Vítězství mužů i holek, výsledky posledního turnaje přípravek

10.6.2019

Neděle 9.6.2019

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška 24:18 (10:9)

V 20. kole jsme přivítali soupeře jednoho z nejtěžších, a to průběžně vedoucí Dobrušku, která v jarní části sezóny neztratila ani bod. My jsme se po delší době "slezli" v té silnější sestavě a navíc nás hnala chuť se předvést v posledním domácím zápase a navíc proti prvnímu týmu. Nástup do utkání se nám moc nepovedl, po 5 minutách hry jsme prohrávali 0:2, po 10 minutách pak 5:2, nepomohlo k tomu ani vyloučení soupeře, ba naopak, soupeř nám dokázal dát hned 2 branky, když schválně nechali hrát 2 útočníky. Přišel tak náš oddechový čas, díky kterému jsme se vzpamatovali, srovnali jsme hru a pomalu začali stahovat náskok soupeře. Skóre se nám podařilo srovnat ve 20. minutě, poprvé v utkání jsme vedli 2 minuty poté, když jsme vedli 8:7. Zbytek poločasu pak byl vyrovnaný, nám se podařilo vstřelit branku několik vteřin před koncem poločasu po rozehrávce trestu a vyhrát ho tak 10:9. Začátek druhé půle se nesl ve znamení střílení branek, během 5 minut jich padlo hned 7, soupeři se tak podařilo srovnat. Poté ale naše obrana zabojovala, když dokázala vybojovat hned 3 míče po sobě, náš útok toho dokázal využít a my se trhli na rozdíl 3 branek. Ve 20. minutě se podařilo hostům zkorigovat na 2 branky a měli několik šancí utkání i srovnat, když si náš útok vybral slabší chvilku, ale to se jim naštěstí nepovedlo, jelikož velmi zjednodušili a zrychlili hru a dopustili se několika technických chyb nebo dokázal zakročit náš brankář. Posledních 10 minut utkání začala riskovat i soupeřova obrana a nám se to dařilo trestat a postupně jsme jen navyšovali svůj náskok vybojovaný na začátku druhé půle. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a vyhráli 24:18.
Dnešní utkání bylo velmi vyrovnané a bojovné, důkazem toho je i několik karet. V útoku se opět dařilo Honzovi Polcarovi s 12 brankami, který střelami z dálky dělal velké problémy soupeři, když se obrana začala vytahovat proti střelám z dálky a výskoku, nacházeli pak naši venkovní útočníci ty vnitřní, nahrávali tak dle potřeby na střed, do křídel, ze kterých se dařilo skórovat. Obrana dnes neměla téměř žádnou výraznější krizi, zvládla i 2 vyloučení, dokázala vybojovat hned několik míčů, hlavně pak Tomáš Krejčík, brankáři nás v důležitých momentech zápasu podrželi, Jirka Gasnárek dokonce chytil i šestimetrový hod. V zápase si nakonec zahráli všichni kluci a tak měl každý svůj podíl na tomto možná trochu překvapivém vítězství. Klukům bych chtěl za sebe poděkovat, odvedli jsme koncentrovaný výkon, zachovali chladnou hlavu v rozhodujících momentech zápasu a šli jsme si za vítězstvím. Samozřejmě bych chtěl poděkovat i všem našim příznivcům a fanouškům, díky jejichž podpoře jsme toto utkání zvládli.
Ještě jedna zajímavost na závěr, v tomto kole ztratily body vedoucí Dobruška u nás, i druhé Vítkovice ve Staré Vsi, bodovat dokázal až třetí Svinov, který vyhrál v Oseku. Tabulka pak vypadá následovně, vede Dobruška s 32 body, následují Vítkovice a Svinov s 31, další týmy už mají větší ztrátu. V posledním dvojkole se pak Vítkovice a Svinov utkají právě s Dobruškou, takže o postupujícím do 1. ligy stále není rozhodnuto a bude to drama až do konce.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Opršál - Tomašovič (5 branek), Krejčík M. (4 branky), Polcar J.(12 branek), Tuška A., Bládek (2 branky), Živěla (1 branka) - trenér Vlach P.

Dorostenky

Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 18:16 (12:6)

Starší žákyně

Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 19:14 (6:8)

5. 1.NH Brno 19

V soutěži přípravek se počítalo umístění na jednotlivých turnajích. Naše "A" družstvo skončilo na turnajích 1., 2., 1., 2., proto mají součet 6. Naše "B" družstvo hrálo mimo soutěž, proto není zahrnuté v celkových výsledcích.

TJ Sokol Ostopovice > Aktuální > Vítězství mužů i holek, výsledky posledního turnaje přípravek