17.9.2019

Neděle 15.9.2019

2. liga muži B

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 21:21 (9:9)

Dalším naším soupeřem byl brněnský Draken. Utkání bylo velmi bohaté na branky a oba poločasy byly velmi podobné. V prvním poločase jsme od začátku ztráceli, ale náskok soupeře nepřesáhl 2 branky. V útoku se dařilo zejména Matějovi Krejčíkovi, který vstřelil 7 branek jen za první půli. Naši útočníci se snažili hrát kombinačně, jenže drakenská obrana stíhala naše útočníky faulovat tak, že nestihli vystřelit, z následných trestů jsme ale poté dokázali skórovat, podobně hrál i soupeřův útok, rychlými přihrávkami kolem naší obrany se dostával do křídel, kde byl téměř vždy faul s výhodou, poté trest, po jehož rozehrávce následovat stejný scénář dokud nepadl gól, zákrok brankáře nebo vypíchnutí přihrávky, což se nám v první půli párkrát povedlo a tak jsme první poločas zdramatizovali. Poločas skončil remízou, když gólem po čase vyrovnával Matěj Krejčík na 9:9. Druhá půle byla naprosto stejná jako tak první, od začátku jsme na soupeře ztráceli, ten si vytvářel náskok, našemu útoku se nedařila hlavně střelba, obrana pak nestíhala rychlostně, v 15. minutě druhé půle to bylo 13:17 pro Draken, poté jsme si vzali oddechový čas, který nás nakopl. Probudil se hlavně útok, zejména Zbyněk Tomašovič a zápas se začal srovnávat. Minutu a půl před koncem se nám podařilo srovnat zásluhou Martina Bládka a soupeř tak měl dostatek prostoru na rozhodující útok. Drakenu se však podařilo vybojovat jen trestný hod po čase z ne zrovna ideálního křídla (z podobného místa dokázal srovnat na poločasových 9:9 M. Krejčík), střelu ale chytil gólman Přikryl a my tak z téměř ztraceného zápasu vydřeli alespoň bod. Konečný výsledek 21:21.
V zápase jsme nevstoupili dobře do obou poločasů, museli jsme pokaždé dotahovat, dnešní utkání nevyšlo zejména obraně, která nestíhala na nohách, což přesně vyhovovalo drakenskému stylu hry. Naštěstí pro nás se probudil útoku, který v této sezóně poprvé vstřelili 20 a více branek. Utkání velmi dobře odehrál Matěj Krejčík, který vstřelil 11 branek a po zásluze byl vyhlášený nejlepší hráč zápasu. Na závěr bych chtěl poděkovat všem klukům na hřišti, kteří zápas nevzdali, ikdyž to s námi nevypadalo v jeden moment vůbec dobře, a pak samozřejmě fanouškům, kteří přišli opět v slušném počtu a celý zápas povzbuzovali. Děkujeme.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Krejčík T., Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (11 branek), Bládek (1 branka), Tuška D. (3 branky), Tomašovič (6 branek), Tuška A., Živěla, Polcar D. - trenéři Vlach P., šmídek D.

JMOP Muži

TJ Sokol Ostopovice "B" - Draken Brno "B" 15:15 (6:8)

Mezi nedělním obědem a večeří, přesněji v 15:45, se na hřišti v posledním zápase tohoto dne utkaly družstva Ostopovice Bé a Draken B. Od začátku zápasu šlo o hru "na přetahovanou", oba soupeři stejně bodovali a zároveň se dopouštěli stejných chyb. Vzhledem k různým zdravotním indispozicím na obou stranách, se mohli představit za Béčko i mladí, konkrétně za domácí K. Šmídek a M. Bládek , kteří se i gólově prosadili vedle ostřílených útočníků, jako jsou P. Chaloupka , P. Sýs, J. Havlík či J. Rjabuchin. Na hřišti se během utkání postupně vystřídali i všichni v obraně, počínaje gólmany Pospíšilem i Berkem a obránci Musilem Z., Ďáskem, Trčkem, Musilem J. a Krupkem. První poločas skončil prohrou domácích 6:8. V druhé půlce se skóre tahalo jako na začátku a okolo 50-té minuty byl náskok hostů už třígólový. V této době proběhlo také velké střídání několika hráčů domácích a vše nabralo opačný směr. Zápas skončil remízou 15:15 a Ostopky Bééé tak mají jeden "Bod", který jak doufáme je první vlaštovkou a dále půjde výkon nahoru. Nutno podotknout, že družstvo Ostopovic mužů B, se sešlo k prvnímu tréninku na začátku prázdnin a někteří hráči nestáli na hřišti téměř 10 let. Původní záměr byl dát dohromady družstvo "Přerostenců", kteří se v neděli sejdou a zahrají si na jednom brankovišti jen tak pro radost. Místo toho musím napsat: opět děkujeme divákům za velkou přízeň a 6.10. v 9 h při zápasu s Moravskou Slávií doma jednou .... Zdar !!!

Sestava: Berka V., Pospíšil - Musil Z., Ďásek, Krupka, Trčka, Musil J. - Havlík J. (6 branek), Chaloupka (5 branek), Bládek (2 branky), Šmídek K. (2 branky), Sýs, Rjabuchin

Dorostenci

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 16:14 (10:8)

V druhém zápasu dorostenců v této sezóně jsme přivítali soupeře z Drakenu. Tým se skládá hlavně z dorostenců, kteří trénují s mužským týmem, ale musí být doplněni staršími žáky, aby se zápasy mohli odehrát.
První půle půle byla útočná, náš útok se snažil rychlým přechodem dostávat k snadným brankám, bohužel těch moc nebylo, z postupných útoku se ale dorostenci vcelku snadno prosazovat, škoda několika nepřesností v rozehrávce. Obrana nehrála špatně, ale byla vidět nesehranost, několik zbytečných branek z přestřelů nebo z křídel po pomalém přesunutí celé obrany. Poločas 10:8 pro Ostopovice. Do druhé půle ze začátku nastoupil útok starších žáků, ale tomu se jen těžko prosazovalo, soupeř se tak dokázal gólově dotáhnout a dokonce i o gól vedl. Poté přišlo vyloučení brankáře Berky za nesportovní chování, do brány tak musel obránce Kuba Šmídek. Tento tah se nakonec ukázal jako zlomový, soupeř ho nebyl schopen překonat, poté se přidala obrana ve druhé půli ve složení Lebeda, Opršál, Petráš a nakonec se chytl i útok, který ve druhé půli hodně chyboval v přihrávkách nebo nezamířil přesně. Nakonec se nám zápas podařilo otočit a vyhrát 16:14.

Sestava: Berka - Lebeda, Opršál, Kačeriak, Šmídek J., Petráš, Chlup - Živěla, Tuška A., Polcar D., Říčánek, Dejl, Pražák

Starší žáci

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "A" 8:15 (4:8)

V neděli 15. září 2019 jsme s našimi staršími žáky pokračovali opět dvojzápasem, tentokrát proti brněnskému Drakenu.
Natěšeni vyhrát, posilněni vyhraným zápasem proti drakenskému družstvu z turnaje ze soustředění jsme nastoupili nejprve proti Áčku. Zápas jsme hráli před ligovým utkáním a proti Béčku jsme nastoupili po ligovém utkání.
Obraně se tak jako minulý víkend vcelku dařilo vynášet balóny. Trochu nám dělal problémy jeden jediný útočník soupeře, kterému jsme fyzicky úplně nestačili a dařilo se mu přes obě křídla procházet vcelku hladce, jedinou překážkou byl slušně chytající Berys. Problém byl opět v útoku. Jediné, co se nám v útočné hře oproti minulému týdnu zlepšilo, že jsme se dokázali dostat do šancí, jenže nám moc nefungovalo zakončení a soupeřův brankář vcelku lehce naše střely chytl, poločas tak vyzněl v náš neprospěch 4:8. Druhá půlka pokračovala bohužel ve stejném duchu jako ta první. A tak jsme i s Áčkem Drakenu prohráli 8:15. Věříme, že na jaře se nám bude dařit lépe a oběma Áčkům (jak Jihlavě, tak i Drakenu) prohru oplatíme.

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "B" 24:6 (12:3)

Po ligovém utkání jsme nastoupili proti Béčku. Družstvo složené většinou z mladších žáků nám naštěstí nedělalo veliké problémy a vcelku lehce se nám podařilo soupeře porazit. V obraně jsme více jak první půlku prvního poločasu drželi bezbrankový stav, v útoku se nejvíce prosazoval Adam, který se nebál do toho chodit a přineslo mu to i nejvíce vstřelených branek (10) a po čtyřech odehraných zápasech je našim nejlepším střelcem. Oba dva poločasy skončili shodně, a to 12:3 pro nás, a tak jsme druhý nedělní zápas zakončili výhrou 24:6.
S čím ale trenéři při druhém zápasu nebyli spokojeni a hráči dostali o půlce pokárání, že nebrali zápas vážně, zodpovědně, a hlavně nedbali pokynů trenérů. Věříme, že se toto již opakovat nebude a budeme všichni dále bojovat o co nejlepší umístění a snad i postup na pohár republiky, který se hraje v druhé polovině června příštího roku.

Opět patří veliké díky našim dvěma posilám z mladších žáků (Adamovi a Honzovi), kteří jsou již oba dva platnou a cenou posilou. A v neposlední řadě i všem fanouškům, kteří nám v zápasech dělají skvělou atmosféru.

Sestava
Brána: David Berka
Obrana: Jan Kačeriak, Michal Petráš, Lukáš Chlup, mladší žák Adam Trčka
Útok: Kapitán Daniel Říčánek (4+4), Adam Pražák (4+10), Filip Dejl (0+4), mladší žák Jan Zerák (0+4) a proti Béčku i Jan Kačeriak (2)
Trenéři: Krk s Méďou

Starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 16:10 (9:5)
 - mimo soutěž

Sestava: Zeráková, Matoušková - Glozová, Martinů, Štěpánková, Doležilová, Pražáková - Syrová (2 branky), Tomašovičová (7 branek), Kondvárová (7 branek), Dejlová, Nezvalová
Trenéři: Tománek, Vlach L.

Mladší žáci

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 21:3 (7:0)

K utkání 2. kola soutěže naši hráči nastoupili s přiměřeným respektem k soupeři, který v minulém ročníku převáděl vyrovnané výkony. V prvním poločase nás držela pevná obrana a po menším zásahu do sestavy v útoku se nám probudili i střelci. Do druhého poločasu jsme s luxusním náskokem zapojili do hry i mladší a méně zkušené hráče, kteří naši důvěru nezklamali a dál navyšovali gólový náskok. Přestože rozdíl ve skóre působí jednoznačně, utkání nebylo až tak jednoduché. Děkujeme hráčům za herní nasazení a blahopřejeme k zisku cenných bodů do tabulky soutěže.

Střelci Branek: Zerák Jan 6, Rusanov Jakub 5, Horák Viktor 3, Štěpánek Ondřej 3, Horák Matěj 2, Doležil Ondřej 2