25.4.2023

2. liga muži

Sobota 22.4.2023

TJ Stará Ves n/O - TJ Sokol Ostopovice    15:25 (8:15)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T. - Tuška D. (11 branek), Tuška A. (3 branky), Polcar D. (4 branky), Šmídek J. (7 branek), Dejl - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Minulý víkend pro nás začala jarní část ligové sezóny, v úvodním dvojkole jsme zavítali na Ostravsko. V sobotu byla naším soupeřem Stará Ves nad Ondřejnicí. Začátek zápasu byl bohatý na góly, po 4 odehraných minutách byl stav 3:3. Poté ale naše obrana s brankářem začala hrát více pozorněji a během následujících 20 minut dostala jen 2 branky. To byl základ k vybudování náskoku a získání sebejistoty do naší hry. Poločas jsme vyhráli jasně 15:8. Cíl do zbytku zápasu byl tedy jasný, nedostat soupeře zpět do zápasu a vyzkoušet si hlavně v útoku různé systémy a správné načasování náběhů, což jsme do puntíku splnili a utkání tak dotáhli k vysoké výhře 25:15.

Neděle 23.4.2023

SSK Vítkovice - TJ Sokol Ostopovice      19:16 (11:10)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T. - Tuška D. (8 branek), Tuška A. (1 branka), Polcar D. (3 branky), Šmídek J. (4 branky), Dejl - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Nedělním soupeřem byly Vítkovice a byl to úplně jiný zápas než v sobotu. Zatímco v sobotu se hrála rychlá házená plná kombinací a nahrávek, v neděli to byl pravý opak. Soupeř, hrající pouze se 3 útočníky, hrál hlavně do křídel, ze kterých se téměř vůbec nemýlil, ať už bylo křídlo jakkoli velké, z levé nebo pravé strany, téměř vše končilo gólem. Ikdyž se na obraně i bráně měnili hráči i posty, tak nepomohlo nic. V útoku jsme dokázali v první půli střelecky krok. Dařilo se nám vcelku kombinovat a přehrávat obranu, i střelba byla v tento moment dobrá. Poločas jsme prohráli tak jen o gól 11:10. V druhé půli jsme chtěli zápas otočit, ale bylo vidět, že toho útočníci mají plné zuby. Začátek druhé půle, to jen demonstroval, když jsme za 15 minut dali 1 gól a soupeř utekl do vedení o 4 branky. Ikdyž jsme si dokázali vytvořit střelecké možnosti, bohužel mizerná střelba nám zabránila se k soupeři ve skóre přiblížit. Zápas jsme prohráli 19:16.

Z ostravského dvojkola jsme vybojovali 2 body, což vzhledem k absenci nejlepšího střelce Matěje Krejčíka se může zdát jako dobré, ale i nedělní zápas byl více než hratelný a prohra mrzí. Celkově předvedená hra nebyla špatná, útok táhl hlavně David Tuška s 19 brankami, ale i ostatní útočníci se i přes ne tak přesnou střelbu dokázali prosadit (věkový průměr útočníků byl na tomto výjezdu 20 let!). Menším zklamáním je potom výkon brankářů a obrany v nedělním zápase. Suma sumárum, sobotní zápas s věkově podobnou Starou Vsí jsme ovládli, nedělní zápas proti mnohem starším a zkušenějším hráčům naopak. Musíme se poučit z chyb, protože již tuto sobotu 29.4.2023 v 10:30 odehrajeme své první domácí utkání proti Pustějovu. Takže tímto Vás zvu na náš domácí zápas, na které budou připraveny i nové sedačky vedle střídaček.