Muži zvládli první jarní zápas, ostatní výsledky z víkendu našich týmů

14.4.2019

neděle 14.4.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 21:17 (11:9)

V prvním jarním kole, které jsme předehrávali, jsme se utkali s Drakenem Brno, s týmem, který byl po podzimní části na druhém místě, jen díky horšímu skóre. Našemu týmu se podařila zimní příprava, když jsme v rámci Českého poháru odehráli hned několik velmi kvalitně obsazených turnajů, měli jsme možnost se utkat s prvoligovými týmy, ve kterých jsme získali cenné zkušenosti a zjistit tak, kde nás tzv. tlačí bota. Tyto nedostatky jsme se pak snažili vyladit v následujících trénincích, i přesto jsme šli do tohoto utkání s několika otazníky a s velkým očekáváním, jak to vlastně bude vypadat. Dvě věci byly před tímto zápasem jasné, v obraně nemohl hrát Honza Musil (Méďa), kvůli karetnímu trestu, což byla první komplikace, druhá byla nemoc Davida Tušky. Naší reakcí na tyto ztráty bylo nasazení Honzy Fiala (Sid) na pozici beka a Martina Živěly do prvního útoku. Tolik k zimní přípravě a předzápasovým problémům.
Do tohoto utkání jsme vstoupili velmi sebevědomě a s jasným cílem vyhrát, což si myslím bylo znát od prvních minut. Naprosto jsme se oprostili od zbytečného řečnění a diskutování a soustředili se na svoji hru. Úvod zápasu vyšel našemu útoku na výbornou, když jsme soupeřovu obranu přehrávali hrou z venku, díky tomu jsme si vytvářeli slušné střelecké pocty, ze kterých jsme se dokázali prosazovat. V obraně jsme měli ze začátku problém s přesouváním a držením správných pozic, což vedlo hned k několika laciným brankám. I přesto jsme si dokázali vytvořit 2 brankový náskok, který byl během první půle i 4 brankový, ten jsme ale neudrželi a první poločas skončil naším vítězstvím 11:9. Za první půli bych chtěl vyzvednout především výkony Tomáše Krejčíka, který vybojoval několik důležitých balónů, a v útoku pak výkon Martina Živěly, který hlavně ze začátku dával velmi pěkné branky z křídel, což pomohlo naší hře. Do druhé půle jsme vstoupili podobně jako do té první, hra v útoku se odvíjela od střelby z dálky, díky které poté vznikali posty na křídlech a středu. Obrana se oproti první půli o něco zvedla, pokračovala v aktivní důrazné hře, což soupeři dělalo problém, v bráně nás pak několikrát podržel brankář Karel Přikryl, který předvedl několik parádních zákroků. Důležité v druhé půli bylo, že jsme hned na začátku utekli soupeři na rozdíl 3-4 branek, které jsme si drželi po celou druhou polovinu, až na výjimku kolem 20. minuty, kdy soupeř snížil na 2 branky díky naší nekoncentrovanosti. I přesto jsme zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce a našeho soupeře porazit 21:17.
V zápase bylo vidět naše nasazení a odhodlání vyhrát, každý kdo v tomto zápase nastoupil, tak odvedl maximum proto, abychom uspěli. Za sebe bych chtěl pochválit celý tým, protože jsme vybojovali dnes tolik míčů, až to není pěkný. Nerad píši konkrétně, ale dnes si to pár kluků zaslouží, v bráně Karel Přikryl, který až na pár laciných branek, předvedl super výkon a byl základem dnešního vítězství, v obraně pak Tomáše Krejčíka a hlavně Honzy Fialy (Sida), který ve své premiéře v základní sestavě rozhodně nezklamal a mile potěšil. Útok bych pak pochválil celý, skoro celou dobu jsme hráli, co jsme si řekli, ze systémů jsme si vytvářeli slušné střelecké posty, které jsme téměř vždy dávali, jedinou výjimkou bylo posledních cca 10 minut první půle, kdy jsme se přizpůsobili hře soupeřovi obrany a přestali dávat branky. Ze jmen bych vypíchl výkon Martina Živěly, který ve své premiéře odehrál slušné utkání, kdy zejména ze začátku utkání to byl on, kdo dával branky, poté bych pak pochválil Honzu Polcara, který hlavně v druhé půli byl k nezastavení, když dal 7 branek z 10 našich vstřelených. Jak už jsem na začátku, dnešní utkání rozhodlo nasazení a bojovnost, zkrátka jsme chtěli víc vyhrát než soupeř, ještě jednou díky celému týmu, a také fanouškům, kteří si našli cestu na hřiště a podporovali nás, moc si toho vážíme. DÍKY MOC!!!!

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Fiala, Krejčík J., Krejčík T., Šmídek T. Šmídek D., - Tomašovič (5 branek), Krejčík M. (4 branky), Živěla (2 branky), Polcar J. (10 branek), Bládek, Mrkva, Tuška A. - trenéři Šmídek D., Vlach P.

Dorostenky

TJ Miroslav - TJ Sokol Ostopovice 15:15 (9:13)

Starší žačky

TJ Miroslav - TJ Sokol Ostopovice 32:17 (17:7)

sobota 13.4.2019

4. turnaj mladších žáků v Jihlavě

Sokol Ostopovice – 1. NH BRNO 1 : 7 ( 1 : 2 )
Draken Brno – SK Autonot Jihlava 12 : 4 ( 4 : 2 )
1. NH BRNO – SK Autonot Jihlava 17 : 4 ( 8 : 1 )
Draken Brno – Sokol Ostopovice 7 : 13 ( 3 : 7 )
SK Autonot Jihlava – Sokol Ostopovice 2 : 10 ( 1 : 4 )
1. NH BRNO – Draken Brno 16 : 3 ( 8 : 3 )

Příští týden mají naše týmy volno, protože jsou Velikonoce, společně se pak uvidíme až 28.4.2019, kdy nás čeká v neděli hned 5 domácích zápasů.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži zvládli první jarní zápas, ostatní výsledky z víkendu našich týmů