Muži zahájili nový ročník výhrou v Jihlavě

4.9.2023

Neděle 3.9.2023

2. liga muži

SK Autonot Jihlava - TJ Sokol Ostopovice   15:24 (4:13)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chaloupka - Krejčík M. (9 branek), Tuška D. (7 branek), Tuška A. (6 branek), Polcar (1 branka), Zerák (1 branka), Dejl - trenéři Šmídek D., Vlach P.

V úvodním zápase nového ročníku druhé ligy jsme se představili na hřišti v Jihlavě. Hned od úvodních minut jsme byli lepším týmem, vzadu jsme hráli koncentrovaně, obrana hrála rychle na nohách, což na soupeřovým útočníkům dělalo problémy a těžko se prosazovali, když už se soupeř dostal ke střele, bylo to většinou z křídel, kde to pochytal brankář. V útoku také nebyl větší problém, pokud balón létal z ruky, dostat se do střeleckých postů bylo jednoduché a i střelba na první zápas nebyla špatná. Poločas jsme vyhráli jasně 13:4. V druhé půli koncentrovanost lehce upadla, čehož soupeř využil a herně se zvedl, se skóre ale nic závratného neudělal, po celý průběh jsme si udržovali 9 brankový náskok. K zápasu s námi odcestovali i dvě naše mladé naděje a i díky průběhu zápasu dostaly celkem slušný prostor si zahrát - Marek Chaloupka v obraně a Honza Zerák v útoku, který vstřelil i první ligovou branku. V druhé poločase jsme tedy prostřídali všechny hráče a vyzkoušeli si různé herní varianty a systémy, utkání se povedlo brankáři Berkovi, který v druhé půli předvedl několik efektivních zákroků. Výsledek zápasu 15:24 pro Ostopovice.

Příští týden v neděli se muži i žáci představí v Řečkovicích na hřišti 1. NH Brno, žákyně budou hrát v Miroslavi.