27.5.2019

neděle 26.5.2019

2. liga muži

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 7:8 (3:6)

V dalším utkání nás čekalo brněnské derby, hráli jsme na hřišti Moravské Slavie, souseda z tabulky který na nás ztrácel před tímto kolem 4 body. Do naší sestavy se vrátil po karetním trestu Tomáš Krejčík, naopak v útoku nám chybělo hned 5 útočníků, vepředu tak hráli dorostenci Martin Živěla s Adamem Tuškou, kteří odehráli před tímto zápasem svůj dorostenecký, dále pak Martin Bládek a hrát musel i David Šmídek. Takže taktika byla jasná, dostat co nejméně gólů a doufat, že útok o gól více než soupeř. Do zápasu jsme vstoupili dobře, když jsme hned vstřelili 2 branky z prvních dvou útoků. Poté jsme ale ale 10 minut nedali ani jeden a soupeř v 10. minutě srovnal. Jenže poté zabrala obrana a do zbytku poločasu inkasovala pouze jednou, v útoku se postupně podařilo dát 4 branky, z toho dal dvě David Šmídek a poločas skončil nadějným výsledek 6:3 pro Ostopovice. Vstup do druhé půle jsme nezačali nejlépe, dostali jsme rychlé 2 branky, pak se ale útok Morendy na dlouhých 23 minut odmlčel, k dispozici měl i pokutový hod, který naštěstí nedokázali proměnit. Našemu útoku se podařilo v 11. minutě druhé půle odskočit na 8:5, kdy se z křídla prosadil Adam Tuška, to bylo ale bohužel vše, 1 branka nám nebyla uznána kvůli držení, což byla škoda, protože jsme mohli odskočit na rozdíl 4 branek, což se nestalo. Domácí totiž 5 minut před koncem snížili na rozdíl jediné branky. Pak se ale díky technickým chybám, kterých bylo v tomto zápase na obou stranách opravdu dost, domácí nedostali ke střele a my pak zhruba poslední minutu a půl v útoku dohráli. Vybojovali jsme tak vítězství 8:7 a získali dva body, se kterými jsme před zápasem moc nepočítali.
Díky výhře jsme Morendě odskočili na 6 bodů a pojistili si tak průběžnou 7. pozici v tabulce. V zápase nepadalo moc branek, i když svítilo sluníčko, hlavní příčina byly technické chyby - špatné nahrávky a také nepřesná střelba u obou týmů. Dalším důvodem byl i styl hry našeho útoku, který se nikam nehnal a hrál velmi trpělivě a dlouho. Obrany v tomto zápase byly jednoznačně lepší než útoky. Hra sice nebyla oku lahodící, ale hlavní pro nás je, že jsme zápas vyhráli a bez zranění. Závěrem bych chtěl poděkovat celému týmu, protože jsme tohle utkání vybojovali a odmakali, velké dík patří i fanoušků, kteří přijeli podpořit jak dorostence, tak i poté muže, DÍKY!!!

Již tento víkend se na našem hřišti odehraje dvojkolo, v sobotu se utkáme s Osekem, v neděli se Starou Vsí.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Fiala, Opršál, Šmídek T. - Šmídek D. (2 branky), Bládek (2 branky), Tuška A. (3 branky), Živěla (1 branka) - trenéři Vlach P., Pospíšil

Starší žákyně

TJ Sokol Ostopovice - TJ Olbramovice 7:18 (3:9)

Dorostenci

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 24:19 (11:11)

V neděli ráno jsme se za slušné podpory rodičů vydali na naše poslední utkání této sezóny. Cíl by jasný, dovézt body. Bohužel průběh zápasu tomu od začátku nevypadal. 13. minuta zápasu a skóre na tabuli 5:1 pro domácí. V obraně se nedařilo, soupeř nás jednoduše přehrával. V útoku se zas nedařilo překonat brankáře, útočníci nedbali pokynů trenérů střílet na zadní tyčku a tak nás vcelku bez práce soupeřův brankář vychytal. Poté přišla desetiminutovka v naší režii, po našem timu, kdy jsme uklidinili hráče, na obraně vystřídali na krajní zálohu Kačíka, obrana získala několik balónu, v útoku se zlepšila střelba a díky tomu se nám povedlo dostat do jednobrankového náskoku. Soupeři se sice povedlo vždy srovnat, ale výsledek již vypadal přijatelněji. Tak skončil poločas remízou s jedenácti vstřelenými brankami na obou stranách.

V druhé půli se ze začátku opakoval scénář půle první, obrana dostávala pro soupeře jednoduché góly, Berysovi se tentokrát proti děleckým střelám moc nedařilo, našemu útoku se opět střelecky moc nedařilo. Jediné pozitivní pro nás bylo, že jsme neudělali téměř žádnou technickou chybu. Výsledek pro nás ne moc pěkný. Morenda nás deklasovala 24:19. Pro nás to znamená jediné, druhé místo v oblastní soutěži, mohli bychom jet aspoň na Pohár České republiky, toto však, jak jsme již psali, bez dorosteneckých útočníků nejde.

Na soupeře nás vyrazilo krásných 14 hráčů, bohuže situace nedovolila hlavně naše nejmladší do zápasu nasadit.

Sestava: David „Berys“ Berka – Jan „Sid“ Fiala, Jakub „Opík“ Opršál, Tomáš „Paci“ Šmídek, Jan „Kačík“ Kačeriak, z lavičky ještě byli připravení obránci Lukáš „Lebík“ Lebeda, Lukáš Chlup, Míša Petráš – Martin Živěla (5), Adam „Tuškin“ Tuška (6), David „Dádyn“ Polcar (1), Jakub Šmídek (7), Daniel Říčánek (0) a na lavičce připravený útočník Adam Pražák (0) trenérská dvojice Pavel „Krk“ Krejčík a Honza „Méďa“ Musil

Sestava B: Pražáková, Dejlová, Doležilová, Ďásková, Vyzourek, Musil

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Venkovní vítězství mužů, prohry starších žaček a dorostenců, vítězství ostopovické přípravky ve 3. turnaji