31.5.2022

Sobota 28.5.2022

2. liga muži B

TJ Chropyně - TJ Sokol Ostopovice      19:20 (9:11)

O víkendu na nás čekalo venkovní dvojkolo, v sobotním zápase jsme se představili v Chropyni. Zápas byl z naší strany strašně nevyvážený, byly pasáže, kdy nebyl problém soupeře přehrát a snadno skórovat, pak ale byly místa, kdy se nedařilo vůbec nic, střelba, přihrávky, souhra obrany s brankářem. Takže místo toho abychom si na začátku vytvořili dostatečný náskok a hráli uvolněně, a že těch šancí jsme měli spoustu, tak jsme se se soupeřem tahali doslova až do konce, kdy měla Chropyně trestný hod po čase, který neproměnila. Dokázali jsme vyhrát 20:19, což je to nejdůležitější.

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T. - Krejčík M. (9 branek), Tuška D. (6 branek), Tuška A. (1 branka), Mrkva (4 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Neděle 29.5.2022

1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice        17:16 (9:9)

V neděli bylo k vidění brněnské derby s 1. NH Brno. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, domácí si v první půli dokázali vytvořit 2 brankový náskok, ten se nám ale ke konci poločasu podařilo smazat. V druhém poločase se střídali pasáže, kdy góly padaly a kdy naopak kralovaly obrany s brankáři, v praxi to vypadalo tak, že 1. NH Brno dalo gól, my jsme z protiútoku srovnali, když domácí nedali, my jsme také nedali. Opět nás bohužel zklamala střelba, souhra v útoku byla mnohem lepší než v sobotu, šance taky byly, ale nedávalo se, takže místo toho abychom šli do vedení (v zápase jsme vedli pouze první 2 minuty), tak jsme museli neustále dotahovat. V závěru jsme prohrávali o 2 branky, ale obrana párkrát zariskovala, posledních 8 minut nedostala branku a výsledkem bylo, že jsme za stavu 17:16 pro domácí vybojovali trestný hod na středu po čase. Trestný hod jsme ale neproměnili, když balón zamířil vysoko nad branku. Utkání jsme tak prohráli o gól 17:16. Tento zápas si myslím, že byl z naší strany jeden z těch nejlepších, který jsme na jaře odehráli, alespoň co se týče nasazení, bojovnosti a snahy, souhra v útoku i obraně taky nebyla špatná, škoda střelby a v první půli nedůrazu obrany při dohrávání soupeře. Závěrem samozřejmě velké poděkování našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a vytvořili nám téměř domácí atmosféru.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Živěla, Polcar D., Chlup - Krejčík M. (7 branek), Tuška D. (4 branky), Tuška A. (3 branky), Mrkva (1 branka), Tomašovič (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.