Těsná prohra mužů, žáci vstoupili vítězně, žačky bohužel ne

12.9.2023

Neděle 10.9.2023

2. liga muži

1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice   16:15 (11:10)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chaloupka - Krejčík M. (9 branek), Tuška D. (3 branky), Tuška A. (2 branky), Polcar D. (1 branka), Šmídek J., Dejl, Zerák - trenéři Šmídek D., Vlach P.

V druhém kole nás čekalo brněnské derby s 1. NH Brno. K vidění byl po celou dobu velmi vyrovnaný zápas, kdy se oba týmy střídaly ve vedení a oba poločasy vypadaly herně naprosto obráceně, zatímco v první půli hrály prim útoky, v druhé vládly obrany s brankáři. Úvodních 20 minut zápasu se nepovedl naší obraně s brankářem, když jsme dostali 10 branek, většinu z nich jednoho nebo druhého křídla, nebýt povedeného výkonu útoku mohlo být po zápase, poločas jsme prohráli 11:10. Druhá půle přinesla úplně odlišný obraz hry, zlepšený výkon obran a brankářů, i roustoucí únava útočníků z úmorného vedra zapříčinila úbytek branek a zápas se stal bitvou, ve které, kdo bude trpělivější a udělá méně chyb, tak vyhraje. Vstup do druhé půle se nám povedl, skóre jsme otočili na svoji stranu a vytvořili jsme si i jasné šance ke skórování, jenže jsme je neproměnili a lehce znervózněli, čehož soupeř využil a zhruba v 15. minutě srovnal. Od této chvíle jsme do konce zápasu viděli jen jednu branku, začaly se dělat technické chyby a útoky tolik nepospíchaly. Nás může mrzet hlavně neproměněná šestka, zbrklá střelba či zahozená rozehrávka ofsajdu. Rozhodující branka padla zhruba 2 minuty před koncem, my tak měli dostatek času zápas srovnat, vybojovaný trest na středu po čase se nám nepodařilo a tak jsme těsně prohráli 16:15.

V tomto vyrovnaném zápase mrzí hlavně mizerná první půle od obrany a poté chyby v rozhodujících pasážích zápasu od hráčů, kteří je běžně nedělají. Prohra mrzí, ale musíme jít dál, jelikož už teď o víkendu nás čekají první domácí zápasy. V sobotu změříme síly s exprvoligovou Studénkou, která zatím působí suverénním dojmem, v neděli pak s nepříjemným soupeřem z Pustějova. Zavěrem obrovské díky našim fanouškům, kteří dojeli do Řečkovic podpořit nejen nás, ale i naše žáky, kteří tentokrát byli úspěšnější než my. Díky moc.

JMOP mladší žáci

1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice   3:9 (0:5)

JMOP starší žáci

1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice  6:14 (5:9)

JMOP mladší žačky

TJ Miroslav A - TJ Sokol Ostopovice   20:3 (12:2)

TJ Miroslav B - TJ Sokol Ostopovice   17:14 (7:5)

JMOP starší žačky

TJ Miroslav - TJ Sokol Ostopovice   15:14 (9:5)

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Těsná prohra mužů, žáci vstoupili vítězně, žačky bohužel ne