Muži "A" získali 4 body z dvojkola, výsledky 2. turnaje přípravek

14.10.2019

sobota 12.10.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Pustějov 18:17 (8:10)

V sobotním utkání v rámci domácího dvojkola zavítal na naše hřiště nováček z Pustějova, v jehož řadách ovšem hrají hráči, kteří v minulosti působili ve Studénce, která působí v první lize, takže nás nečekalo nic lehkého. Vstup do zápasu nám vyšel náramně, rychle jsme vedli 2:0, poté útok nedal 12 minut gól, soupeř se chytil a zápas zcela otočil a vedl pro změnu on a to 7:2, my jsme reagovali střídáním v obraně, když syna nahradil otec, tedy Tomáše Šmídka vystřídal David Šmídek, díky tomu jsme v zápětí korigovali na 7:4. Poté se na chvíli oba týmy brankově odmlčely, ale ke konci poločasu se opět útoky chytily a do šaten se tak šlo za stavu 10:8 pro Pustějov, naštěstí pro nás soupeř neproměnil trestný hod po čase. Do druhé půle nastoupila obrana ve složení jak skončila, tedy Krejčík J., Ďásin, Šmídek D. a v bráně Přikryl a po delší době hrála vcelku dobře, získávala míče a my jsme zápas začali dotahovat, v 15. minutě jsme zápas otočili a měli jsme několik tutových příležitostí na získání náskoku, ale v těch jsme selhali. Zápas se proto dohrával za vyrovnaného stavu, v 27. minutě se nám podařilo skórovat a my vedli o gól, v následné útočné akci soupeře získal několikátý míč v zápase David Šmídek a útok poté utkání již dohrál, zvítězili jsme tak velmi těsně 18:17 a získali po šesti zápasech 2 body.
Podařilo se nám porazit soupeře, který byl v tabulce před námi, ikdyž se utkání v první půli nevyvíjelo dobře, podařilo se nám ho otočit a po delší době vyhrát. Obrana zápas odehrála celkem slušně, až na výpadek na začátku první půle, kdy jsme dostali 9 minut hned 7 branek, došlo ke střídání na křídle a od té chvíle se obrana výrazně zlepšila. V první půli v útoku se dařilo kombinovat, ale ve většině případů jsme ztroskotali na brankáři, plus technické chyby a ztráty, ale v závěru poločasu se zásluhou Matěje Krejčíka podařil stav snížit, když dal 5 branek za poločas, v druhé půli se naštěstí rozstřílel i Zbyňa Tomašovič a zápas tak dopadl lépe pro nás. Za toto utkání bych chtěl pochválit celý tým, výkon a nasazení bylo lepší než v předchozích zápasech a hlavně byla vidět i chuť vyhrát a snaha od všech hráčů s výsledkem něco udělat.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Ďásin, Šmídek T., Šmídek D., Opršál - Krejčík M. (8 branek), Tuška D. (1 branka), Tuška A, Bládek (1 branka), Tomašovič (8 branek), Živěla - trenéři Vlach P., Šmídek D.

neděle 13.10.2019

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek nad Bečvou 21:18 (12:12)

Po sobotní nečekané výhře jsme v posledním zápase podzimní části přivítali Osek nad Bečvou. S výhru v zádech jsme vstoupili sebevědomě do zápasu, v 10. minutě jsme vedli 6:3, když se hlavně v útoku dařilo Matěji Krejčíkovi (7 branek za poločas) a trojici Adam a David Tuškovi a Martinu Živělovi, kteří předvedli hned několik pěkných akcí. Pak ale přišlo polevení z tempa a soupeř zápas postupně dorovnával. Nakonec se mu to i povedlo, když jsme opět nezvládli konec poločasu, místo abychom o 2 branky vedli, tak nedáme branku, ale ještě pustíme soupeře do střelecké pozice, tak jako teď, soupeři se tedy podařilo z trestu po čase srovnat na 12:12. Druhá půle byla dlouho vyrovnaná, jako dobrá změna se ukázala posunutí beka na střed, tím jsme eliminovali soupeřovu hru mezi záložníky z první půle a nedostávali jsme z tohoto prostoru branky, v útoku se nedařilo především střelecky za 12 minut jen 2 branky, pak i díky rychlému přechodu se nám podařilo soupeři odskočit na 2 branky a tento náskok ještě v závěru navýšit na 3 branky, utkání jsme tak vyhráli 21:18.
Dokázali jsme tak získat z dvojkola všechny 4 body, v tomto utkání, hlavně v druhé půli byla vidět výrazně zlepšená hra obrany s brankáři, poděkování patří Martinu Ďáskovi, který nám vypomohl v závěrečných utkáních a měl tak výrazný vliv na fungování obrany. Nedělní utkání hlavně vyšlo Matěji Krejčíkovi s 11 brankami, Adamu Tuškovi s 5 brankami a jeho nahrávači Martinu Živělovi.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu v těchto vyrovnaných a těsných zápasech, děkujeme.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Ďásin, Šmídek T., Šmídek D., Opršál - Krejčík M. (11 branek), Tuška D. (1 branka), Tuška A (5 branek), Bládek, Tomašovič (4 branky), Živěla - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Vracov 14:28 (7:10)
 - mimo soutěž

Sestava: Zeráková, Matoušková - Glozová, Martinů, Štěpánková, Doležilová, Pražáková - Syrová (1 branka), Tomašovičová (5 branek), Kondvárová (6 branek), Chaloupková (2 branky), Dejlová, Nezvalová
Trenéři: Tománek, Vlach L.

Mladší žáci

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Vracov 25:0 (12:0)

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži "A" získali 4 body z dvojkola, výsledky 2. turnaje přípravek