Muži uhráli pouze jednu výhru z domácího dvojkola, mladší žáci postupují na MČR

3.6.2019

Sobota 1.6.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek nad Bečvou 16:18 (10:13)

V sobotním utkání k nám přijel Osek nad Bečvou, který byl před námi v tabulce pouze o 2 body, takže jsme se mohli v případě výhry na svého soupeře dotáhnout. Jenže naše cesta za vítězstvím se hodně zkomplikovala už v úvodních minutách zápasu. Začátek jsme prospali, jak v obraně, tak v útoku, chyběla nám koncentrovanost a chuť, z prvních 3 střel jsme dostali 3 branky, v útoku jsme zase zahazovali střely nebo vázla kombinace. Soupeř si tak vytvořil rychle 3 branky náskok, po našem time-outu jsme se trošičku vzpamatovali, ale na smazání ztráty to nestačilo. Když obrana získala míč, útoku se nepodařilo skórovat, když útok gól vstřelil, obrana nedokázala získat. Osek si tak udržel svůj náskok tří branek, vyhrál 13:10 poločas. V druhém poločasu jsme chtěli s výsledkem něco udělat, obrana zahrála druhou půli mnohem lépe než první, ovšem v útoku to byla střelecká bída, za zmínku snad stojí jen 10 vstřelených branek Matěje Krejčíka, na kterém byla asi největší snaha s výsledkem něco udělat, ale i on se trápil ve střelbě. V závěru jsme otevřeli více hru, více jsme riskovali, ale protivník si náskok pohlídal a zápas dovedl k vítěznému konci, 16:18 pro Osek.
Zápas jsme prohráli v úvodních minutách zápasu, jak v obraně, tak v útoku, poté jsme se sice snažili, ale stále nám chybělo něco, jak se dostat do zápasové pohody. Mrzí hlavně střelba z křídel, kde jsme dali snad 1 gól za celý zápas, což je málo, poté bylo i méně místa na středu a těžko se prosazovali ostatní útočníci. Prohráli jsme tak důležitý zápas, mohli jsme dotáhnout na týmy, co jsou před námi, místo toho jsme ztratili bodový kontakt.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek T., Fiala, Opršál - Krejčík M. (10 branek), Tomašovič (2 branky), Tuška A., Šmídek D. (2 branky), Živěla (1 branka), Bládek (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Mladší žáci - 7. turnaj v Jihlavě

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 15 : 8 ( 6 : 2 )
1. NH BRNO - Draken Brno 13 : 8 ( 8 : 3 )
SK Autonot Jihlava - Draken Brno 14 : 12 ( 8 : 7 )
1. NH BRNO - TJ Sokol Ostopovice 14 : 10 ( 8 : 4 )
Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 7 : 12 ( 5 : 8 )
SK Autonot Jihlava - 1. NH BRNO 9 : 16 ( 5 : 7 )

Mladší žáci odehráli svůj poslední turnaj v jihomoravském přeboru, v celkovém pořadí obsadili 2. místo, což znamená, že se představí 21.6.-23.6.2019 na MČR ve Studénce, protože se tým 1. NH Brno rozhodl nepřihlásit na tento turnaj.

Neděle 2.6.2019

TJ Sokol Ostopovice - TJ Stará Ves nad Ondřejnicí 25:13 (16:8)

V neděli nás čekal zápas se Starou Vsí. Na rozdíl od soboty nám vstup do zápasu celkem vyšel, velmi rychle jsme se dostali do někalika brankového náskoku, který jsme celý první poločas jen navyšovali. V útoku se prostřídali všichni útočníci a hlavně se nám dařilo střelecky, střelba z dálky, z křídel i trestů, to vše vedlo k tomu, že jsme dali za první poločas 16 branek, vzadu byl vidět taky o něco zlepšený výkon, přesto párkrát došlo k nepozornosti a nedůrazu a soupeř toho využil. Poločas 16:8 pro Ostopovice. V druhém poločase už takové brankové hody nebyli, hra ztratila na tempu, i díky docela slušnému vedru. Náš tým i díky náskoku mohl poslat na hřiště postupně všechny náhradníky jak do útoku, tak do obrany, takže jsme si zahráli všichni. Obrana nastoupila s Honzou Fialou na bekovi a bratry Krejčíky na záloze a společně s brankáři toho soupeři moc nedovolila, utkání si podařilo našemu bekovi, který dobrým pohybem a čtením hry získal několik míčů. V útoku se pokračovalo s prostřídáváním všech útočníků, pokračovalo se v systematické hře, která vycházela, akorát se už tolik nedařilo v zakončení. Suma sumárum, v utkání jsme zvítězili 25:13 a získali tak alespoň jedno vítězství. Na závěr bych chtěl poděkovat jako vždy všem fanouškům, kteří dorazili a podporovali naše týmy. Moc děkujeme :)

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Fiala, Šmídek T. - Krejčík M. (4 branky), Tomašovič (6 branek), Tuška A., Polcar J. (10 branek), Bládek (2 branky), Živěla (3 branky) - Vlach P., Šmídek D.

V posledním domácím zápase přivítáme příští týden vedoucí tým tabulky Sokol Dobruška, společně s námi budou hrát i dorostenky a starší žačky proti holkám z Jihlavy.

Dorostenky

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "A" 10:21 (7:10)
TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "B" 12:19 (8:9)

Dorostenky v přímém souboji o 3. místo nestačily na drakenské "běčko" a v soutěži tak obsadí 4. místo

Starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 16:32 (7:17)

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži uhráli pouze jednu výhru z domácího dvojkola, mladší žáci postupují na MČR