Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
14.4.2019 Muži zvládli první jarní zápas, ostatní výsledky z víkendu našich týmů

neděle 14.4.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 21:17 (11:9)

V prvním jarním kole, které jsme předehrávali, jsme se utkali s Drakenem Brno, s týmem, který byl po podzimní části na druhém místě, jen díky horšímu skóre. Našemu týmu se podařila zimní příprava, když jsme v rámci Českého poháru odehráli hned několik velmi kvalitně obsazených turnajů, měli jsme možnost se utkat s prvoligovými týmy, ve kterých jsme získali cenné zkušenosti a zjistit tak, kde nás tzv. tlačí bota. Tyto nedostatky jsme se pak snažili vyladit v následujících trénincích, i přesto jsme šli do tohoto utkání s několika otazníky a s velkým očekáváním, jak to vlastně bude vypadat. Dvě věci byly před tímto zápasem jasné, v obraně nemohl hrát Honza Musil (Méďa), kvůli karetnímu trestu, což byla první komplikace, druhá byla nemoc Davida Tušky. Naší reakcí na tyto ztráty bylo nasazení Honzy Fiala (Sid) na pozici beka a Martina Živěly do prvního útoku. Tolik k zimní přípravě a předzápasovým problémům.
Do tohoto utkání jsme vstoupili velmi sebevědomě a s jasným cílem vyhrát, což si myslím bylo znát od prvních minut. Naprosto jsme se oprostili od zbytečného řečnění a diskutování a soustředili se na svoji hru. Úvod zápasu vyšel našemu útoku na výbornou, když jsme soupeřovu obranu přehrávali hrou z venku, díky tomu jsme si vytvářeli slušné střelecké pocty, ze kterých jsme se dokázali prosazovat. V obraně jsme měli ze začátku problém s přesouváním a držením správných pozic, což vedlo hned k několika laciným brankám. I přesto jsme si dokázali vytvořit 2 brankový náskok, který byl během první půle i 4 brankový, ten jsme ale neudrželi a první poločas skončil naším vítězstvím 11:9. Za první půli bych chtěl vyzvednout především výkony Tomáše Krejčíka, který vybojoval několik důležitých balónů, a v útoku pak výkon Martina Živěly, který hlavně ze začátku dával velmi pěkné branky z křídel, což pomohlo naší hře. Do druhé půle jsme vstoupili podobně jako do té první, hra v útoku se odvíjela od střelby z dálky, díky které poté vznikali posty na křídlech a středu. Obrana se oproti první půli o něco zvedla, pokračovala v aktivní důrazné hře, což soupeři dělalo problém, v bráně nás pak několikrát podržel brankář Karel Přikryl, který předvedl několik parádních zákroků. Důležité v druhé půli bylo, že jsme hned na začátku utekli soupeři na rozdíl 3-4 branek, které jsme si drželi po celou druhou polovinu, až na výjimku kolem 20. minuty, kdy soupeř snížil na 2 branky díky naší nekoncentrovanosti. I přesto jsme zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce a našeho soupeře porazit 21:17.
V zápase bylo vidět naše nasazení a odhodlání vyhrát, každý kdo v tomto zápase nastoupil, tak odvedl maximum proto, abychom uspěli. Za sebe bych chtěl pochválit celý tým, protože jsme vybojovali dnes tolik míčů, až to není pěkný. Nerad píši konkrétně, ale dnes si to pár kluků zaslouží, v bráně Karel Přikryl, který až na pár laciných branek, předvedl super výkon a byl základem dnešního vítězství, v obraně pak Tomáše Krejčíka a hlavně Honzy Fialy (Sida), který ve své premiéře v základní sestavě rozhodně nezklamal a mile potěšil. Útok bych pak pochválil celý, skoro celou dobu jsme hráli, co jsme si řekli, ze systémů jsme si vytvářeli slušné střelecké posty, které jsme téměř vždy dávali, jedinou výjimkou bylo posledních cca 10 minut první půle, kdy jsme se přizpůsobili hře soupeřovi obrany a přestali dávat branky. Ze jmen bych vypíchl výkon Martina Živěly, který ve své premiéře odehrál slušné utkání, kdy zejména ze začátku utkání to byl on, kdo dával branky, poté bych pak pochválil Honzu Polcara, který hlavně v druhé půli byl k nezastavení, když dal 7 branek z 10 našich vstřelených. Jak už jsem na začátku, dnešní utkání rozhodlo nasazení a bojovnost, zkrátka jsme chtěli víc vyhrát než soupeř, ještě jednou díky celému týmu, a také fanouškům, kteří si našli cestu na hřiště a podporovali nás, moc si toho vážíme. DÍKY MOC!!!!

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Fiala, Krejčík J., Krejčík T., Šmídek T. Šmídek D., - Tomašovič (5 branek), Krejčík M. (4 branky), Živěla (2 branky), Polcar J. (10 branek), Bládek, Mrkva, Tuška A. - trenéři Šmídek D., Vlach P.

Dorostenky

TJ Miroslav - TJ Sokol Ostopovice 15:15 (9:13)

Starší žačky

TJ Miroslav - TJ Sokol Ostopovice 32:17 (17:7)

sobota 13.4.2019

4. turnaj mladších žáků v Jihlavě

Sokol Ostopovice – 1. NH BRNO 1 : 7 ( 1 : 2 )
Draken Brno – SK Autonot Jihlava 12 : 4 ( 4 : 2 )
1. NH BRNO – SK Autonot Jihlava 17 : 4 ( 8 : 1 )
Draken Brno – Sokol Ostopovice 7 : 13 ( 3 : 7 )
SK Autonot Jihlava – Sokol Ostopovice 2 : 10 ( 1 : 4 )
1. NH BRNO – Draken Brno 16 : 3 ( 8 : 3 )

Příští týden mají naše týmy volno, protože jsou Velikonoce, společně se pak uvidíme až 28.4.2019, kdy nás čeká v neděli hned 5 domácích zápasů. více

9.4.2019 Začala jarní část sezóny, žactvo i dorost hrál v Jihlavě


V neděli 7.4. začal jarní část sezóny. Starší žactvo i dorost odehrály své zápasy v Jihlavě.

Dorostenky

SK Autonot Jihlava - TJ Sokol Ostopovice 13:14 (7:8)

Dorostenci

SK Autonot Jihlava - TJ Sokol Ostopovice 11:28 (5:13)

Starší žačky

SK Autonot Jihlava - TJ Sokol Ostopovice 18:17 (8:8)

Starší žáci

SK Autonot Jihlava "A" - TJ Sokol Ostopovice 17:12 (6:9)
SK Autonot Jihlava "B" - TJ Sokol Ostopovice 1:17 (1:7)


Na naše webové stránky také bylo přidáno rozlosování jarní části i pozvánka na první domácí utkání, ve kterém se střetnou muži proti Drakenu Brno v neděli 14.4. v 10:30. více

15.3.2019 Mladší žáci se zítra představí na ZHM

Mladší žáci jsou momentálně ve vlaku na cestě do Rokycan, kde se zítra uskuteční Zimní halové mistrovství 2019. Na tento turnaj se probojovali pouze vítězové jednotlivých oblastních kol. Našimi soupeři postupně budou: TJ Litohlavy (západočeská oblast), TJ Sokol Podhorní Újezd (východočeská oblast), SK Studénka (severomoravská oblast), TJ Šroubárna Žatec (severočeská oblast) a TJ Sokol Bakov nad Jizerou (středočeská oblast).
Rozpis, průběžné výsledky a informace o soupeřích najdete zde a nebo na facebooku zde. více

6.3.2019 Muži vypadli z Českého poháru v semifinále

V neděli 3.3.2019 jsme se zúčastnili semifinále Českého poháru 2019 v Pustějově. Našimi soupeři byli postupně Sokol Svinov (2. liga muži B), Sokol Krčín (1. liga) a TJ Sokol Podlázky-Dalovice (1.liga). Hrací doba: 2x25 minut.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fiala, Šmídek T., Opršál - Tomašovič (6 branek), Krejčík M. (11 branek), Mrkva (6 branek), Bládek (1 branka), Živěla (4 branky), Tuška A. (1 branka) - trenéři Šmídek D., Vlach P.

Výsledky:

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Svinov 9:14 (4:7)

Prvním soupeřem byl Sokol Svinov, tedy tým, se kterým se potkáváme ve druhé lize. Začátek zápasu byl opatrný, mnoho gólů nepadlo, přesto si postupně Svinov vytvořil menší náskok. Ten jsme mohli několikrát smazat, ale především zbytečnými chybami a nepřesnou unáhlenou střelbou se nám to nepovedlo. Do konce poločasu si Svinov svůj náskok ještě navýšil na 7:4. Vstup do druhé půle nám vyšel, vcelku dobře hrající obraně se podařilo získat několik míčů, ze kterých jsme sice snížili na rozdíl 2 branek, ale poté se opakoval scénář z půle první, technické chyby a nepřesná střelba. To znamenalo, že soupeř zápas v klidu dohrál a pohodlně zvítězil 14:9.
Zápas byl z mého pohledu vyrovnaný, naše obrana nehrála špatně, v bráně zachytal Karel Přikryl, ale bohužel v útoku to nebylo ideální. Velmi jsme se nadřeli na jakýkoli gól, kombinace velmi často vázla a k tomu nepřesná střelba (nedokázali jsme dát 3 šestky).

Branky: Krejčík M. (6 branek), Mrkva (2 branky), Tomašovič (1 branka)

Sokol Krčín - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 17:16

Sokol Svinov - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 22:22

Sokol Krčín - TJ Sokol Ostopovice 17:11 (7:6)

Druhým soupeřem byl Sokol Krčín. Vstup do zápasu se povedl obraně, která proti rychle hrajícímu útoku soupeře předvedla několik bloků, ale útok se opět trápil, první naše branka padla až v 8. minutě, v 15. minutě jsme prohrávali 5:1, pak se hra útoku zlepšila a my snížili na poločasových 7:6 pro Krčín. Druhé půle už nebyla z naší strany tak koncentrovaná jako ta první, v obraně se lehce polevilo, což se projevilo hned několika góly z přestřelů, útok se sice snažil držet krok, ale branky střílel jen velmi těžce, došlo tak k prostřídaní hráčů a náskok soupeře se jen navyšoval. Konečný výsledek 17:11 pro Krčín.
Utkání se povedlo vzadu Kubovi Krejčíkovi, který zejména v první půli byl téměř neprůstřelný, v bráně podal solidní výkon Jirka Gasnárek, v útoku se proti velmi dobře hrající obraně Krčína jen velmi těžko prosazovalo, za zmínku stojí nebojácnost Martina Živěly a Tomáše Mrkvy, kteří se snažili osobním pohybem prosadit, což se jim i několikrát povedlo.

Branky: Krejčík M. (3 branky), Tomašovič (3 branky), Mrkva (3 branky), Živěla (2 branky)

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Sokol Ostopovice 18:9 (10:5)

V posledním utkání jsme se potkali s Podlázkami, které postoupili společně s námi ze čtvrtfinálové skupiny. Ve čtvrtfinále jsme Podlázky dokázali porazit, ale v tomto utkání nám soupeř porážku s přehledem vrátil. Už od úvodních minut bylo jasné, že Podlázky jsou nad naše síly, v útoku byli rychlejší, silnější a přesnější, v obraně pak více agresivní a důraznější. Mohli jsme tak prostřídat všechny hráče a vyzkoušet si tak více herních variant jak v obraně, tak v útoku. Soupeř si po celý zápas udržoval náskok, který pak v druhé půli jen zvyšoval. Konečný výsledek 9:18 pro Podlázky.

Branky: Krejčík M. (2 branky), Tomašovič (2 branky), Živěla (2 branky), Tuška A. (1 branka), Mrkva (1 branka), Bládek (1 branka)

Sokol Svinov - Sokol Krčín 23:21


Konečná tabulka:

1. TJ Sokol Podlázky-Dalovice 3 2 1 0 58:47 5
2. Sokol Krčín 3 2 0 1 56:49 4
3. Sokol Svinov 3 1 1 1 57:54 3
4. TJ Sokol Ostopovice 3 0 0 3 29:49 0 více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png