8.10.2018

7.10.2018

2. liga muži B

Sokol Dobruška - TJ Sokol Ostopovice 20:15 (10:8)

V dalším utkání jsme se představili na hřišti dosavadního lídra soutěže, tedy Dobrušky. Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, rychle si vytvořili 2 brankový náskok, který postupem prvního poločasu navyšovali. Soupeř se prosazoval především z rychlého přechodu do útoku a po uvolnění 1 na 1 z křídel, měli jsme však v bráně Jirku Gasnárka, který nás opět několikrát podržel a i díky němu jsme se drželi po celý zápas ve hře. Naši útočníci měli na začátku problém s agresivně a tvrdě hrající obranou soupeře, díky tomu ztratili několik míčů, postupem času se ale dostali zpátky do zápasu, začali jsme se prosazovat jak kombinační hrou, tak i díky osobnímu pohybu, z těchto akcí potom vznikali brankové příležitosti nebo tresty, ze kterých se především David Tuška dokázal několikrát prosadit. V zhruba v 24. minutě jsme v obraně reagovali na nepříznivý stav 10:5 pro Dobrušku prohozením beka na druhou stranu, což se na chvíli ukázalo jako dobrá volba a my ještě stačili náskok soupeře snížit na poločasových 10:8. Druhá půle však začala naším brzkým vyloučením na 5 minut, toho soupeř využil a odskočil nám na 4 branky, poté několik minut nepadla branka ani na jedné straně, pak přišlo druhé naše vyloučení, jelikož se jednalo o stejného hráče, hráli jsme tak 10 minut v oslabení, které jsme vcelku zvládli a po návratu vyloučeného jsme byli stále ve hře, když jsme prohrávali o 3 branky. Poté byl vyloučen po druhé žluté kartě i domácí hráč a my měli šanci zápas srovnat. To se ale nestalo, když soupeřův útok dokázal i ve 2 lidech přehrát naši obranu a většinu času vydržel v útoku a 2x i skórovat, v ten moment se zápas zlomil a my nakonec prohráli 20:15.
Výsledek vypadá možná hrozivě, ale výkon a předvedená hra nebyla zase tak špatná. Mrzet nás může vstup do zápasu a několik jednoduchých branek v naší síti z rychlého přechodu, dále pak ztráty v útoku a v neposlední řadě vyloučení. V zápasu, který jsme hráli na 3 útočníky se střelecky i herně dařilo Davidovi Tuškovi se 7 brankami a v bráně pak Jirkovi Gasnárkovi.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil. Fanta, Šmídek T., Krejčík T. - Polcar J. (8 branek), Tuška D. (7 branek), Krejčík M., Tuška A., Živěla - trenér Vlach P.

Příští týden nás čekají poslední 2 domácí zápasy na podzim. Nejprve se v sobotu utkáme s hráči Sokola Rokytnice B od 15:30, v neděli pak přivítáme v 10:30 ex-ligové Veselí nad Moravou.