23.1.2019

Muži

V sobotu 20.1.2019 jsme se zúčastnili Českého poháru ve Veselí nad Moravou, kde jsme byli součástí osmifinálové skupiny E. V 5-členné skupině jsme se postupně utkali s domácím Veselím nad Moravou, Jiskrou Humpolec, KNH MS Brno a Drakenem Brno, tedy se soupeři z 2. ligy B.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Šmídek T., Opršál - Tomašovič (9 branek), Krejčík M. (4 branky), Tuška D. (7 branek), Polcar J. (25 branek), Bládek, Tuška A. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Osmifinále ČP sk. E ve Veselí nad Moravou, hrací doba: 2x20 minut

TJ Sokol Ostopovice - Veselí nad Moravou 11:9 (7:5)

V prvním zápase jsme se střetli s domácím Veselím. V tomto zápase bylo vidět, že jsme hráli po nějaké době zápas, vzadu jsme dostávali branky především z dálky z přestřelů nebo přes beka, v útoku se většina branek dala z dálky z výskoků nebo z trestů. Utkání rozhodlo závěr prvního poločasu, kdy jsme si vytvořili 2 brankový náskok, který jsme udrželi až do konce. Toto vítězství nakonec rozhodlo o tom, že jsme postoupili. Výsledek 11:9 pro Ostopovice.
Branky: Polcar J. (5 branek), Krejčík M. (2 branky), Tomašovič (2 branky), Tuška D. (2 branky)

KNH MS Brno - Draken Brno "A" 8:15 (4:7)

Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 13:13 (7:6)

V dalším zápase byl naším soupeřem Humpolec. Vstup do zápasu se nám nevydařil, velmi rychle jsme prohrávali o 4 branky, když jsme dostávali velmi jednoduché branky z přestřelů, v útoku byla tragická střelba, když jsme nebyli schopni dát gól. To se změnilo ke konci poločasu, když jsme snížili na rozdíl jedné branky. V druhé půlce jsme zápas otočili a vedli o 3 branky, ale závěr zápasu jsme nezvládli, když jsme několika chybami pomohli soupeři srovnat zápas. Poslední branku jsme dostali po čase z trestu. Výsledkem je remíza 13:13.
Branky: Polcar J. (6 branek), Tomašovič (3 branky), Krejčík M. (2 branky), Tuška D. (2 branky)

Veselí nad Moravou - KNH MS Brno 10:10 (4:2)

Draken Brno "A" - Jiskra Humpolec 17:12 (8:6)

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 10:10 (7:7)

Třetím soupeřem byla Moravská Slavie Brno. Začátek zápasu patřil brankářům, oba totiž předvedli hned několik těžkých zákroků. Pak už se útočníkům podařilo skórovat, našemu útoku hlavně z dálky, soupeři především z křídel nebo z trestů. V druhé půlce měl náš útok výpadek, který trval 15 minut, soupeř zápas otočil i díky několik šťastným gólům, nám se ale podařil závěr zápase, když jsme dokázali zápas srovnat, i díky brance po čase z trestu zásluhou Honzy Polcara. Utkání tedy skončilo remízou 10:10.
Branky: Polcar J. (5 branek), Tomašovič (3 branky), Tuška D. (2 branky)

Veselí nad Moravou - Jiskra Humpolec 14:11 (6:4)

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "A" 11:11 (7:7)

Posledním soupeřem byl Draken Brno. Vstup do zápasu se nám moc nepodařil, když hlavně v obraně jsme měli problém s přesnou střelbou soupeře z křídel. Náš útok se trefil hned v první minutě, poté se na 10 minut odmlčel. Draken si tak vytvořil 2 brankový náskok, který jsme ale dokázali do poločasu srovnat. Začátek druhé půlky nám vyšel, obrana nedostala 10 minut gól, útok vstřelil 2, pak ale opět přišel 12 minutový výpadek a Draken tak skóre otočil, když se trefil z 6-metrového hodu a dvěma pěknými podstřely. V poslední minutě zápasu jsme nejprve dostali branku, náš útok pak měl 30 vteřin utkání srovnat, Honza Polcar dokázal vybojovat trestný hod ze středu, který po čase sám proměnil. Tento zápase byl z našeho pohledu asi nejlepší, byla vidět snaha, nasazení a bojovnost. Utkání vyšlo hlavně Honzovi Polcarovi s 9 brankami, obrana předvedla několik bloků a získala několik míčů, škoda je snad jen několika špatných přihrávek v útoku ve druhé půli. Výsledkem je remíza 11:11.
Branky: Polcar J. (9 branek), Tomašovič (1 branka), Tuška D. (1 branka)

TJ Jiskra Humpolec - KNH MS Brno 15:9 (8:6)

Draken Brno "A" - Veselí nad Moravou 11:7 (6:5)

Konečná tabulka turnaje:
1. Draken Brno „A“ 4 3 1 0 54:38 7
2. TJ Sokol Ostopovice 4 1 3 0 45:43 5
3. SK NH Veselí nad Mo. 4 1 1 2 40:43 3
4. Jiskra Humpolec 4 1 1 2 51:53 3
5. KNH MS Brno 4 0 2 2 37:50 2

Muži obsadili postupové 2. místo v tomto osmifinálovém turnaji a 2.2.2019 se představí ve čtvrtfinálové skupině v Humpolci s týmy: TJ Sokol Opatovice nad Labem (1. liga), TJ Sokol Podlázky-Dalovice (1. liga), TJ Avia Čakovice (1. liga), Draken Brno "A" (2. liga B)

Celkové zhodnocení turnaje:
Hlavním cílem byl postup, tento cíl jsme splnili, ikdyž jsme od začátku zimní přípravy nedrželi míč v ruce. Předvedená hra proto nebyla ideální, přesto nám tento turnaj ukázal, že dosavadní příprava splňuje účel. V turnaji jsme střídali slabší momenty s těmi lepšími, s počtem odehraných minut se naše hra zlepšovala a zkvalitňovala.

Mladší žáci

Družstvo našich mladších žáků postoupilo na Zimní halové mistrovství mládeže, které se uskuteční v Rokycanech dne 16.3. 2019 a jeho pořadatelem bude TJ Litohlavy.

Chaloupková Jana - 14 branek

Starší žačky obsadili v rámci ZHP JMO poslední místo a na závěrečný turnaj nepostupují.

Polcar David - 9 branek

Dorostenci obsadili postupové 2. místo, ale kvůli nevhodnému termínu se do další fáze nepřihlašují (další turnaj se hraje v období jarních prázdnin jihomoravského kraje).

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži postupují do další fáze Českého poháru, mladší žáci postupují na finálový turnaj Zimního halového poháru + výsledky dalších našich družstev