Muži prohráli oba zápasy dvojkola, žačky odehrály dohromady 5 zápasů

12.10.2022

Sobota 8.10.2022

2. liga muži

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice      20:18 (11:9)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Polcar D., Šmídek T. - Krejčík M. (10 branek), Tuška D. (6 branek), Tuška A., Šmídek J., Tomašovič (2 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Minulý víkend na nás čekalo dvojkolo proti brněnským soupeřům, kteří se pohybují v tabulce okolo nás, nejprve jsme změřili síly s Drakenem, který byl před tímto kolem na 4. místě, zatímco my na druhém. Začátek nám vcelku vyšel, vedli jsme 4:2, pak soupeř změnil pozice obránců a nastal problém, těžko jsme se prosazovali a nevěděli, co hrát, v naší hře chyběl moment překvapení. Naše obrana začala dobře, pak ale přišla pasáž, kdy jsme dostávali branky ze všeho, co letělo na bránu, takže Draken vývoj prvního poločasu postupně otáčel, až ho nakonec vyhrál 11:9. I do druhé půle jsme vstoupili lépe než soupeř, zrychlili jsme hru a během prvních 10 minut jsme zápas dokázali srovnat. Poté přišla zhruba 8 minutová pasáž, ve které mohli oba týmy rozhodnout. My jsme pokračovali v naší hře a vytvořili si hned několik vyložených šancí, ze kterých jsme ale neskórovali, Draken během této doby dal 2 branky a vedl. V poslední 10minutovce zápasu jsme dokázali už jen snížit na maximálně rozdíl 1 branky, ikdyž jsme měli šance i srovnat, nebýt tyček. Zápas jsme nakonec po boji prohráli 20:18.

Zápas byl celou dobu vyrovnaný, rozdíl nebyl větší než 2 branky. Zápas rozhodla větší zkušenost hráčů Drakenu, hlavně v druhé půli, kdy nezmatkovali, hráli dlouho a téměř na jistou branku. Nás bohužel zklamala střelba v klíčových momentech, o většinu branek se rozdělili 2 útočníci, což také není ideální. Dále nám hlavně v obraně chybělo několik kilogramů, lepší souhra obránců a v první půli i zákroky brankáře. Prohra mrzí, na body jsme v tomto zápase měli.

JMOP mladší žačky

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno       2:11 (1:8)

Sestava: Ďásková - Dobrovodská, Sýsová, Střítežská, Hlubinková, Foltová - Doležilová (2 branky), Janatová, Tekin

Trenér: Tománek

JMOP starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno       2:21 (1:11)

Sestava: Ďásková - Pražáková, Černá, Tekin, Dobrovodská, Sýsová - Nezvalová (2 branky), Dejlová, Doležilová, Janatová

Neděle 9.10.2022

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice         22:15 (10:7)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Polcar D., Šmídek T. - Krejčík M. (4 branky), Tuška D. (7 branek), Tuška A. (1 branka), Šmídek J. (1 branka), Tomašovič (2 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V druhém zápase jsme se představili na hřiště Moravské Slávie, vedoucího týmu, dosud neporaženého a hlavním adeptem na postup do 1. ligy. Úvod zápasu byl vyrovnaný, po 15 minutách byl stav 5:5, pak ale obrana Morendy přeřadila na jinou úroveň a my jsme nebyli schopni vstřelit branku. V obraně jsme začali mít problémy hlavně s útočníkem Šafářem, kterého jsme zastavovali jen za pomocí faulů, po následné rozehrávce jsme pak dostali většinu branek. Poločas jsme prohráli 10:7. Vstup do druhé půle se nám opět podařil, opět jsme zrychlili hru a začali střílet branky, i v obraně jsme na chvíli dokázali získat pár míčů, jenže jsme opět nedokázali proměnit i ty největší šance, což proti tomuto soupeři nejde. Naše maximum bylo stáhnutí náskoku na 2 branky, pak ale soupeř začal využívat naší vysunuté obrany a s lehkostí střílel branku za brankou. Zbytek zápasu se už jen dohrával. Morenda zápas jasně vyhrála 22:15.

Zklamání je hlavně výsledek, prohra o 7 branek je moc. Kdybychom proměnili šance z druhé půli, mohli jsme se přiblížit mnohem víc, třeba i vyrovnat a dostat soupeře trochu víc pod tlak. Jenže jsme toho nevyužili a Morenda už pak jasně dominovala.

Závěrem jako vždy díky všem fanouškům, kteří přišli nebo dojeli podpořit naše týmy. Děkujeme

TJ Olbramovice - TJ Sokol Ostopovice           4:8 (3:4)

Sestava: Ďásková - Dobrovodská, Sýsová, Střítežská, Hlubinková, Ševečková, Foltová - Doležilová (8 branek), Janatová, Tekin

TJ Olbramovice A - TJ Sokol Ostopovice        25:9 (13:3)

Sestava: Ďásková - Pražáková, Černá, Tekin, Dobrovodská, Sýsová - Nezvalová (3 branky), Dejlová (6 branek), Doležilová, Janatová

TJ Olbramovice B - TJ Sokol Ostopovice        13:13 (8:6)

Sestava: Doležilová, Ďásková - Pražáková, Černá, Tekin, Dobrovodská, Sýsová - Nezvalová (9 branek), Dejlová (4 branky), Janatová

Již o tomto víkendu se postupně představí všechny naše týmy. Budeme rádi, když dorazíte.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži prohráli oba zápasy dvojkola, žačky odehrály dohromady 5 zápasů