Sezóna 2019/2020

13.8.2019

Sezóna 2019/2020

Start nové sezóny se rychle blíží, v tomto příspěvku se dozvíte pár informací před začátkem soutěží.

2. liga muži B

Muži opět budou hrát 2. ligu, tentokrát bude jen 11 účastníků, což znamená o jednoho méně než normálně. Našimi soupeři už nebudou Sokol Svinov, který postoupil do 1. ligy a TJ Sokol Rokytnice "B", která se nepřihlásila do soutěže. Novým týmem v soutěži se stává TJ Pustějov, z první ligy mužů žádný tým do 2. ligy mužů B nesestupuje. Tudíž nás bude o jednoho méně.

Muži se opět po roce představí na turnaji v Opatovicích na Labem, kde jsme v loňském roce obsadili 4. místo, kdy jsme dokázali sehrát vyrovnané zápasy s prvoligovými týmy. Letos bude konkurence na tomto turnaji ještě mnohem větší. Turnaj se hraje v sobotu 17.8.2019 od 8:30.

Našimi soupeři budou postupně:

TJ Přeštice (1. liga) - aktuální mistr 1. ligy
TJ Sokol Podlázky-Dalovice (1. liga) - 3. místo v loňské sezóně 1. ligy
TJ Sokol Opatovice nad Labem (1. liga) - 5. místo v loňské sezóně 1. ligy
Sokol Krčín (1. liga) - 6. místo v loňskě sezóně 1. ligy
Sokol Dobruška (2. liga B) - 2. místo v loňskě sezóně 2. ligy mužů B

Jihomoravský okresní přebor

Do nového ročníku se naše družstva představí v následujících kategoriích:

Muži - po několika letech náš oddíl postaví mužský "B" tým, tvořenými hlavně bývalými hráči, kteří dostali opět chuť si zahrát házenou

Dorostenci

Starší žáci

Mladší žáci - už se nebude hrát turnajově, ale každý s každým doma a venku, další změna pravidel umožňuje start max. 3 mladších žákyň v každém týmu

Starší žákyně

Přípravka

Bohužel jsme nepřihlásili dorostenky, které se rozhodly skončit. Krátké zhodnocení a vysvětlení konce dorostenek:
DOROSTENKY OSTOPOVICE
Naše společná cesta začala před 11 lety, kdy se pár z nás začalo účastnit tréninků házené v Ostopovicích. Našimi prvními trenéry byli tenkrát Petr Pazourek a Jarek Střelec a my ještě ani netušily, jaká dlouhá cesta nás společně čeká. Sotva jsme se naučily udržet balon v jedné ruce a dohodit s ním dál než 2 metry, začaly jsme hrát zápasy. Bavilo nás to a na každý další zápas jsme se velmi těšily. Po nějaké době vystřídal Petra Pazourka trenér Ivo Indra. Ten s námi „vydržel“ až do doby, než ho vystřídal Luboš Dobšík. Od všech trenérů jsme si vzaly k srdci rady do hry i do života.
Mezi naše nejoblíbenější akce spojené s házenou patřila zimní a letní soustředění, která jsme si užívaly, a myslím si, že to bude jedna z těch věcí, která nám bude nejvíce chybět. Tato soustřední totiž spojovala příjemné s užitečným a vždy nás skvěle fyzicky připravila na následující sezónu.
Sotva jsme ze starších žaček povyrostly v dorostenky, začaly nám přibývat starosti a také povinnosti. Škola, taneční, další sporty a tak dále. Tréninky už nás tolik nebavily, zápasy jsme prohrávaly a domů jsme docházely s brekem. V ten moment jsme si uvědomily, že jestli to takto půjde dál, naše společná cesta rychle skončí. Ale protože jsme holky šikovné a statečné, dokázaly jsme pod vedením našeho trenéra Luboše Dobšíka úspěšně dokončit sezónu 2018/2019. Ačkoliv to na podzim vypadalo velice bídně, jarní sezónu jsme dohrály se ctí a dobrými výsledky.
Neděle 9. 6. 2019 se stala naší cílovou rovinkou. Hrály jsme nejen poslední zápas sezóny, ale také poslední zápas našeho života. Moc jsme ho chtěly vyhrát a odejít tak s pocitem vlastního vítězství. Povedlo se. Jakmile pan rozhodčí zapískal konec zápasu, netrvalo dlouho a všem nám tekly slzy po tvářích. Věděly jsme totiž, že to bylo naposledy. Naposledy jsme se prošly po hřišti a za potlesku všech zúčastněných jsme ho uplakané dojetím opustily.
Závěrem bych za celý tým velmi ráda poděkovala všem našim trenérům, kteří nám věnovali hodiny a hodiny času a energie; rodičům a prarodičům, kteří nás podporovali, ať už jsme prohrávaly nebo vyhrávaly; soupeřům, díky kterým jsme stále získávaly nové zkušenosti a celé TJ Sokol Ostopovice za neuvěřitelně krásně prožitých 11 let našeho života v jejím náručí.
DĚKUJEME!
Lvice Ostopovice 2008 – 2019

V nejbližší době bude na naše webové stránky přidáno rozlosování jednotlivých soutěží.

Závěrem bych ještě zmínil, že dnes byla namontována nová tribuna naproti střídačkám pro 50 diváků. Otestovat ji můžete třeba hned v prvních domácích zápasech 1.9.2019, kdy se doma představí oba mužské celky proti Humpolci mužstvům.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Sezóna 2019/2020