v útoku dokázal pravidelně prosazovat a první půli tak vyhrál zaslouženě 8:6. Do druhé půle jsme ovšem nastoupili ve velkém stylu, zatímco za první půli jsme dali 6 branek, za úvodních 9 minut druhé jsme jich dali hned 7, zatímco Morenda jen 4 a my se tak dostali poprvé v zápase do vedení, poté naše obrana s brankářem Gasnárkem dostala za 10 minut hry pouze jednu branku a my si tak vytvořili rozhodující náskok 4 branek. Poté jsme si už zbytek zápasu pohlídali a zápas dovedli do vítězného konce. Ve velmi vyrovnaném utkání jsme dokázali vyhrát 22:18.

Tento zápase rozhodla zejména výrazně zlepšená střelba v druhé půlce, hlavně z křídel od Matěje Krejčíka s 9 brankami, poté vzniklo více prostoru pro další hráče zvenku, Tomašoviče a Honzu Polcara, který si za nás po delší době opět zahrál a zastoupil tak za nemocné bratry Tuškovi. Za druhou půlku jsme dokázali vstřelit 16 branek, což se nám dlouho nepovedlo, jestli vůbec někdy. Obrana podala od začátku zápasu slušný výkon, což bylo základem, že se soupeř v první půli neutrhl na více než 3 branky. V bráně se prostřídali oba brankáři a předvedli jistý výkon. Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, ať už našim, tak také fanouškům Morendy, kteří přijeli ve větším počtu, za vytvoření velmi dobré kulisy k tomuto utkání. Díky

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Opršál, Šmídek T., Kačeriak - Krejčík M. (9 branek), Tomašovič Z. (6 branek), Živěla, Polcar J. (7 branek), Říčánek, Polcar D., - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Příští víkend nás čekají hned 2 venkovní zápasy, nejprve se v sobotu představíme proti 1. NH Brno v 10:30 společně se staršími žáky a dorostenci, v pondělí pak hrajeme v Dobrušce.

JMOP muži

TJ Sokol Ostopovice "B" - KNH MS Brno "B" 12:31 (5:16)

V našem druhém letošním kole jsme se vrátili na domácí půdu, kde jsme nastoupili v neděli 20. září opět po ligovém utkání proti Moravské Slávii. I zde nás čekalo ligové družstvo, které si před naším zápasem neporadilo s naším Áčkem. A ani zde to pro nás nebylo jednoduché. Rozdíl oproti minulému týdnu ale byl v tom, že nám, jakoby nic nefungovalo, v podstatě jediný soupeřův útočník si s naší obranou a potažmo i s brankáři dělal vyloženě, co chtěl a tak nebylo moc útoků, kdy jsme dokázali dát našemu útoku balón jinak než z naší sítě. Brankáře jsme střídali jak to šlo, chytal tentokrát mladý Berys, jeho táta musel do práce, ale ani jeden se nedokázal chytit. V obraně nám zase chyběl zraněný Martin. V útoku jsme měli k dispozici 6 lidí a tak jsme složili dva útoky, které se po 10 minutách pravidelně celý zápas střídali. V první půli se našemu prvnímu útoku ve složení Zip/Shakira(Sysin)/Jeňa dařilo dostávat vcelku do vyložených střeleckých šancí, ale zakončení bohužel bylo bídné, hodně trefených tyček v tom lepším případě. Druhý útok ve složení Dan/Jirka/Kubajz těch šancí měl sice méně, ale střelecky podobně, nejvíce se prosazoval z druhé lajny právě Honza. I v tomto zápase nás bohužel provázelo nespočetné množství technických chyb, což umožňovalo soupeři z Brna lehce vstřelené branky z jednoduchých rychlých protiútoků. A tak bohužel i přes bouřlivou domácí kulisu jsme odešli ze zápasů obrovským rozdílem. I tentokrát ale musím vychválit všechny hráče, že nevypouštěli balóny a i přes nepříznivé skóre celý zápas bojovali a samozřejmě neopomenout poděkovat divákům za podporu. V neposlední řadě jsem rád, že loňští starší žáci, letošní dorostenci se většinou plnohodnotně zapojili jak do tréninkové přípravy, tak i do zápasů a jsou velkým přínosem našemu Béčku, hlavně Berys, Dan a Kačík. Kluci díky a vydržte!

Sestava: David Berka, Vladimír Dilhof – Zdeněk Musil, Vojtěch Krupka, Jan Kačeriak – Jan
Havlík (3), Jan Putna (2), Daniel Říčánek (1), Jiří Rjabuchin (1), Jan Kubíček (3), Petr Sýs (2) – trenér M.n.h. Jan Musil

4. TJ Sokol Ostopovice B 1:35 1b.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži "A" porazili Moravskou Slavii, "Béčko" vysoko prohrálo, výsledky prvního turnaje starší přípravky