Muži přiváží 2 body z dvojkola, mladší žačky vyhrály v Olbramovicích

14.9.2021

Sobota 11.9.2021

2. liga muži

TJ Pustějov - TJ Sokol Ostopovice  18:20 (11:9)

V prvním venkovním zápase jsme se představili na hřišti Pustějova. Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl a velmi rychle jsme prohrávali, zejména střelba byla naprosto katastrofální, v 18. minutě to bylo 6:2 pro domácí, ke konci poločasu soupeři docházeli síly a nám se zrychlenou hrou a větší agresivitou v obraně podařilo zápas srovnat. Díky naší aktivitě a pohybu jsme měli možnost hrát proti 2 vyloučeným hráčům soupeře, ale toho jsme nevyužili, ba naopak, soupeři se podařilo dvakrát skórovat a vyhrál tak poločas 11:9. Začátek druhé půle byl vyrovnaný, náskok domácích byl stále 2-3 brankový, což se později ukázalo jako rozhodující. Stejně jako v první půli soupeři začali docházet síly a my toho využili. V posledních 15 minutách zápasu totiž obrana s brankářem Přikrylem dostala jen 2 branky, útok pak zejména díky Matějovi Krejčíkovi a Davidu Tuškovi dokonal obrat. Vítěznou branku vstřelil Tomáš Mrkva zhruba 2 minuty před koncem, soupeř z následného útoku riskatní střelou neuspěl a my pak poslední minutu dohráli v útoku a přidali i pojistku na 20:18. Utkání rozhodla především fyzička, kdy jsme oba konce poločasů ovládali a dařilo se nám dávát jednoduché branky z rychlých a překvapivých kombinací. Utkání bylo poměrně dost vyhecované, ale bez žádných zákeřností a záludností. My si tak připisujeme první dva body v této sezóně. Pochvalu zaslouží celý tým a i hrstka skalních fanoušků, která nás přijela podpořit i do Pustějova. Velké díky.

Sestava: Přikryl - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chlup - Krejčík M. (8 branek), Tuška D. (9 branek), Polcar D. (2 branky), Tuška A., Mrkva (1 branka) - trenér Vlach P.

Neděle 12.9.2021

SSK Vítkovice - TJ Sokol Ostopovice  22:12 (12:8)

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chlup - Krejčík M. (7 branek), Tuška D. (4 branky), Tuška A. (1 branka), Polcar D., Mrkva - trenér Vlach P.

V druhém zápase dvojkola byly naším soupeřem Vítkovice. Od samého začátku jsme měli problém v obraně, kde nám chyběli především kilogramy, což soupeř využíval a dostával se do gólových šancí, aniž by se nějak nadřel. Útok se ze začátku držel, ale postupem času bylo stále těžší se prosazovat přes pozornou a důraznou obranu Vítkovic a dobře chytajícího brankáře Kratochvíla. Poločas 12:8 pro domácí. V druhé půli se začaly kupit chyby a náskok soupeře narůstal. Toho jsme využili k prostřídání hráčů a první zkušenosti tak nasbíral i dorostenec Lukáš Chlup. Utkání jsme jasně prohráli 22:12.

Mladší žačky

TJ Olbramovice - TJ Sokol Ostopovice 3:9 (2:5)

Sestava: Ellen Doležilová - Valentina Černá, Sophia Tekin, Zuzana Dobrovodská, Veronika Sýsová,  Eliška Hlubinková - Lucie Nezvalová (7 branek), Karolína Dejlová (2 branky), Aneta Ďásková, Darina Janatová, Hana Matějíková

Trenéři: Martin Ďásek, Libor Tománek

Starší žačky

TJ Olbramovice A - TJ Sokol Ostopovice 33:3 (18:0)

Sestava: Ellen Doležilová - Tereza Pražáková, Valentina Černá, Sophia Tekin, Zuzana Dobrovodská, Veronika Sýsová - Lucie Nezvalová (2 branky), Karolína Dejlová (1 branka), Aneta Ďásková, Darina Janatová, Hana Matějíková

TJ Olbramovice B - TJ Sokol Ostopovice 24:1 (13:1) - mimo soutěž

Sestava: Aneta Ďásková - Tereza Pražáková, Valentina Černá, Sophia Tekin, Zuzana Dobrovodská, Veronika Sýsová - Lucie Nezvalová, KArolína Dejlová, Ellen Doležilová (1 branka), Darina Janatová, Hana Matějíková

Příští týden se ligové soutěže přeruší, hraje se totiž mezizemské utkání Čechy - Morava v Rokytnici, do užší nominace se nakonec neprobojoval náš Matěj Krejčík. Jihomoravský přebor ale přestávku nemá a tak se o víkendu představí všechna družstva.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži přiváží 2 body z dvojkola, mladší žačky vyhrály v Olbramovicích