20.5.2019

Neděle 19.5.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 18:11 (10:7)

V rámci 16. kola jsme přivítali Jiskru Humpolec, hrálo se za pěkného slunečného počasí a opět před velmi slušnou návštěvou. Po nepovedeném venkovním dvojkole v Ostravě a bez 5 kluků, kteří nemohli hrát kvůli zranění nebo kvůli kartám jsme potřebovali tento zápas vyhrát. Podle toho vypadal i vstup do zápasu, když jsme dokázali vstřelit 4 branky v úvodních 4 minutách, zatímco soupeř skóroval pouze jednou. Poté ale přišla pasáž, kdy jsme nedokázali proměnit několik slibných šancí a naopak vzadu jsme dostali pár hloupých branek, Humpolec tak postupně stahoval náš náskok, až postupně otočil na 7:6. Poté jsme si vzali oddechový čas, ve kterém jsme se uklidnili a řekli, co hrát, tento time-out byl pro tento zápas zřejmě rozhodující. Od této chvíle (22. minuta) jsme zase začali hrát jako na začátku a do konce poločasu vstřelit 4 branky a poločas tak vyhrát 10:7. V úvodu druhé půle jsme odskočili na rozdíl 5 branek a tento náskok už jsme jen postupně navyšovali. V druhé poločase si obrana připsala hned několik bloků a získaných míčů, za druhou půli dostala jen 4 branky, v útoku pak střelecky řádil Honza Polcar se 13 brankami. Zápas jsme měli po zbytek druhé půle pod kontrolou, na hřišti se tak prostřídali všichni kluci a zápas jsme dovedli do vítězného konce 18:11 pro Ostopovice.
Zápas jsme zvládli docela dobře, až na pasáž mezi 10-20. minutou v první půli, kdy jsme naší nekoncentrovaností dali soupeři možnost zápas zdramatizovat. Po time-outu jsme vrátili k naší hře a zápas vyhráli. Útok táhl hlavně Honza Polcar, který vstřelil 13 branek, ostatní kluci si připsali po 1-2 brankách. Obrana zejména v první půli měla problém se střelbou z dálky, poté jsme začali přerušovat hostující útočníky na 9 metrech, čímž jsme rozbili jejich hru, přerušování hry a dohrávání křídel se ukázalo jako dobrá volba. Závěrem bych chtěl poděkovat všem divákům a fanouškům, kteří přišli podpořit naše týmy ať v neděli nebo v sobotu, přišlo Vás opravdu dost, moc děkujeme.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Fanta, Opršál, Šmídek T. - Tomašovič (2 branky), Polcar J. (13 branek), Tuška A. (1 branka), Bládek (1 branka), Živěla (1 branka), Šmídek D. - trenéři Vlach P., Šmídek D.