6.6.2023

Sobota 3.6.2023

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno   19:16 (10:6)

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Živěla, Šmídek T. - Krejčík M. (8 branek), Tuška D. (5 branek), Tuška A. (5 branek), Polcar, Šmídek J. (1 branka), Dejl - Vlach P., Šmídek D.

Minulý víkend byl pro nás obrovským testem, jelikož k nám na hřiště přijely týmy z úplné špičky 2. ligy a aby to bylo ještě pikantnější, tak oba z Brna. Sobotním soupeřem byl Draken Brno, se kterým jsme měli před tímto zápasem stejný počet bodů, soupeř nás ale na podzim porazil o 2 branky, proto byl momentálně druhý. Do souboje o druhé místo jsme proto vlétli po hlavě, 4. minuta a skóre 4:0 pro Ostopovice. Hra dále byla v naší režii, nebýt zbytečných ztrát, ať už při vynášení nebo v útoku, mohlo být rozhodnuto. Draken se tak pomalu dostával zpět do hry a svoji trpělivou hrou se začal prosazovat, i přesto jsme poločas zvládli a vyhráli ho 10:6. V druhé půli se střídaly pasáže, kdy jsme měli navrch my, chvíli pak Draken, náskok se pohyboval od 2-5 branek, důležité bylo, že soupeř zápas nesrovnal, takže jsme měli neustále výhodu na naší straně. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce 19:16, rozdíl 3 branek byl v tomto momentě důležitý, protože jsme díky němu měli lepší vzájemné zápasy (při rovnosti bodů na konci sezóny bychom byli před Drakenem).

Dorostenci

Draken Brno A - TJ Sokol Ostopovice   22:11 (14:4)

Draken Brno B - TJ Sokol Ostopovice   24:21 (12:12)

Starší žáci

Draken Brno A - TJ Sokol Ostopovice   22:13 (13:8)

Draken Brno B - TJ Sokol Ostopovice   7:23 (2:13)

Starší žáci v konečném pořadí obsadili 2. místo a zajistili si tím účast na Poháru ČR v plzeňských Ejpovicích. Tento turnaj se koná od 9.6. - 11.6.2023. Jakmile budeme vědět přesné rozlosování, dáme Vám vědět.

Mladší žáci

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice   11:10 (7:5)

Neděle 4.6.2023

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno   18:17 (8:9)

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Živěla, Šmídek T. - Krejčík M. (8 branek), Tuška D. (2 branky), Tuška A. (6 branek), Polcar D. (2 branky), Šmídek J., Dejl - trenéři Vlach P., Šmídek D.

V neděli byl naším soupeřem tým Moravské Slávie Brno, suverén druhé ligy, který v dosavadním průběhu neprohrál jediný zápas a zajistil si s předstihem postup do první ligy. Na naše hřiště však dorazili bez dvou důležitých útočníků, což nám dávalo určitou šanci uhrát dobrý výsledek. Vstup do zápasu nám ale vůbec nevyšel, hlavně díky mizerné střelbě jsme v patnácté minutě prohrávali 4:1, po našem oddechovém času si útočníci uvědomili, že střelba o zem bude cesta a do poločasu se nám podařilo skóre zmírnit na 8:9 pro Morendu. Druhou půli jsme ale začali na výbornou, když dvojice Matěj Krejčík - Adam Tuška otočila zápas na naši stranu, ve 40. minutě byl stav 15:10 pro domácí. Poté jsme měli možnost z další tutovky rozhodnout, bohužel se míč odrazil od břevna zpět do hřiště, z následného protiútoku Morenda skórovala a začala její pasáž, ve které snížila na 15:14. Poté to začalo být pravé drama, kdy to byl hlavně souboj útočníků a brankářů. Důležité opět bylo, že jsme nepustili soupeře do vedení, že jsme měli o 1-2 branky navrch, i proto jsme začali hrát více na jistotu, což se nám úplně nepodařilo a zhruba 40 vteřin před koncem jsme svoji střelu neproměnili a soupeř měl tak možnost utkání za stavu 18:17 srovnat. Se závěrečným hvizdem si dokázali vybojovat trestný hod ze 7 metrů na středu, který ale gólman Přikryl patou vyrazil na tyč a my zvítězili 18:17.

Zvládnutým dvojkolem jsme dokázali udržet domácí neporazitelnost v této sezóně a vybojoval 2. místo, což je nejlepší výsledek od postupu v roce 2014. Základem úspěchu byla bojovnost a obětavost, jelikož jsme dokázali získat spoustu odražených míčů jak v obraně tak i v útoku. Zatímco v sobotu jsme měli zápas díky dobrému vstupu ve vlastních rukách, v neděli to byla bitva až do úplného konce a my byli ti  šťastnější. Výhodou se ukázalo mít dva vyrovnané a rozdílným stylem chytající brankáře, díky jejíchž střídání jsme si dokázali pomoci v rozhodujících momentech zápasů. Pochvalu si za dvojkolo zaslouží celý tým, ale pár jmen bych chtěl vyzdvihnout, za obranu Tomáš Šmídek s Martinem Živělou, v útoku pak Adam Tuška, který odehrál možná nejlepší zápasy v druhé lize a s 12 brankami byl klíčovým útočníkem vedle Matěje Krejčíka s 18 brankami. Nás nyní čeká v sobotu 10.6. poslední zápas v Chropyni. Závěrem patří velké poděkování všem fanouškům, kteří dorazili k nám na hřiště. Ať už jste fandili komukoli, doufám, že jste si tyto zápasy užili stejně jako my.

Starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - TJ Olbramovice A   14:28 (8:10)

TJ Sokol Ostopovice - TJ Olbramovice B   10:8 (5:4)

Mladší žačky

TJ Sokol Ostopovice - TJ Olbramovice   11:4 (5:3)

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Muži zvládli těžké domácí dvojkolo, žáci nestačili na Draken, žačky se rozloučily se sezónou vítězně