29.5.2024

Sobota 25.5.2024

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno   18:15 (11:9)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Sojka, Chaloupka - Krejčík M. (14 branek), Tuška A. (2 branky), Polcar (2 branky), Dejl, Šmídek D. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V posledních domácích zápasech této sezóny jsme přivítali týmy, se kterými jsme na podzim prohráli. Sobotním soupeřem byl Draken, utkání se po celou dobu odehrálo za deště, což komplikovalo kombinaci i střelbu. Úvod lépe vyšel hostům, když těsně vedli, ale bylo mokro a míč klouzal, takže o ztráty míčů nebyla nouze, pasáž kdy Draken ztratil několik míčů po sobě jsme využili k obratu, utekli jsme do vedení o 4 branky, soupeř v závěru poločasu snížil na 11:9 pro Ostopovice. V druhé půli jsme několikrát navýšili vedení na 4 branky, ale soupeř pokaždé dokázal snížit zpět na rozdíl 2 branek. Žádné drama v závěru jsme tentokrát ale nedopustili, i díky tomu, že stále pršelo a oba útoky hrály víceméně na 3 lidi, tak nezbyly síly k dramatu a my zápas dotáhli do vítězství 18:15.

Drakenu jsme vrátili porážku z podzimu, zápas byl dlouho dobu vyrovnaný, ikdyž jsme si udržovali menší náskok, díky chybám byl ale stále otevřený. Díky zlepšenému výkonu obrany a brankáře v druhé půlce jsme drama nedopustili. Zápas v útoku odtáhl Matěj Krejčík se 14 brankami, škoda, že se k němu nepřidali střelecky i ostatní útočníci, šance na to byly.

Neděle 26.5.2024

TJ Sokol Ostopovice - TJ Chropyně   19:15 (11:10)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Šmídek T., Sojka, Živěla, Chaloupka - Krejčík M. (6 branek), Tuška D. (8 branek), Tuška A. (2 branky), Polcar (3 branky), Dejl - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V neděli v posledním zápase na domácí půdě byla naším soupeřem Chropyně, i na jejím hřišti jsme na podzim prohráli a i tentokrát jsme nezačali dobře, po 5 minutách jsme prohrávali 3:1. Poté jsme se ale probudili a naše hra se zvedla, zápas jsme otočili na 11:8, ale stejně jako ve včerejším zápase, jsme si nechali dát v závěru laciné branky, poločas 11:10 pro domácí. V úvodu druhé půle padlo po brance na každé straně, takže jsme si udržovali náskok jedné branky. Poté ale naše obrana s brankářem zabrala, získala několik míčů a z rychlého přechodu jsme soupeři odskočili na rozdíl až 4 branek. Tento náskok jsme už udrželi až do konce, vítězství 19:15.

Zápas byl podobný průběhem sobotnímu - rychle jsme prohrávali, poté skóre otočili a neudrželi náskok do poločasu, v druhé půli opět zlepšený výkon obrany s brankářem vedl k vytvoření vítězného náskoku. V tomto zápase pochvalu zaslouží zejména obránce Jirka Sojka, který odehrál celý zápas a hlavně v druhé půli byl rozdílovou postavou, když přes něj nepadnul gól a vybojoval důležité balóny, které byli základem pro náš vítězný náskok. V útoku odehráli slušné utkání stěžejní postavy Matěj Krejčík s Davidem Tuškou.

Dokázali jsme porazit pro nás nepříjemné soupeře, ikdyž jsme nehráli v plné sestavě, což je dobrá zpráva do dalších zápasů, že máme kluky na střídání, kteří dokáží zahrát kvalitní utkání. Nás teď čeká o víkendu volno a poté 3 venkovní zápasy - dvojkolo ve Vítkovicích a Staré Vsi, týden na to si zahrajeme poslední utkání sezóny v Humpolci.

Závěrem díky všem fanouškům, kteří nás dorazili podpořit, hlavně v sobotu, kdy počasí a časová kolize se semifinále hokeje nebyla ideální. Díky!

Foto proti Chropyni: javascript:mctmp(0);