25.8.2019

25.8.2019

2. liga muži

1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 13:19 (5:10)

Do nové sezóny jsme vstoupili na hřišti v Řečkovicích proti 1. NH Brno. Začátek zápasu nám vyšel výbornou, velmi rychle jsem získali 3 brankové vedení, zásluhu na tom měli hlavně brankář Přikryl a v útoku Zbyňa Tomašovič, který dělal domácí obraně velké problémy. Ve dvanácté minutě jsme tak vedli 6:3. Poté došlo k prostřídaní v našem útoku a na chvíli se nám přestalo dařit, přišlo několik nepřesností, soupeř se herně zvedl, ale nás dneska držel brankář, takže jsme nedovolili NHčku se přiblížit víc jak na 2 branky. Poté zabrala i obrana, předvedla několik bloků a získala pár míčů, v útoku se pak se podařilo vytvořené šance proměnit a my poločas vyhráli 10:5. Ze začátku druhé půle se nám nedařilo v útoku, zbrklá a nepřesná střelba, takže jsme za 10 minut dali jen 2 branky, naštěstí pro nás soupeř taky, pak přišla desetiminutovka, kdy naopak do brány padalo obou týmům vše, ale stále jsme si udržovali 4 brankový náskok, v závěru zápasu došlo k prostřídaní i v obraně a zápas se dohrával, nám se ještě podařilo navýšit náskok a vyhrát tak 19:13.
Zápas jsme celkem v poklidu vyhráli a připsali si tak první 2 body. Toto utkání vyšlo hlavně našemu Karlu Přikrylovi, který předváděl jisté zákroky a dost nás podržel, obrana neodehrála špatné utkání, ale opět došlo k několika přestřelům , ze kterých padlo několik branek, útoku se střídavě dařilo i nedařilo, byly pasáže, kdy jsme soupeřovu obranu rozebírali a dávali s přehledem branky, pak ale pak přišly momenty, kdy jsme se jen těžko prosazovali, chyběla razance a kolikrát i přesnost střelby u některých našich útočníků, na tom musíme ještě zapracovat. Na závěr bych zmínil, že v zápise o utkání bylo uvedeno 40 diváků a nutno dodat, že minimálně 30 fanoušků bylo z Ostopovic nebo fandilo Ostopovicím, což si myslím, že je slušné číslo a my jsme samozřejmě moc rádi za tuto podporu, děkujeme. V úplném závěru bych Vás chtěl pozvat na první domácí utkání. V neděli 1. září se střetnou nejprve v ligovém utkání Ostopovice s Humpolcem v 10:30, poté se od 12 hodin v dlouho očekávaném utkání představí naše mužské "Béčko" proti humpoleckému B-týmu, takže určitě dojděte

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Šmídek T. - Tomašovič (7 branek), Krejčík M. (8 branek), Živěla (2 branky), Bládek (2 branky), Tuška A. - trenéři Vlach P., Šmídek D.