Vítězství ligového Áčka, B-tým po boji padl

2.9.2019

Neděle 1.9.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 15:12 (10:6)

V prvním domácím utkání na naše hřiště zavítal soupeř z Humpolce. První poločas jsme zvládli celkem bez větších problémů, největším problémem byl humpolecký brankář, který nás několikrát vychytal a hlavně díky němu jsme si nevytvořili větší brankový rozdíl. Obrana s Přikrylem v brance hrála pozorně, dařilo se nám eliminovat střelbu z dálky, branky padali nejvíce ze strany beka nebo z trestů ze středu, v útoku nám vcelku vyhovovala vytažená obrana soupeře, díky které jsme získávali jednoduché tresty, několikrát se nám podařilo uvolnit se 1 na 1, takže šancí a možností vstřelit branku bylo dostatek. Takže jsme po celý první poločas vedli o 1 či 2 branky, ale nedokázali jsme se trhnout na větší brankový rozdíl, což se povedlo až v posledních dvou minutách, kdy jsme Humpolci odskočili na 10:6 a takto poločas i skončil. V druhém dějství už tempo hry poněkud upadlo, nám se v útoku přestalo dařit, přišly i technické chyby, takže jsme za druhý poločas vstřelili pouze 5 branek. Naštěstí obrana hrála pozorně a hostující útočníky téměř k ničemu nepustila, když už něco prošlo, tak nás podržel brankář, i proto se náš náskok pohyboval neustále o 3 branky. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a vyhráli 15:12.
Připsali jsme si důležitou výhru a 2 body tak zůstali doma. Zápas se hrál za slunečného počasí a pěkného vedra, což se projevilo hlavně v druhém poločase, kdy obou týmům docházeli síly a upadala úroveň hry a tempo. V zápase měli možnost si zahrát všichni hráči, v útoku se poprvé představil dorostenec David Polcar, který zahrával jeden z šestimetrových hodů, bohužel pro něj ho neproměnil, takže po zápase v rámci oslav vítězství schytal menší osvěžení. V dalším zápase se představíme v sobotu v Dobrušce, kde nás nečeká nic lehkého. Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu, díky :)

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Šmídek T. - Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (8 branek), Bládek (1 branka), Živěla, Tuška A. (2 branky), Polcar D. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

JMOP muži

TJ Sokol Ostopovice "B" - TJ Jiskra Humpolec "B" 15:18 (7:4)

Po ligovém zápasu družstva A jste mohli být v pravé poledne svědky nástupu družstva B, které se dalo dohromady před prázdninami a skládá se převážně z bývalých hráčů. Prvním soupeřem byl Humpolec B. Úvod zápasu byl téměř vyrovnaný a obě družstva ukázala dobrou obranu. Obecenstvo fandilo a domácím připravilo úžasnou atmosféru i s mexickou vlnou, která se vracela po každém gólu do brány soupeře. Poločas byl vítězný pro domácí v poměru 7:4.
Začátkem druhé půlky Humpolec našel chyby v obraně Ostopovic a nejen, že rychle vyrovnal, ale dostal se do tříbrankového vedení, které už udržel až do konce utkání. Zápas sice skončil vítězstvím Humpolce v poměru 18:15, ale Béčko Ostopovic ukázalo, že umí hrát pěknou házenou, i když několik let nestálo na hřišti. Závěrem chceme poděkovat rozhodčímu Kubovi Krejčíkovi, který pískal rovinu. A samozřejmě všem fanouškům.
Příští neděli 8.9. ve 14:30 h se na všechny těšíme při utkání s Jihlavou.