Muži dovezli z dvojkola 4 body

13.6.2024

Sobota 8.6.2024

SSK Vítkovice - TJ Sokol Ostopovice   13:21 (9:9)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Sojka, Chaloupka - Krejčík M. (6 branek), Tuška D. (2 branky), Tuška A. (3 branky), Polcar (8 branek), Dejl (2 branky), Zerák - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V rámci ostravského dvojkola jsme v sobotu zavítali na hřiště Vítkovic, kde se nám dlouhodobě nedaří. Úvod nám ale vyšel až překvapivě dobře a rychle jsme vedli 5:1, poté přišlo vyloučení na straně soupeře, místo abychom náskok navýšili definitivně rozhodli, přišel náš psychický kolaps, přestali jsme se věnovat naší hře, řešili jsme všechno možný a přestali se soustředit. I přes náš time-out soupeř náš náskok smazal a poločas skončil remízou 9:9. Do druhé půlky jsme nastoupili jíž uklidnění a plně koncentrovaní, což se projevilo hned od začátku, opět jsme si velmi rychle vytvořili náskok, který jsme do konce zápasu navyšovali. Vítkovice, které odehrály zápas v sedmi lidech, už v druhé půlce fyzicky nestačily a na zdramatizování utkání již neměly síly. Zápas jsme vyhráli nakonec celkem jasně 21:13.

Nebýt našeho psychického kolapsu v první půlce, mohl to být klidný zápas s jasným průběhem, ale jak je pro nás na jaře typické, i z jasného zápasu dokážeme udělat drama. V zápase nás hlavně trápila střelba, potřebovali jsme spoustu střel na to, abychom skórovali. Branek jsme sice dali 21, ale naše úspěšnost střelby byla tristní. Důležité je, že jsme vyhráli a udrželi jsme tak jarní neporazitelnost na hřišti našeho neoblíbeného soupeře.

Neděle 9.6.2024

TJ Stará Ves nad Ondřejnicí - TJ Sokol Ostopovice   14:17 (7:12)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Sojka, Chaloupka - Krejčík M. (11 branek), Tuška D. (1 branka), Tuška A., Polcar (3 branky), Dejl, Zerák (2 branky) - trenér Šmídek D.

Druhým soupeřem byla Stará Ves, momentálně poslední tým tabulky. První půle byla na začátku vyrovnaná, ale postupem času jsme se dostávali do tempa a začali si vytvářet rozhodující náskok. Obrana s brankářem až na pár výjimek hrála koncentrovaně a neměla větší problém, útok také neměl větší problém vytvářet si střelecké posty, ale celý víkend nám zkrátka nešla střelba. První půlku jsme ještě vyhráli 12:7. V druhé půlce jsme v útoku ale herně odpadli, přestali jsme dávat góly a začalo se hrát na Matěje Krejčíka, který byl jediným, který se dokázal trefit, aspoň někdy, u ostatních byla střelba katastrofální, v posledních 10 minutách zápasu jsme dali jednu branku a trefili asi tak 10 tyček. Soupeř pomalu náskok snižoval, ale víc jak na 3 branky se nepřiblížil, i díky obraně s brankářem. Utkání jsme vyhráli 17:14, brankový rozdíl měl být ale mnohem vyšší.

Dvojkolo jsme zvládli a uhráli jsme 4 body. Škoda mizerné střelby, díky které se nemohlo střídat, tak jak jsme chtěli, v obou zápasech si mohli zahrát mladší kluci mnohem více času. Naším příštím a posledním soupeřem bude v neděli Humpolec. Již teď je jisté, že postup do první ligy si vybojovali kluci z 1.NH Brno, kteří mají nedostižný náskok 3 bodů. My v Humpolci budeme na dálku bojovat se Studénkou o místo druhé. Závěrem děkujeme fanouškům za podporu i na tomto dvojkole, věřím, že jste si to v rámci možností užili :)

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži dovezli z dvojkola 4 body