3.5.2023

Sobota 29.4.2023

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Pustějov   13:8 (8:4)

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Živěla, Šmídek T. - Krejčík M. (6 branek), Tuška D. (4 branky), Polcar D., Tuška A. (2 branky), Šmídek J. (1 branka), Dejl - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V prvním jarním domácím zápase se změřili síly s Pustějovem. A byl to vstup do zápasu, co rozhodlo tento zápas, brankáři s obranou se totiž dařilo udržet čisté konto až do 18. minuty, když soupeř poprvé skóroval, za tu dobu se podařilo našemu útoku rychlými kombinacemi a přesnou střelbou vstřelit 6 branek, pak začalo pršet a my jsme hlavně v útoku znejistili. Soupeř tak dokázala snížit na poločasových 8:4 pro nás. I v průběhu druhé půle pršelo, což se projevilo hlavně ve vstřelených brankách. Naši útočníci se dlouho trápili, když nedokázali najít recept na zlepšenou obranu Pustějova, sice se dařilo držet balón, ale nic závratného jsme vymyslet nedokázali, sice jsme vedli 11:5, pak ale přišel gólový útlum a soupeř v 17. minutě snížil na 11:8. Proto jsme si vzali oddechový čas, kterým jsme se uklidnili, od té chvíle jsme byli lepším týmem, vzadu jsme do konce zápasu nedostali branku a útok dvě přidal. Zápas jsme tedy dokázali vyhrát 13:8.

Jak už jsem psal na začátku, rozhodl vstup do zápasu, když jsme si vytvořili solidní náskok, který jsme dokázali udržet. Díky dešti jsme byli nuceni změnit hru v útoku, což chvíli trvalo, ale ve druhé půli to na sebe vzal Matěj Krejčík a utkání rozhodl. Obrana s brankářem Přikrylem předvedla po celý zápas dobrý výkon, až na pár drobných maličkostí hrála pozorně a důrazně a soupeře k ničemu nepustila. Soupeři jsem oplatili podzimní porážku a připsali si 2 body do tabulky. Závěrem patří poděkování všem, kteří došli i v tomto počasí nás podpořit a že Vás nebylo málo. Díky!