Venkovní dvojkolo pro muže bez bodu, prohrály i žákyně v Jihlavě

11.10.2023

Sobota 7.10.2023

2. liga muži

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice   19:18 (11:8)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chaloupka - Krejčík M. (12 branek), Tuška D. (3 branky), Polcar (3 branky), Šmídek J., Zerák - trenér Vlach P.

K sobotními zápasu jsme vyjeli na Kraví horu, kde jsme se utkali s Drakenem. Jako už tradičně, začátek venkovního zápasu nám opět nevyšel, velmi rychle jsme prohrávali a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme v 13. minutě 7:3. Po našem oddechovém čase, kdy jsme si řekli, že začneme hrát, se naše hra zlepšila, hlavně v obraně, kdy jsme ustoupili od faulování a dohrávání k poziční zatažené obraně rychlé na nohách, což se ukázalo jako dobrý tah a podařilo se nám díky tomu získat několik balónů, čehož náš útok využil a začínal se dostávat hry. Hrozivý vstup do zápasu jsem zastavili a srovnali hru, přesto jsme poločas prohráli 11:8. Do druhé půlky jsme naskočili ve stejném tempu jako na konci první, díky tomu jsme v 45. minutě dokázali skóre srovnat a byli opět ve hře o vítězství. V následujících minutách bylo k vidění několik zahozených šancí nebo technických chyb, více jich bylo na naší straně, takže Draken utekl do vedení o 2 branky, které se nám podařilo dorovnat zhruba 3 minuty před koncem. Draken poté držel míč v útoku, po odraženém balónu se mu podařilo skórovat a vedl o branku. My tak měli cca minutu na to srovnat, stejně jako v zápasech na NHáčku či v Podhoráku jsme si vytvořili trest po čase, který jsme neproměnili. Takže jsem si připsali třetí venkovní porážku v řadě o gól, tentokrát 19:18 proti Drakenu.

Zápas jsme si prohráli opět mizerným začátkem, ikdyž jsme se postupně zlepšovali a zápas dvakrát dokázali srovnat, do vedení jsme se avšak nedostali a neustále museli dotahovat, což stálo spoustu sil, které v rozhodujících fázích chyběli. Útok táhl opět střelecky Matěj Krejčík s 12 brankami, ostatním útočníkům se bohužel střelecky moc nedařilo.

Neděle 8.10.2023

TJ Chropyně - TJ Sokol Ostopovice   22:19 (11:6)

Sestava: Přikryl, Berka - Krejčík J., Živěla, Šmídek T., Chaloupka - Krejčík M. (7 branek), Tuška D. (3 branky), Polcar (7 branek), Šmídek J. (2 branky), Zerák - trenéři Vlach P., Šmídek D.

O přerušení těsných proher na hřištích soupeřů jsme se pokusili hned následující den v Chropyni, kde se hrálo na gumě a protože před zápasem pršelo, tak vše klouzalo. Úvod nám překvapivě vyšel, v 11. minutě jsme vedli 4:2 a vše vypadalo, že bychom mohli vyhrát. Opak byl ale pravdou, od té chvíle jsme přestali úplně hrát, obrana nebyla schopna zabránit jednoduchým gólům z křídel, útok nebyl schopný umístit střelu nikam jinam než doprostřed branky, zápas se tak otočil v náš neprospěch a my odcházeli do kabin za stavu 11:6 pro Chropyni. Po ostré přestávce nastoupil jiný tým, útok začal sázet jeden gól za druhým, i obrana s brankářem svůj výkon zlepšily, náskok jsme začali stahovat, ve 14. minutě bylo skóre 15:13 pro domácí. Poté jsme měli i další jasné šance, ale jejich neproměnění obraz hry srovnal, domácí se probudili a začali opět hrát, my se tak už nedokázali přiblížit blíž než na 2 branky a zápas jsme prohráli 22:19.

Po slibném začátku jsme si zřejmě začali myslet, že to půjde samo a přestali jsme úplně hrát, zmar v první půli nepomohla ukončit ani rotace útočníků, vzadu se zkoušelo také všechno možné, ale bohužel brankář Přikryl nám dnes moc nepomohl. Výsledkem tak byla ztráta 5 branek, kterou jsem po zlepšeném výkonu ve druhé půli nedokázali smazat a připsali jsme si zaslouženou prohru, nutno dodat, že takto mizerný výkon jsme dlouho nepředvedli. My teď máme víkend volno, kdy si budeme muset konečně uvědomit, že odehrát ze zápasu jen 40 minut prostě nestačí, že se prostě musí makat celý zápas. Díky všem příznivcům, kteří nás přijeli podpořit ať už na Draken nebo do Chropyně, radosti jsme jim moc neudělali.

JMOP starší žačky

SK Autonot Jihlava - TJ Sokol Ostopovice   12:10 (6:6)

JMOP mladší žačky

SK Autonot Jihlava - TJ Sokol Ostopovice   13:11 (7:5)

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Venkovní dvojkolo pro muže bez bodu, prohrály i žákyně v Jihlavě