Muži prohráli v úvodním zápase s Morendou

7.9.2021

Neděle 5.9.2021

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 22:23 (13:13)

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Šmídek D. - Krejčík M. (11 branek), Tuška D. (5 branek), Polcar D. (2 branky), Tomašovič (3 branky), Tuška A. (1 branka), Mrkva - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Téměř po roce jsme nastoupili opět k soutěžnímu utkání, soupeřem byla Moravská Slávie. Během covidové pauzy skončilo pár hráčů, takže jsme se museli přizpůsobit a poprvé v zápase na obraně dostal prostor Martin Živěla. Od začátku zápasu padalo spousta branek, oba útoky neměli téměř žádný problém skórovat, bylo k vidění spoustu pěkných akcí a hlavně přesná střelba. V druhém poločasu se začalo hrát více na jistotu, přesto padalo dost gólů. Po celý zápas se oba týmy přetahovaly o vedení, náskok ale nebyl větší než o 1 branku, ikdyž jsme měli hned několik příležitostí odskočit, tak jsme se nepřesnou přihrávkou nebo střelbou o tuto možnost připravili. Zlom v zápase přišel zhruba 10 minut před koncem zápasu. V tomto úseku jsme šli do vedení 21:20, ale pak jsme se na 10 minut v útoku odmlčeli a soupeř 3 brankami v řadě zápas otočil. Nám se už jen v poslední minutě podařilo korigovat na konečných 22:23 z našeho pohledu. Utkání se podařilo zejména 2 útočníkům - Matějovi Krejčíkovi s 11 brankami a Davidovi Tuškovi s 5 brankami. Z mého pohledu pohledný a kvalitní zápas jsme bohužel o gól prohráli, rozhodovaly detaily, lepší postavení, větší trpělivost i zkušenosti v určitých momentech zápasu. Nám nezbývá nic jiného než se poučit z chyb a připravit se na další zápasy, již tento víkend nás čeká venkovní dvojkolo. Postupně se představíme v Pustějově a ve Vítkovicích. Na závěr bych chtěl poděkovat všem divákům, kteří dorazili na tento zápas a povzbuzovali nás.