Muži postupují do semifinále Českého poháru

3.2.2019

V sobotu 2.2.2019 jsme odehráli čtvrtfinále Českého poháru v Humpolci. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev - TJ Sokol Ostopovice (2 liga B), Draken Brno (2. liga B), TJ Sokol Opatovice nad Labem (1. liga), TJ Avia Čakovice (1. liga), TJ Sokol Podlázky-Dalovice (1. liga).

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (7 branek), Polcar J. (22 branek), Tuška D. (13 branek), Tomašovič (8 branek), Tuška D. (2 branky), Mrkva (1 branka), Živěla - trenéři Šmídek D., Vlach P.

Výsledky:

TJ Sokol Ostopovice – Draken Brno „A" 12 : 10 ( 7 : 5 )

Prvním soupeřem byl Draken Brno, se kterým jsem se utkali i v minulém osmifinálovém kole. Začátek zápasu byl vyrovnaný, chvíli nám trvalo než jsme se dostali do tempa. Po celý první poločas jsme si udržovali jednobrankové vedení, které se nám do konce poločasu podařilo navýšit, poločas 7:5 pro nás. I v druhé půli jsme si svůj náskok udržovali, obrana začala hrát aktivně, podařilo se jí získat několik odražených míčů, v bráně nás podržel brankář Gasnárek. V útoku jsme kombinační hrou přehrávali soupeřovu obranu, vytvářeli jsme si slušné střelecké posty, ze kterých jsme ale nedokázali skórovat, jinak by náskok byl vyšší. Utkání vyšlo Honzovi Polcarovi s 10 brankami. Konečný výsledek 12:10 pro Ostopovice. Po tomto vyhraném zápase z nás spadla veškerá nervozita, protože jsme si splnili cíl porazit Draken a do dalších zápasů jsme tak šli s čistou hlavou a pocitem užít si zápasy s prvoligovými týmy.

Branky: Polcar J. (10 branek), Krejčík M. (1 branka), Tuška D. (1 branka)

TJ Avia Čakovice – TJ Sokol Opatovice nad Labem 14 : 14 ( 6 : 5 )

TJ Sokol Podlázky-Dalovice – TJ Sokol Ostopovice 16 : 17 ( 8 : 8 )

V druhém utkání byly soupeřem Podlázky, po podzimní části první ligy na 2. místě. Toto utkání bylo bohaté na branky. Oba útoky hráli lépe jak obrany, soupeřův útok si hrou mezi obránce vytvářel tresty ze středu, ze kterých poté skóroval, problém nám dělala i přesná střelba z křídel. Náš útok dával branky ze začátku hlavně z výskoku, poté jsme z výskoku sehrávali do křídel, vytvářeli jsem si tak volné pozice, ze kterých jsme oproti prvnímu utkání dávali góly. Během první půle si soupeř vytvořil až 3 brankový náskok, který jsme ale v závěru dokázali smazat, poločas 8:8. V druhé půli jsme vždy vytvořili jednobrankový náskok, ale Podlázky dokázali hned z protiútoku srovnat, toto se opakovalo celý druhý poločas. Za stavu 16:16 necelou minutu před koncem jsme šli do útoku, pěknou kombinací celého útoku se podařilo uvolnit na středu zcela samotného Davida Tušku, který pár vteřinek před koncem rozhodl toto utkání, výsledkem je tak těsná výhra 17:16 pro Ostopovice.

Branky: Tomašovič (6 branek), Tuška D. (5 branek), Polcar J. (4 branky), Krejčík M. (2 branky)

Draken Brno „A“ – TJ Avia Čakovice 9 : 12 ( 4 : 6 )

TJ Sokol Opatovice nad Labem – TJ Sokol Podlázky-Dalovice 12 : 16 ( 6 : 7 )

TJ Avia Čakovice – TJ Sokol Ostopovice 11 : 14 ( 6 : 6 )

Dalším soupeřem byly Čakovice. Vstup do tohoto zápasu nám vyšel na výbornou, po 10 minutách hry jsme vedli 6:2, poté si ale náš útok prošel menším útlumem, kdy až do konce poločasu nedal branku, soupeř tak dokázal srovnat, poločas tedy skončil remízou 6:6. V druhé půli byl zápas neustále vyrovnaný, klíčový moment přišel až v 15 minutě, kdy jsme si vytvořili 2 brankový náskok, poté jsme už zápas dotáhli do vítězného konce. Díky posledním 5 minutám, které jsme vyhráli 4:1, jsme dokázali vyhrát toto velmi vyrovnané utkání. Toto utkání bylo z našeho pohledu asi to nejlepší přestavení na tomto turnaji. Výsledek 14:11 pro Ostopovice. Po tomto vítězství bylo jasné, že postupujeme do další fáze, takže po utkání jsme byli v šoku z výsledky a propukli menší oslavy.

Branky: Polcar J. (7 branek), Krejčík M. (4 branky), Tuška D. (3 branky)

Draken Brno „A“ – TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11 : 13 ( 4 : 7 )

TJ Sokol Ostopovice – TJ Sokol Opatovice nad Labem 10 : 16 ( 4 : 9 )

V posledním utkání jsme se utkali s Opatovicemi. Před tímto zápasem jsme věděli, že i přes porážku skončíme na 1. místě, proto jsme si mohli dovolit postavit i kluky ze střídačky. Tento zápas jsme si maximálně užili, ikdyž jsme nakonec prohráli. Své první branky totiž za muže vstřelili Adam Tuška a Tomáš Mrkva, posila z Vracova. V tomto utkání jsme nakonec prohráli 16:10, přišli jsme tak o letošní neporazitelnost, ale radost z celkového postupu nám to nezkazilo.

Branky: Tuška D. (4 branky), Tuška A. (2 branky), Tomašovič (2 branky), Polcar J. (1 branka), Mrkva (1 branka)

TJ Sokol Podlázky-Dalovice – TJ Avia Čakovice 13 : 10 ( 9 : 5 )

TJ Sokol Opatovice nad Labem - Draken Brno „A“ 10 : 9 ( 5 : 5 )

Tabulka:
1.TJ Sokol Ostopovice 4 3 0 1 53 : 53 6
2.TJ Sokol Podlázky-Dalovice 4 3 0 1 58 : 50 6
3.TJ Sokol Opatovice nad Labem 4 2 1 1 52 : 49 5
4.TJ Avia Čakovice 4 1 1 2 47 : 50 3
5.Draken Brno "A" 4 0 0 4 39 : 47 0

Výsledkem celého turnaje je tak postup do semifinále Českého poháru, které se uskuteční 3.3.2019 v Pustějově. Našimi soupeři budou TJ Sokol Podlázky-Dalovice, které porazili v přímém souboji o postup Čakovice, dále pak Sokol Krčín (1. liga) a Sokol Svinov (2. liga B).

Na závěr bych shrnul tento turnaj. Jedním z hlavních momentů turnaje bylo to, že jsme věděli, že nemáme co ztratit, že můžeme jen překvapit. Proto jsme hráli s naprostým klidem a čistou hlavou, navzájem jsme se povzbuzovali a hecovali, i lavička žila jednotlivými zápasy. Po slabším začátku turnaje proti Drakenu se náš výkon a síla jen stupňovala, předvedli jsme pěknou koukatelnou hru, která se blížila našim ideálům. V bráně se střídali oba brankáři, a oba zachytali velmi dobře, v důležitých momentech dokázali podržet a to se pak hraje mnohem líp. Obrana se oproti minulému turnaji taky o něco zlepšila, předvedla několik bloků, dokázala získat spousty odražených míčů. V útoku se dařila především střelba z dálky a výskoku. Z toho pak vznikali posty pro ostatní útočníky, ze kterých jsme dávali branky. Celkově nám tento turnaj vyšel na výbornou, dokázali jsme téměř eliminovat technické chyby a opět po delší době jsme se národní házenou bavili a táhli jsme jako tým za jeden provaz. Tento úspěch jsme poté samozřejmě náležitě oslavili.