Muži skončili na 3. místě v přípravném turnaji v Opatovicích

19.8.2019

V sobotu 17.7.2019 jsme se představili na přípravném turnaji v Opatovicích nad Labem. Našimi soupeři byli postupně Přeštice (1. liga), Dobruška (2. liga B), Podlázky-Dalovice (1. liga), Opatovice nad Labem (1. liga) a Krčín (1. liga). Hrací doba byla 1x25 minut, hrálo se na gumě.

Sestava: Přikryl - Krejčík J., Fanta, Krejčík T., Šmídek T., Šmídek D. - Tomašovič (14 branek), Krejčík M. (13 branek), Bládek (6 branek), Živěla (8 branek), Tuška A. (3 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Výsledky:

Sokol Krčín - TJ Sokol Opatovice nad Labem 11:12

Sokol Dobruška - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11:11

TJ Přeštice - TJ Sokol Ostopovice 8:6

V prvním zápase jsme se utkali s úřadujícím mistrem z Přeštic, v zápase bylo vidět, že to byl pro oba týmy úvodní duel, takže ze začátku se oba týmy spíše rozehrávaly a hledaly soupeřovi slabiny. Přeštice skórovaly především z dálky přesnými přestřely či z výskoku, to samé platilo na druhé straně. My jsme si ale vybrali slabší moment jak v obraně, když jsme dostali za sedm minut 5 branek, ale i v útoku, když jsme naopak 10 minut gól nedali, v závěru už jsme jen snížili na konečných 6:8 pro Přeštice.

Branky: Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (2 branky)

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11:10

TJ Přeštice - Sokol Krčín 9:7

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška 9:9

V druhém zápase jsme se potkali se svým soupeřem z 2. ligy, tedy Dobruškou. Zápas jsme hráli oproti prvnímu zápasu mnohem více soustředěně. Až do 20. minuty jsme drželi 3 brankový náskok, o který jsme ale v poslední pětiminutovce přišli, hlavně díky rychlým protiútokům soupeře. Hra v útoku byla pestřejší, systémy se dohrávaly do vyložených šancí, které se ze začátku dávaly, poté už ale ne a soupeř díky své rychlosti srovnal. Škoda tohoto zápasu, protože srovnávací gól jsme dostali necelých 20 vteřin před koncem z trestu ze středu. Výsledkem je tedy remíza 9:9.

Branky: Tomašovič (3 branky), Krejčík M. (3 branky), Bládek (3 branky)

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Přeštice 7:7

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Sokol Ostopovice 12:10

Dalším soupeřem byly Podlázky, tedy soupeř, se kterým jsme se v poslední době potkali několikrát. Úvod zápasu nám vyšel parádně, když jsme dali 5 branek z pěti útoků, hlavně z křídel. I nadále naše hra v útoku byla produktivní a v 12. minutě jsme vedli 8:5. Poté se soupeř zlepšil a začal náš náskok stahovat. Ale díky brankáři Karlu Přikrylovi, který chytil hned několik slibných šancí včetně několika trestů ze středu, jsme utkání dovedli do vítězného konce 12:10.

Branky: Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (1 branka), Bládek (2 branky), Živěla (3 branky), Tuška A. (2 branky)

Sokol Krčín - Sokol Dobruška 11:12

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 8:13

Ve čtvrtém zápase jsme změřili síly s domácími Opatovicemi. A tento zápas se nám moc nepovedl. Za prvních 10 minut jsme 2 góly dali a hned 6 dostali. Soupeř se tak dostal hlavně v útoku do herní pohody a ukázal nám, jak je národní házená pěkný sport, když předvedl hned několik oku lahodících akcí, při kterých jsme byli na obraně jako diváci. V útoku se nedařila kombinace, takže jsme se zkoušeli prosazovat 1 na 1, z následných trestů jsme pak skórovali nejčastěji. Konečný výsledek 13:8 pro domácí Opatovice.

Branky: Tomašovič (1 branka), Krejčík M. (4 branky), Živěla (3 branky)

Sokol Dobruška - TJ Přeštice 7:10

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - Sokol Krčín 13:16

TJ Sokol Opatovice nad Labem - Sokol Dobruška 14:9

Sokol Krčín - TJ Sokol Ostopovice 8:9

Posledním soupeřem byl Sokol Krčín. V tomto zápase nám příliš nevyšlo úvodních 12 minut. Obrana dostávala góly z jednoduchých akcí soupeře, hlavně z přestřelů a obstřelů, v útoku byla mizerná hlavně střelba. Poté ale v zápase nastal zlom, obrana získala několik míčů, útoku se podařilo skórovat a zhruba 3 minuty před koncem jsme srovnali. V závěrečných 2 minutách, ale místo taktické hry proběhly hned 4 útoky, hra se přelévala nahoru dolů, nakonec jsme byli ti šťastnější my, když jsme dokázali 10 vteřin před koncem vstřelit vítězný gól. Vyhráli jsme tak 9:8.

Branky: Tomašovič (2 branky), Krejčík M. (3 branky), Živěla (2 branky), Bládek (1 branka), Tuška A. (1 branka)

6. Sokol Krčín 53:55 2b

V turnaji jsme obsadili krásné 3. místo a dokázali tak zlepšit loňské čtvrté místo.
Turnaj jsme odehráli celkem důstojně, některé zápasy byly samozřejmě lepší, některé horší, ale to bylo dané proti jakým soupeřům jsme hráli. Útok nehrál úplně zle, škoda jen nepřesné střelby ve vyložených šancích a častokrát i ukvepané a nepřipravené střelby, technických chyb se tolik neudělalo, což je pozitivní. Obrana zahrála svůj standart, v bráně podal hodně dobrý výkon Karel Přikryl, který ve všech zápasech předvedl spoustu jistých a kolikrát i šťastných zákroků, v obraně pak hlavně musíme zvýšit důraz a zlepšit koncentrovanost a důslednost, protože jsme kolikrát dostali mraky branek z přestřelů, podstřelů a obstřelů. Takže když to shrnu, turnaj určitě posloužil jako super příprava, ukázal nám nedostatky, kterých je potřeba se zbavit, dále jsme si opět mohli zahrát proti nejlepším celkům z republiky, za což jsme rádi a tímto bych chtěl poděkovat pořadatelům a organizátorům turnaje za možnost si zahrát na tomto turnaji.

My teď musíme vyléčit zranění, která se nám bohužel nevyhnula a hlavně se připravit na první zápas nové sezóny. V tom se představíme na hřišti 1. NH Brno v neděli 25.8. ve 14 hodin.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži skončili na 3. místě v přípravném turnaji v Opatovicích