10.9.2018

2. liga muži B

Sobota 8.9.2018

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Svinov 22:29 (12:15)

V prvním domácím utkání přivítali tým Sokol Svinov. Do tohoto zápasu jsme vstoupili s velkým odhodláním, ale které díky úvodním velmi laciným brankám úplně zmizelo. Obrana přestala totálně fungovat a po zbytek zápasu nebyla schopna absolutně ničeho. Nastartovat obranu a brankáře jsme se snažili několika střídáními, ale to se bohužel nepovedlo. Kluci v útoku se snažili, kombinační hrou přehrávali soupeřovu obranu, ale manko, které jsme měli, dotáhnout nedokázali. Od úvodních minut jsme tedy rychle ztráceli 2-3 branky, což vydrželo do konce první půle, výsledek první půle 12:15. Druhá půle byla podobná té první, obrana si nevěděla rady v pohodě hrajícím útokem Svinova, branky padaly z křídel, z dálky i z trestů. Náš útok se nadále snažil, ale přemíra snahy se projevovala nepřesnou střelbou a ztrátami. Soupeř tak postupně navyšoval svůj náskok až na konečných 22:29.
Totální výbuch obrany nám prohrál toto utkání, obdržet 29 branek na domácím hřišti se nestává často, útok se snažil, ale přestřílet soupeře nedokázal. Za zmínku stojí snad jen 14 branek Honzy Polcara.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek D., Šmídek T., Opršál - Tomašovič (8 branek), Polcar (14 branek), Krejčík M., Bládek - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Neděle 9.9.2018

TJ Sokol Ostopovice - SSK Vítkovice 19:18 (10:11)

V druhém domácím utkání jsme se utkali ještě loni prvoligovými hráči Vítkovic. Úvodní minuty zápasu nám oproti sobotnímu zápasu vyšly, rychle jsme si vytvořili náskok 3:0, o který jsme ale velmi rychle přišli, poté jsme několikrát vedli, ale vedení jsme neudrželi, závěr prvního poločasu jsme nezahráli ideálně, když jsem nedohráli útok až do konce a dali tak možnost soupeři skórovat. Také se tomu tak stalo, když se z trestu po čase trefil hostující útočník a upravil tak výsledek na 10:11 v náš neprospěch. Začátek druhé půle se nevydařil obraně, v úvodních 7 minutách jsme obdrželi 5 branek, takže došlo k prostřídání v obraně i bráně, což se později ukázalo jako klíčové, kluci v útoku na začátku dali 3 branky, poté ale měli 10 minutový výpadek, když v hostující bráně čaroval brankář Šajtar, soupeř tak vedl ve 13. minutě 18:13. Poté se ale ukázala v plné síle výhoda střídání, naše obrana ve složení Musil - David Šmídek - Fanta, v bráně Přikryl nedovolila soupeři skórovat, vybojovala několik míčů, ze kterých jsme z rychlého přechodu začali pomalu stahovat náskok. Podařit vyrovnat se nám podařilo 3 minuty před koncem. Poté měl soupeř možnost zápas dohrát, což se mu nepovedlo, když Karel Přikryl chytil a my tak měli 2 minuty na to zápas vyhrát. Zhruba 15 vteřin před koncem jsme si vybojovali trest ze středu, poté sudí zápas ukončil a my tak měli možnost udeřit z trestu po čase, tak jako soupeř v první půli. K trestu se postavil Honza Polcar a střelou mezi nohami brankáře rozhodl o naší výhře 19:18.
Tento zápas jsme zvládli díky zlepšenému výkonu brankářů, šikovnému střídaní a zrychlení přechodu do útoku, ze kterého jsme dali několik jednoduchých branek a tím zápas otáčet. Podařil se nám tedy málo vídaný obrat ze stavu 13:18 na konečných 19:18. Z domácího dvojkolo jsme získali 2 body, což můžeme po sobotě brát jako úspěch.

Sestava: Pospíšil, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Šmídek D., Fanta, Šmídek T., Opršál - Tomašovič (4 branky), Polcar J. (9 branek), Krejčík M. (6 branek), Bládek - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří dorazili se podívat na naše zápasy, především ten nedělní zápas stál opravdu za to, takže doufám, že nás to nakopne a že se naše hra, především obrany zlepší. Díky za podporu :)