23.8.2020

V sobotu 22.8.2020 jsme se představili na přípravném turnaji v Opatovicích nad Labem za účasti předních ligových družstev. V této nabité konkurenci se nám sice nepodařilo obhájit loňské 3. místo, ale dokázali jsme vybojovat místo čtvrté, když jsme měli stejný počet bodů jako pátý Krčín, ale lepší celkové skóre. Hrálo se 1x25 minut na gumě převážně za pěkného tepla.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Opršál, Šmídek T., Šmídek D. - Krejčík M. (18 branek), Tuška D. (9 branek), Tuška A. (1 branka), Živěla (8 branek), Polcar D. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Obsazení turnaje: TJ Sokol Opatovice n/L (1. liga), Sokol Krčín (1. liga), TJ Sokol Podlázky (1. liga), TJ Přeštice (1. liga), Čechy repre výběr (mix hráčů z prvoligových týmů z Čech), TJ Sokol Ostopovice (2. liga B)

Výsledky zápasů:

Krčín – Opatovice 12:12

Čechy – Podlázky 6:8

Přeštice – Ostopovice 10:8

S Přešticemi jsme ze začátku hráli vyrovnaně, útoku vycházeli systémy a dařilo se proměňovat střelecké pozice, obrana ze začátku držela krok, když se soupeřovi útočníci teprve zastřelovali, po 9 minutách 3:3. Pak se soupeř utrhl o 3 branky, to se nám ještě podařilo srovnat, na další 3 rychlé branky soupeře jsme pak už odpověď nenašli. V tomto utkání měla obrana problémy s se správným postavením proti střelcům a hlavně chyběl větší důraz, zkrátka jsme nechávali jejich střelcům příliš mnoho prostoru. Utkání jsme prohráli o 2 branky 10:8.

Střelci: Krečík M. (5 branek), Tuška D. (1 branka), Tuška A. (1 branka), Živěla (1 branka)

Opatovice – Podlázky 9:12

Přeštice – Krčín 10:10

Ostopovice – Čechy 4:11

Tento zápas se nám vůbec nepovedl, v útoku jsme měli obrovský problém s rychlou a důraznou obranou soupeře, díky které jsme ztratili dost míčů. Naše obrana pak hlavně silově nestačila na soupeřův útok, ve kterém hráli ti nejlepší z Čech, kteří pravidelně reprezentují Čechy v mezizemském utkání. Utkání jsme tak prohráli jasně 11:4.

Střelci: Živěla (2 branky), Krejčík M. (1 branka), Tuška D. (1 branka)

Opatovice – Přeštice 10:12

Podlázky – Ostopovice 7:6

Do utkání s Podlázkami jsme vstoupili velmi dobře, útok hrál trpělivě a dával branky, obrana s brankářem Přikrylem hrála pozorně a v 9. minutě jsme vedli 4:1, pak ale útok přestal proměňovat vyložené střelecké posty a z následného rychlého přechodu dokázaly Podlázky zápas otočit na 7:4, nám se podařilo skórovat opět až v 21. minutě a do konce zápasu tak jen snížit na konečných 6:7 pro Podlázky.

Střelci: Krejčík M. (4 branky), Tuška D. (2 branky)

Krčín – Čechy 6:13

Ostopovice – Opatovice 9:8

V utkání proti Opatovicím se oba týmy přetahovali ve vedení, ze začátku jsme měli navrch my, poté soupeř odskočil na rozdíl 2 branek. Utkání se zlomilo v posledních 10 minutách, kdy jsme šňůrou 4 branek vedli o 2 branky, poslední 2 minuty jsme ovšem moc nezvládli a umožnili soupeři snížit a málem i vyrovnat, se štěstím jsme tak vyhráli 9:8.

Střelci: Krečík M. (5 branek), Živěla (3 branky), Tuška D. (1 branka)

Čechy – Přeštice 11:10

Podlázky – Krčín 12:6

Opatovice – Čechy 8:13

Podlázky – Přeštice 8:6

Krčín – Ostopovice 9:9

V utkání s Krčínem se rozhodovalo o konečném 4. místě, nám se opět povedl začátek vedli jsme 6:3 po 11 odehraných minutách, pak ovšem přišla slabší pasáž, kdy soupeř zápas otočil a my museli dotahovat. Necelou minutu před koncem jsme prohrávali o gól, ale podařilo se nám vybojovat trestný hod z nepříliš ideálního křídla. K trestu po čase se postavil David Tuška, který se do trestu krásně natáhl a střelou mezi brankáře a beka nám vystřelil v zápase remízu 9:9 a v celkovém pořadí (díky celkovému lepšímu skóre) pěkné 4. místo.

Střelci: Tuška D. (4 branky), Krejčík M. (3 branky), Živěla (2 branky)

6. TJ Sokol Opatovice n/L 5 0 1 4 47:58 1b

Na tomto turnaji jsme tak skončili na 4. místě, což vzhledem k tomu, že půlku týmu tvořili dorostenci, považujeme za úspěch. Turnaj nám ukázal naše nedostatky, které máme jak v útoku, tak v obraně. Na stranu druhou jsme vyloženě propadli jen v zápase s reprezentanty z Čech, jinak všechny zápasy rozhodovaly detaily a větší zkušenosti a trpělivost na straně soupeřů. Za turnaj bych chtěl poděkovat všem klukům, kteří jeli a nechali tam v tom teple všechno, jmenovitě bych chtěl vyzdvihnout výkon v útoku Matěje Krejčíka s 18 brankami, který dal půlku branek našeho týmu a brankáře Karla Přikryla, který nás držel svými zákroky a my tak dokázali bodovat. Dále bych chtěl poděkovat pořadatelům z Opatovic za pozvání na tento turnaj a jeho bezproblémový průběh. Na závěr bych Vás chtěl pozvat na první ligové utkání, které se bude hrát na našem hřišti v neděli 6.9. a naším soupeřem bude Osek nad Bečvou.

Už v pátek začíná Mistrovství a Pohár ČR v kategoriích dorostu a mladších žáků a my už známe rozlosování těchto turnajů.

Mistrovství mladších žáků v Dobrušce - 2x25 minut

Účastníci: TJ Avia Čakovice (středočeský kraj), TJ Šroubárna Žatec (severočeský kraj), Sokol Dobruška (východočeský kraj), TJ Sokol Kyšice (západočeský kraj), SK Studénka (severomoravský kraj), TJ Sokol Ostopovice (jihomoravský kraj)

Pohár dorostenců v Chomutově - 2x25 minut

Účastníci: Sokol Bakov n/J (Středočeský kraj), KNH Chomutov (severočeský kraj), Sokol Dobruška (východočeský kraj), TJ Plzeň-Újezd (západočeský kraj), TJ Sokol Osek n/B (severomoravský kraj), TJ Sokol Ostopovice (jihomoravský kraj)

Pátek 28.8.

14:00 TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek n/B
16:30 TJ Sokol Ostopovice - KNH Chomutov

8:30 Sokol Bakov n/J - TJ Sokol Ostopovice
15:15 TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška

11:00 TJ Plzeň-Újezd - TJ Sokol Ostopovice

Všechny zápasy z tohoto turnaje budou online tady.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži obsadili 4. místo v Opatovicích, rozlosování MČR mladších žáků a PČR dorostenců