Muži obsadili 2. místo na turnaji v Opatovicích

23.8.2022

V sobotu 20. srpna se muži představili na turnaji v Opatovicích nad Labem, kde se pravidelně představují prvoligové celky. I letos tomu nebylo jinak, místo tradičních 5 týmů bylo letos o jednoho méně (Podlázky se odhlásily pár dní před začátkem), hrací povrch guma, hrací doba 2x20 minut.

Dobruška - Ostopovice     14:14 (7:6)

Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, oba týmy se střídali ve vedení, rozdíl nebyl větší než 2 branky, my jsme si většinu druhé půle udržovali vedení, soupeř ale v posledních 5 minutách skóre otočil, z posledního útoku v posledních vteřinách zápasu jsme ale dokázali vyrovnat

Ostopovice - Opatovice    18:13 (10:6)

Asi náš nejpovedenější zápas na turnaji, dobře jsme do zápasu vstoupili, velmi rychle jsme vedli o 3 branky a náskok udržovali a postupně navyšovali. V tomto utkání zahrála dobře obrana s brankářem Přikrylem. V útoku se dařilo kombinovat a vcelku snadno střílet branky včetně těch do prázdné branky, ve výsledku jasné vítězství bez výraznějších komplikací

Dobruška  Krčín                21:18

Krčín - Ostopovice            17:20 (10:7)

Naopak do tohoto zápasu jsme vstoupili celkem laxně, obrana byla nepozorná, nedůrazná a útok zbytečně zbrklý a unáhlený, poločas prohra o 3 branky. V druhé půli přišel ale zlepšený výkon a i díky střídajícím hráčům se nám podařilo zápas otočit a nakonec vyhrát

Nejlepší hráči turnaje:

Nejlepší brankář - Karel Přikryl (Ostopovice)

Nejlepší obránce - Martin Leugner (Krčín)

Nejlepší útočník - Josef Morávek (Dobruška)

Nejlepší střelec - Matěj Krejčík (Ostopovice) - 24 branek

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Polcar D. (6 branek) - Krejčík M. (24 branek), Tuška D. (11 branek), Mrkva (6 branek), Šmídek J. (5 branek) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V tomto turnaji jsme neprohráli, dokázali jsme vyhrát 2 utkání a uhrát remízu s Dobruškou, nakonec nám to stačilo na 2. místo (my i Dobruška stejný počet bodů, stejný rozdíl v celkovém skóre, rozhodl až větší počet vstřelených branek Dobrušky). Podařilo se nám, po delší době, získat i nějaké individuální ocenění - nejlepšího brankáře a nejlepší střelce si odvezli Karel Přikryl a Matěj Krejčík. Turnaj posloužil jako dobrá příprava na start 2.ligy, který se rychle blíží. Zahráli si všichni hráči a vyzkoušelo se spousta různých herních variant, výkon nebyl špatný, ale stále jsou zde místa pro zlepšení. Uvidíme, jestli dokážeme výkony a výsledky zopakovat i ve 2. lize.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži obsadili 2. místo na turnaji v Opatovicích