Muži vypadli z Českého poháru v semifinále

6.3.2019

V neděli 3.3.2019 jsme se zúčastnili semifinále Českého poháru 2019 v Pustějově. Našimi soupeři byli postupně Sokol Svinov (2. liga muži B), Sokol Krčín (1. liga) a TJ Sokol Podlázky-Dalovice (1.liga). Hrací doba: 2x25 minut.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fiala, Šmídek T., Opršál - Tomašovič (6 branek), Krejčík M. (11 branek), Mrkva (6 branek), Bládek (1 branka), Živěla (4 branky), Tuška A. (1 branka) - trenéři Šmídek D., Vlach P.

Výsledky:

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Svinov 9:14 (4:7)

Prvním soupeřem byl Sokol Svinov, tedy tým, se kterým se potkáváme ve druhé lize. Začátek zápasu byl opatrný, mnoho gólů nepadlo, přesto si postupně Svinov vytvořil menší náskok. Ten jsme mohli několikrát smazat, ale především zbytečnými chybami a nepřesnou unáhlenou střelbou se nám to nepovedlo. Do konce poločasu si Svinov svůj náskok ještě navýšil na 7:4. Vstup do druhé půle nám vyšel, vcelku dobře hrající obraně se podařilo získat několik míčů, ze kterých jsme sice snížili na rozdíl 2 branek, ale poté se opakoval scénář z půle první, technické chyby a nepřesná střelba. To znamenalo, že soupeř zápas v klidu dohrál a pohodlně zvítězil 14:9.
Zápas byl z mého pohledu vyrovnaný, naše obrana nehrála špatně, v bráně zachytal Karel Přikryl, ale bohužel v útoku to nebylo ideální. Velmi jsme se nadřeli na jakýkoli gól, kombinace velmi často vázla a k tomu nepřesná střelba (nedokázali jsme dát 3 šestky).

Branky: Krejčík M. (6 branek), Mrkva (2 branky), Tomašovič (1 branka)

Sokol Krčín - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 17:16

Sokol Svinov - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 22:22

Sokol Krčín - TJ Sokol Ostopovice 17:11 (7:6)

Druhým soupeřem byl Sokol Krčín. Vstup do zápasu se povedl obraně, která proti rychle hrajícímu útoku soupeře předvedla několik bloků, ale útok se opět trápil, první naše branka padla až v 8. minutě, v 15. minutě jsme prohrávali 5:1, pak se hra útoku zlepšila a my snížili na poločasových 7:6 pro Krčín. Druhé půle už nebyla z naší strany tak koncentrovaná jako ta první, v obraně se lehce polevilo, což se projevilo hned několika góly z přestřelů, útok se sice snažil držet krok, ale branky střílel jen velmi těžce, došlo tak k prostřídaní hráčů a náskok soupeře se jen navyšoval. Konečný výsledek 17:11 pro Krčín.
Utkání se povedlo vzadu Kubovi Krejčíkovi, který zejména v první půli byl téměř neprůstřelný, v bráně podal solidní výkon Jirka Gasnárek, v útoku se proti velmi dobře hrající obraně Krčína jen velmi těžko prosazovalo, za zmínku stojí nebojácnost Martina Živěly a Tomáše Mrkvy, kteří se snažili osobním pohybem prosadit, což se jim i několikrát povedlo.

Branky: Krejčík M. (3 branky), Tomašovič (3 branky), Mrkva (3 branky), Živěla (2 branky)

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Sokol Ostopovice 18:9 (10:5)

V posledním utkání jsme se potkali s Podlázkami, které postoupili společně s námi ze čtvrtfinálové skupiny. Ve čtvrtfinále jsme Podlázky dokázali porazit, ale v tomto utkání nám soupeř porážku s přehledem vrátil. Už od úvodních minut bylo jasné, že Podlázky jsou nad naše síly, v útoku byli rychlejší, silnější a přesnější, v obraně pak více agresivní a důraznější. Mohli jsme tak prostřídat všechny hráče a vyzkoušet si tak více herních variant jak v obraně, tak v útoku. Soupeř si po celý zápas udržoval náskok, který pak v druhé půli jen zvyšoval. Konečný výsledek 9:18 pro Podlázky.

Branky: Krejčík M. (2 branky), Tomašovič (2 branky), Živěla (2 branky), Tuška A. (1 branka), Mrkva (1 branka), Bládek (1 branka)

Sokol Svinov - Sokol Krčín 23:21