12.6.2023

Sobota 10.6.2023

2. liga muži

TJ Chropyně - TJ Sokol Ostopovice   21:23 (8:8)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T. - Krejčík M. (15 branek), Tuška D. (3 branky), Tuška A., Polcar D. (3 branky), Šmídek J. (2 branky), Dejl - trenéři Vlach P., Šmídek D.

K poslednímu zápasu této sezóny jsme si zajeli do Chropyně. Zřejmě s vědomím, že nám v zápase o nic nejde, tak podle toho vypadal začátek utkání - nepozornost, nedůraz a laxní přístup. Proto jsme prohrávali 5:3. Po oddechovém času se výrazně zlepšil výkon brankáře s obranou, bohužel v útoku se absolutně nedařilo střelecky, ikdyž šancí bylo dost, naše střelba a soupeřův brankář byl naším problémem po zbytek zápasu. Poločasovou remízu 8:8 jsme zachraňovali proměněným trestem v nastavení. Druhá půle byla gólově velmi bohatá, obrany jakoby přestaly existovat. Zlomový moment zápasu přišel mezi 15. a 20. minutou zápasu, kdy se obraně podařilo získat pár míčů, které útok s přehledem proměnil a my si tak vytvořili až 3 brankový náskok. Ten jsme i přes menší problémy dokázali udržet až dokonce a vystříleli jsme si vítězství 23:21.

Tento zápas byl naším nejhorším v jarní části, ať už zato mohl náš přístup k zápasu na začátku, zranění z minulých zápasů nebo že jsme toho už měli zkrátka po sezóně plný zuby, tak jsme tento zápas zvládli vyhrát, když jsme prostě ve správný moment zapnuli a vytvořili si klíčový náskok. Střelecky nás táhl Matěj Krejčík s 15 brankami, zraněné bratry Tuškovi pak v druhé půli částečně zastoupili David Polcar s Kubou Šmídkem. Obrana si vybrala v tomto utkání slabší den, dostala nejvíce branek na jaře, i přesto se stala obranou, která inkasovala nejméně v této sezóně (280 branek), když dostala o 1 branku méně než obrana 1. NH Brno. Závěrem díky všem fanouškům, kteří vyrazili do Chropyně a podporovali nás, ikdyž to nebylo z naší strany ideální.