Prohry obou mužských týmů, další výsledky proti Jihlavě

10.9.2019

Sobota 7.9.2019

2. liga muži

Sokol Dobruška - TJ Sokol Ostopovice 18:11 (10:5)

V sobotu jsme se vydali odehrát zápas proti jednomu z nejsilnějších týmů ligy, kterému loni těsně utekl postup do 1. ligy, tedy do Dobrušky. První půle tým Dobrušky potvrzoval svoji sílu, v útoku se kluci jen velmi těžko dostávali do střeleckých postů, velmi často jsme byli přerušováni na 8 metrech nebo vevnitř, důrazná a na nohách dobře hrající soupeřova obrana nám dělal problém. Naše obrana ze začátku s Fantem na středu a se Davidem Šmídkem na kraji dostala 3 branky z křídla, poté došlo k prohození pozic a obrana hry se zlepšila, přesto do poločasu dostala ještě pár branek, které se daly chytat a proto si Dobruška vypracovala pohodlný náskok 5 branek, poločas vyhrála 10:5. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem se zápasem něco udělat, což se nám k našemu překvapení i podařilo, obrana s brankářem Přikrylem hrála od začátku poločasu pozorně a za prvních 15 minut dostala jen jednu branku, útoku se taky začalo dařit, když jsme dokázali dát 2 branky z přestřelu, poté vznikl prostor pro dohrávání systémů, z těchto pozic jsme buď skórovali nebo pak z následných trestů. Podařilo se nám tak vrátit do zápasu a zápas srovnat na 11:11, poté si domácí vzali oddechový čas, po kterém se otřepali. Podařilo se jim dvakrát skórovat, my jsme mohli reagovat ze šestky, ale bohužel jsme ji nedali, a to nás svým způsobem i položilo, domácí se dostali zpět do tempa a do konce zápasu dávali branky jen oni, nám od srovnání zápasu odešla střelba a tak jsme nakonec prohráli vysoko 18:11. Výsledek možná vypadá hrozivě, ale výkon nebyl zase tak špatný, to že jsme stáhli náskok 5 branek to jen dokazuje, přesto ale musíme uznat, že Dobruška vyhrála zaslouženě. Nás teď čekají 2 domácí zápasy, nejprve tuto neděli s Drakenem Brno a o týden později s Veselí nad Moravou.

Sestava: Přikryl - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (8 branek), Tuška D. (2 branky), Tuška A., Živěla (1 branka), Polcar D. - trenéři Šmídek D., Vlach P.

Neděle 8.9.2019

JMOP muži

TJ Sokol Ostopovice "B" - SK Autonot Jihlava 16:17 (9:12)

V neděli 8. září 2019 jsme s naším Béčkem nastoupili k druhému zápasu opět na domácí půdě. Všichni natěšení a připravení vyhrát vlítli na plno do zápasu. Na placu se až na jednoho útočníka tentokrát vystřídala kompletní sestava a každý z hráčů podával maximální výkon. Leč trošku smůly a spoustu technických chyb nám nedopřálo dotáhnout zápas do vítězného konce. Celé družstvo ale věří, že se jíž blížíme vysněnému vítězství (oproti našemu prvnímu utkání jsme se mu přiblížili o 2 branky). Děkujeme celému neuvěřitelnému "Fanklubu", který neustále zvedá svoji výkonnost souběžně s naším Béčkem. Příště se představíme opět doma, a to v neděli, tentokrát proti brněnskému soupeři z Kraví Hory. Všechny vás srdečně zveme, Béčko začíná hrát 15:45.

Sestava: Berka, Pospíšil - Musil Z., Ďásek, Musil J., Krupka, Trčka - Chaloupka, Sýs, Havlík, Rjabuchin, Živěla, Tuška A., Tománek

Dorostenci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 26:14 (14:10)

Starší žáci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava "A" 3:14 (0:8)

V neděli 8. září 2019 jsme s našimi staršími žáky zahájili další sezonu v nejkrásnějším sportu na světě. Na začátek nás čekala nelehká Jihlava. Po zápase mladších žáků jsme nastoupili s našimi staršími žáky. Hned pro začátek nám odpadl Honza, kterého po celý víkend trávili nějako střevní potíže, a tak jsme museli draftovat z mladších žáků nějaké posily. Vypomohli nám a doufáme, že to tak bude i po celou sezónu, jelikož máme v družstvu starších žáků pro letošek pouze 7 kousků. Na začátku zápasu nám odpadl i náš kapitán Dan, kterého trápí pravý loket, a tak jsme zápas museli odehrát celý v podstatě v 7 hráčích, z kterých dva byli věkově o kategorii mladší.

Začali jsme zápasem s Áčkem, proti nám nastoupili mnohonásobně těžší a vyšší hráči. Naši jako by se toho zalekli a celý zápas působily nervózně a vyplašeně. Celou první půli jsme nebyli schopni dát branku, v zadních řadách se klukům sice v celku dařilo, kdy v bráně nás držel slušně chytající Berys a na obraně nahradil Kačíka mladší žák Áda, který přes svůj výškový hendikep, ale díky svým rychlým nohám a na svůj věk slušným přehledem na hřišti, byl velkou posilou. Poločas tak vyzněl nepříznivě 0:8 pro jihlavské áčko.

V druhé půli se nám nepatrně zlepšila útočná hra, kdy se kluci dokázali dostat už i do střeleckých šancí, ne vždy se nám je ale dařilo úspěšně zakončit. Ale přece se i zadařilo a dokázali jsme v druhé půlce protlačit třikrát balón za záda Jihlavského brankáře. V obraně se klukům dařilo o něco lépe než v první půli, a tak jsme druhý poločas prohráli „jen“ 3:6. Z toho nám vznikla první letošní prohra v poměru 3:14 pro našeho soupeře.

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava "B" 17:3 (8:1)

Čekal na nás ještě zápas proti Jihlavskému Bčku, mezitím si Míša s Lukášem střihli výpomoc v dorosteneckém zápase a hned po něm nastoupili naši starší žáci. Tentokrát nás čekal výškově vyrovnanější soupeř, za Jihlavský B-tým hraje hodně mladších žáků. Kluci trochu zklamání z předcházející prohry nastoupili do zápasu naštěstí s nasazením, a i lehce lepší hrou. V obraně soupeř nedělal moc problémů, a tak se dařilo předávat balóny našemu soupeři ze hry a za celý první poločas Berys vytahoval ze sítě své brány pouze jeden míč. V útoku hrající tentokrát i Dan sice jenom klukům rozhazoval balóny, ale Áda s Filipem se dokázali nejednou prosadit, a i naše posila z mladších žáků Honza Zerák, bez kterého bychom zápasy nemohli odehrát si vstřelil při svém premiérovým startu za starší žáky branku. Kluci si spravili chuť a vcelku bez problémů přehráli Bčko 17:3, po poločase 8:1.

Sezóna nás čeká nelehká, ale cíle jsou nemalé, a hlavně trenéři si přejí kluky na jaře odvézt na pohár republiky. Doufejme, že trenérskou dvojici podpoří hráči svými výkony a disciplínou, což nepůjde bez stoprocentní tréninkové účasti.

Děkujeme všem fanouškům za podporu, většině hráčům za nasazení, těm z mladších za pomoc a věříme, že společně dosáhneme našeho cíle.

Příště se představíme opět doma, tentokrát proti brněnskému Drakenu. Čekají náš opět dva zápasy starších žáků (mimo dalších kategorií) a věříme, že se představíme již v kompletní sestavě a v mnohem lepší formě. Tímto vás všechny srdečně zveme, přijďte nám fandit.

Sestava Brána: David Berka
Obrana: Adam Trčka, Michal Petráš, Lukáš Chlup
Útok: Kapitán Daniel Říčánek (0+0), Adam Pražák (1+11), Filip Dejl (2+5), Jan Zerák (0+1) Trenéři: Krk s Méďou

Starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 13:7 (6:3)
 - mimo soutěž

Sestava: Zeráková, Matoušková - Glozová, Martinů, Štěpánková, Doležilová, Pražáková - Syrová, Tomašovičová (3 branky), Chaloupková (1 branka), Kondvárová (9 branek), Dejlová, Nezvalová
Trenéři: Tománek, Vlach L.

Mladší žáci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 10:7 (5:1)

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Prohry obou mužských týmů, další výsledky proti Jihlavě