Obě mužská družstva v Humpolci prohrála, vyhráli pouze mladší žáci

14.9.2020

13.9.2020

2. liga muži

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 17:16 (10:8)

K našemu prvnímu venkovnímu zápasu jsme jeli do Humpolce s cílem vyhrát. Avšak náš vstup do zápasu tomu nenasvědčoval, v útoku tragická střelba a technické chyby, obrana nesoustředěná, pomalá a nedůrazná, soupeř si tak vytvořil až čtyřbrankový náskok, po patnácti minutách jsme prohrávali 6:2 a my si vzali oddechový čas. Ten nám pomohl, my se srovnali a začali pomalu smazávat soupeřův náskok, do poločasu se nám podařilo snížit na 8:10 z našeho pohledu. V úvodních minutách druhé půle se nám podařilo velmi rychle srovnat, pak ale nastal další 15 minutový výpadek útoku, neproměněný šestimetrový hod, několik zkažených přihrávek a soupeř odskočil opět do čtyřbrankového náskoku. My jsme ale ještě zabojovali, i díky vyloučení soupeře, se nám podařilo zhruba 3 minuty před koncem srovnat. Soupeři se ale z následného útoku podařilo opět odskočit, my tak měli minutu a půl na to zápas alespoň srovnat, avšak technickou ztrátou, pro nás v tomto zápase typické, jsme o tuto možnost připravili. Výsledek tedy 17:16 pro domácí Humpolec.

Zápas jsme si prohráli špatným vstupem do zápasu, ikdyž se nám zápas poté sice podařilo dvakrát srovnat, dva dlouhé střelecké výpadky a spousta technických chyb (přihrávky, průrazy, držení) nám bohužel prohráli zápas, obrana se po špatném vstupu dokázala oklepat a od timeoutu v první půli odehrála slušný zápas včetně brankářů. V útoku se dařilo střelecky Davidu Tuškovi s 8 brankami, ale i on se nevyvaroval ztrát. V obraně dostal větší prostor dorostenec Honza Kačeriak a rozhodně nezklamal, za svůj výkon a nasazení zaslouží pochvalu.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Šmídek D., Šmídek T., Kačeriak - Krejčík M. (6 branek), Tuška D. (8 branek), Tuška A. (1 branka), Živěla (1 branka), Říčánek - trenéři Vlach P., Šmídek D.

JMOP muži

TJ Jiskra Humpolec "B" - TJ Sokol Ostopovice "B" 17:9 (8:7)

I naše Béčko se po minulé sezóně, kdy odehrálo celý podzim na domácí půdě a jarní část byla
celá zrušená, jsme letos zahájili letošní soutěžní ročník venkovním zápasem. Chlapi vyjeli na svůj první zápas v neděli 13. září do Humpolce, kde se představili po ligovém utkání Áčka. Soupeř nás nečekal jednoduchý, krom jednoho hráče náš soupeř nastoupil v ligové sestavě, která v ligovém utkání porazila naše Áčko. Hráči předvedli v prvním poločase neuvěřitelné výkony, kdy se obraně vcelku dařilo odevzdávat balóny do přední linie i díky dobře chytajícímu Víťovy a díky tomuto jsme se drželi na jednogólový rozdíl s naším soupeřem. V útočné hře to bylo lehce slabší, dalo nám hodně práce proměnit střely v úspěšně zakončenou střelbu, problémy nám dělali i technické chyby, které nás bohužel provázeli celým zápasem, hlavně pak v druhém poločasu. Nejúspěšnějším střelcem našeho Béčka byl Zip, který si udržel svou střeleckou úspěšnost na 34%. Některým se bohužel za celý zápas nepodařilo vstřelit branku, ale zase někteří dokázali vytvořit hezké šance pro své kamarády. V druhém poločase jsme si nedokázali najít recept na vysouvající se Humpoleckou obranu a bylo i vidět, že nám došli fyzické síly se aspoň trochu rychleji pohnout. Zadní řady v podstatě hráli konstantně celý zápas, slabinou bohužel byly slabší výkony brankářů – neumíme si poradit se střelbou z větších křídel a dostáváme tak lehké branky. Ale je potřeba vyzdvihnout dvě věci. Jednak to, že všichni na hřišti bojovali, nikdo nic nevzdával
a myslím, že se nemusíme za hru proti druholigovému družstvu Humpolce s naším oblastním Bé-týmem stydět a také patří obrovské díky našemu fanklubu, který ve vedení Slima dorazil do Humpolce s námi.

Sestava: Vítězslav Berka, Vladimír Dilhof – Zdeněk Musil, Martin Ďásek, Vojtěch Krupka, Jan
Kačeriak – Jan Havlík (5), Jan Putna (2), Daniel Říčánek (1), Jiří Rjabuchin, Jan Kubíček, David Berka – trenér M.n.h. Jan Musil

JMOP mladší žáci

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 2:21 (1:11)
 - mimo soutěž

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Obě mužská družstva v Humpolci prohrála, vyhráli pouze mladší žáci