19.6.2019

2. liga muži B

Sobota 15.6.2019

TJ Sokol Rokytnice "B" - TJ Sokol Ostopovice 14:17 (6:8)

V rámci posledního dvojkola jsme se představili v sobotu v Rokytnici. Hrálo se za úporného vedra na pěkně rozpáleném gumovém povrchu, což nebylo nic příjemného. Průběh prvního poločasu byl vyrovnaný, důležité bylo, že jsme byli vždy o branku či dvě napřed. Bohužel se nám však nepodařilo se utrhnout na více branek, což nás mírně znervózňovalo. Útok táhl Matěj Krejčík, který zakončoval většinu akcí, když už byl prostor dohrát do konce, většinou akce skončila na nepřesné střelbě. Obrana od začátku nehrála špatně, první dvě branky bylo docela smolné, další branky poté přicházely s koncem poločasu a úbytkem sil a koncentrovanosti. Poločas jsme tak vyhráli 8:6. Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu, my jsme se snažili utrhnout na více branek, což se technickými chybami či nepřesnou střelbou nedařilo. Soupeř se tak po celý druhý poločas držel na dostřel, avšak ani se mu nepodařilo srovnat, v bráně nás totiž několikrát podržel brankář Gasnárek plus pár získaných balónů od obrany, takže útok měl dostatek možností vstřelit branky a rozhodnout. To se nakonec podařilo, když v posledních minutách Rokytka začala riskovat a my útočili do otevřené obrany. Zápas jsme tak nakonec zvládli a vyhráli 17:14.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fiala, Šmídek T. - Krejčík M. (8 branek), Bládek (2 branky), Tuška A (3 branky), Živěla (3 branky), Šmídek D. (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Neděle 16.6.2019

SK NH Veselí nad Moravou - TJ Sokol Ostopovice 20:17 (9:9)

V posledním zápase sezóny jsme jeli do Veselí nad Moravou. Hned na začátku začalo mírně poprchávat, v průběhu poločasu se to jen a jen zhoršovalo, až byl zápas na 5 minut přerušen kvůli silnému dešti a krupobití, poté déšť ustal a začalo svítit sluníčko, takže na hřišti bylo doslova jako v prádelně. Tolik k počasí, nyní k zápasu. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ze začátku vedli domácí o jednu branku, v průběhu poločasu jsme se ale dostali do vedení my, ale soupeř v závěru srovnal. Nám se dařilo kombinační hra, kdy jsme se dostávali do slušných volných střeleckých pozic, ze kterých dávali branky, samozřejmě platili i střelba z dálky a výskoku. Obrana bez Honzy Musila s Honzou Fialem na pozici beka nehrála špatně, chybělo akorát víc důrazu a bojovnosti, góly do naší branky především z křídel a z trestů ze středu. Poločas 9:9. I v druhé půli bylo utkání vyrovnané, alespoň herně, bohužel si náš útok vybral 20 minutou pasáž bez branky, prosadil se ve 2. minutě, poté až ve 23. minutě, což rozhodlo. Domácí tak postupně navyšovali vedení až na luxusních 16:10, mohlo to být i horší nebýt našich obou brankářů, kteří oba předvedli několik pěkných zákroků, poté jsme se prosadili i my. Sice jsme v posledních osmi minutách soupeře přestříleli 7:4, ale na nic jiného než na zmírnění porážky to nestačilo, prohráli jsme tak 20:17.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Fiala, Krejčík J., Krejčík T., Šmídek T. - Tomašovič (7 branek), Krejčík M. (5 branek), Tuška A., Bládek (4 branky), Živěla (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.