2.9.2018

2.9.2018

2. liga muži B

1.NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 22:26 (13:12)

Ve druhém kole jsme opět zavítali na hřiště soupeře, tentokrát jsme se představili na hřišti 1. NH Brno. Do zápasu jsme vstoupili sebevědomě, pomohli nám k tomu i technické chyby soupeře v útoku, které jsme bohužel nedokázali využít. Poté ale obranu s brankáři postihl šílený výpadek, kdy jsme vzadu nebyli schopni absolutně nic, veškerá snaha hostujícího útoku končila góly, místy opravdu až směšně jednoduchými. Naštěstí kluci vpředu stačili odpovídat, takže jsme po celý první poločas drželi maximálně 2 brankovou ztrátu. Poločas jsme prohráli 13:12. Takže o přestávce musela přijít trošku ostřejší debata k nastartování týmu. Naštěstí to vyšlo, do druhé půle jsme vstoupili výborně, když jsme během prvních 5 minut skóre otočili a vytvořili si 2 brankový náskok, toto byl zlomový moment zápasu, my se dostali do herní pohody, i díky vyloučení soupeře jsme si vytvořili 4 brankový náskok, který jsme udrželi až do konce, nakonec jsme tedy vyhráli, ale dnešní zápas odtáhli hlavně kluci v útoku. Konečný výsledek 22:26, takže vezeme domů 2 body.
Z mého pohledu jsem nezažil takový zkrat v obraně jako dnes, v první půli obrana vybouchla, hlavně brankáři, kdy jsme dostávali branky úplně ze všeho, naštěstí se útoku dařilo, kdy jsme trpělivou hrou a systémy přehrávali soupeřovu obranu, vytvářeli jsme si ideální střelecké posty, ze kterých jsme dokázali skórovat, hlavně v druhé půli, kdy jsme si se soupeřem dělali, co jsme chtěli. Obrana se v druhé půli zlepšila, ale i tak to nebylo ideální, rozhodl nástup do druhé poloviny, který jsme zvládli a získali si rozhodující náskok. Na druhou stranu musím zmínit, že obrana hrála v kombinované sestavě, před zápasem se zranil Tomáš Krejčík, hrát nemohl ani Honza Musil, ale i tak to trojice vzadu nezahrála nejhůř, přesto 22 obdržených branek vypadá hrozivě. Získali jsme tak první 2 body, což je hlavní, zápas nám ukázal naše nedostatky, které budeme muset eliminovat, jelikož už příští týden nás čeká domácí dvojkolo, kdy se nejprve 8.8.2018 v 15:30 utkáme se Sokolem Svinov, a poté 9.9.2018 v 10:30 bude naším soupeřem SSK Vítkovice. Příští týden startuje i Jihomoravský okresní přebor, v nedělu se nám představí starší žačky v 9:00 a dorostenky ve 12:00 s Miroslaví.

Na závěr bych poděkovat všem našim příznivcům, kteří si i ve druhém venkovním utkání našli čas a dojeli nás podpořit. Velmi nás to překvapilo a potěšilo, hlavně ve druhé půli jsme nám ohromně pomohli. Díky :)

Sestavy: Pospíšil, Přikryl - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Musil, Krejčík T., Šmídek T., Opršál - Tomašovič (7 branek), Krejčík M. (8 branek), Polcar J. (11 branek), Bládek - trenéři Vlach P., Šmídek D.