Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
14.9.2020 Obě mužská družstva v Humpolci prohrála, vyhráli pouze mladší žáci

13.9.2020

2. liga muži

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 17:16 (10:8)


K našemu prvnímu venkovnímu zápasu jsme jeli do Humpolce s cílem vyhrát. Avšak náš vstup do zápasu tomu nenasvědčoval, v útoku tragická střelba a technické chyby, obrana nesoustředěná, pomalá a nedůrazná, soupeř si tak vytvořil až čtyřbrankový náskok, po patnácti minutách jsme prohrávali 6:2 a my si vzali oddechový čas. Ten nám pomohl, my se srovnali a začali pomalu smazávat soupeřův náskok, do poločasu se nám podařilo snížit na 8:10 z našeho pohledu. V úvodních minutách druhé půle se nám podařilo velmi rychle srovnat, pak ale nastal další 15 minutový výpadek útoku, neproměněný šestimetrový hod, několik zkažených přihrávek a soupeř odskočil opět do čtyřbrankového náskoku. My jsme ale ještě zabojovali, i díky vyloučení soupeře, se nám podařilo zhruba 3 minuty před koncem srovnat. Soupeři se ale z následného útoku podařilo opět odskočit, my tak měli minutu a půl na to zápas alespoň srovnat, avšak technickou ztrátou, pro nás v tomto zápase typické, jsme o tuto možnost připravili. Výsledek tedy 17:16 pro domácí Humpolec.

Zápas jsme si prohráli špatným vstupem do zápasu, ikdyž se nám zápas poté sice podařilo dvakrát srovnat, dva dlouhé střelecké výpadky a spousta technických chyb (přihrávky, průrazy, držení) nám bohužel prohráli zápas, obrana se po špatném vstupu dokázala oklepat a od timeoutu v první půli odehrála slušný zápas včetně brankářů. V útoku se dařilo střelecky Davidu Tuškovi s 8 brankami, ale i on se nevyvaroval ztrát. V obraně dostal větší prostor dorostenec Honza Kačeriak a rozhodně nezklamal, za svůj výkon a nasazení zaslouží pochvalu.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Šmídek D., Šmídek T., Kačeriak - Krejčík M. (6 branek), Tuška D. (8 branek), Tuška A. (1 branka), Živěla (1 branka), Říčánek - trenéři Vlach P., Šmídek D.


JMOP muži

TJ Jiskra Humpolec "B" - TJ Sokol Ostopovice "B" 17:9 (8:7)


I naše Béčko se po minulé sezóně, kdy odehrálo celý podzim na domácí půdě a jarní část byla
celá zrušená, jsme letos zahájili letošní soutěžní ročník venkovním zápasem. Chlapi vyjeli na svůj první zápas v neděli 13. září do Humpolce, kde se představili po ligovém utkání Áčka. Soupeř nás nečekal jednoduchý, krom jednoho hráče náš soupeř nastoupil v ligové sestavě, která v ligovém utkání porazila naše Áčko. Hráči předvedli v prvním poločase neuvěřitelné výkony, kdy se obraně vcelku dařilo odevzdávat balóny do přední linie i díky dobře chytajícímu Víťovy a díky tomuto jsme se drželi na jednogólový rozdíl s naším soupeřem. V útočné hře to bylo lehce slabší, dalo nám hodně práce proměnit střely v úspěšně zakončenou střelbu, problémy nám dělali i technické chyby, které nás bohužel provázeli celým zápasem, hlavně pak v druhém poločasu. Nejúspěšnějším střelcem našeho Béčka byl Zip, který si udržel svou střeleckou úspěšnost na 34%. Některým se bohužel za celý zápas nepodařilo vstřelit branku, ale zase někteří dokázali vytvořit hezké šance pro své kamarády. V druhém poločase jsme si nedokázali najít recept na vysouvající se Humpoleckou obranu a bylo i vidět, že nám došli fyzické síly se aspoň trochu rychleji pohnout. Zadní řady v podstatě hráli konstantně celý zápas, slabinou bohužel byly slabší výkony brankářů – neumíme si poradit se střelbou z větších křídel a dostáváme tak lehké branky. Ale je potřeba vyzdvihnout dvě věci. Jednak to, že všichni na hřišti bojovali, nikdo nic nevzdával
a myslím, že se nemusíme za hru proti druholigovému družstvu Humpolce s naším oblastním Bé-týmem stydět a také patří obrovské díky našemu fanklubu, který ve vedení Slima dorazil do Humpolce s námi.

Sestava: Vítězslav Berka, Vladimír Dilhof – Zdeněk Musil, Martin Ďásek, Vojtěch Krupka, Jan
Kačeriak – Jan Havlík (5), Jan Putna (2), Daniel Říčánek (1), Jiří Rjabuchin, Jan Kubíček, David Berka – trenér M.n.h. Jan Musil


JMOP mladší žáci

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 2:21 (1:11)
 - mimo soutěž více

7.9.2020 Vstup do ligy mužům vyšel, výsledky našich týmů z MČR a PČR 2020


2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek nad Bečvou 26:18 (14:8)

Po koronavirové pauze se opět rozběhla 2. liga mužů a naším prvním soupeřem byl Osek nad Bečvou. Vstup do zápasu nám vyšel, velmi rychle jsme si vytvořili 2 brankový náskok, o který jsme ale přišli. Náskok jsme si vytvořili až v poslední desetiminutovce první půle, kdy obrana obdržela jen 2 branky, naopak útok skóroval hned sedmkrát. Půlku jsme tak vyhráli 14:8. Slušně rozjetý zápas se ale začal dramatizovat, když jsme dostali v úvodu druhé půle dostali 4 rychlé a laciné branky, a tak došlo ke změnám v obraně. Náš náskok se ztenčil na 3 branky, ale poté jsme opět začali hrát a zápas kontrolovat. Úvodní zápas jsme nakonec zvládli, celkem pěkně jsme si zastříleli a hlavně vyhráli 26:18.

V tomto zápase zahrál velmi dobře útok, vysoká přesnost střelby a minimum ztrát vedlo k nastřílení tolika branek, kombinační hrou jsme si vytvářeli ideální střelecké posty, ze kterých byly branky nebo tresty, které se nám také proměňovat. Střelecky se dařilo Matějovi Krejčíkovi s 11 brankami a Zbyňovi Tomašovičovi s 9 brankami. Obrana ve složení Krejčík J., Opršál, Šmídek T. v bráně s pozorně chytajícím Gasnárkem střídala lepší pasáže s těmi horšími, několikrát dokázala zavřít bránu, pak ale naopak dostávala zbytečné branky z nepozornosti a nedůrazu. Z obrany bych chtěl vyzdvihnout hlavně výkon Kuby Opršála, který ještě minulý týden odehrál Pohár ČR dorostenců v Chomutově a teď už hrál od začátku v lize. Závěrem bych chtěl tradičně poděkovat našim příznivcům za podporu a na dalším zápase naviděnou.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Opršál, Šmídek T., Šmídek D., Kačeriak - Krejčík M. (11 branek), Tuška D. (4 branky), Živěla (1 branka), Tomašovič (9 branek), Tuška A. (1 branka), Polcar D. - Vlach P., Šmídek D.


MČR mladších žáků v Dobrušce

TJ Sokol Ostopovice - SK Studénka 9:16
TJ Sokol Ostopovice - TJ Šroubárna Žatec 8:8
Sokol Dobruška - TJ Sokol Ostopovice 11:12
TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Kyšice 5:18
TJ Avia Čakovice - TJ Sokol Ostopovice 21:4

Konečná tabulka

1. TJ Sokol Kyšice 10b
2. TJ Avia Čakovice 7b
3. SK Studénka 6b
4. TJ Sokol Ostopovice 3b
5. Sokol Dorbuška 2b
6. TJ Š. Žatec 2b


PČR dorostenců v Chomutově

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek nad Bečvou 13:15 (7:7)
TJ Sokol Ostopovice - KNH Chomutov 11:15 (7:10)
Sokol Bakov nad Jizerou - TJ Sokol Ostopovice 11:9 (5:6)
TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška 26:16 (13:9)
TJ Plzeň-Újezd - TJ Sokol Ostopovice 14:21 (11:12)

Konečná tabulka

1. KNH Chomutov 8b
2. Sokol Bakov n/J 7b
3. TJ Sokol Osek n/B 6b
4. TJ Plzeň-Újezd 5b
5. TJ Sokol Ostopovice 4b
6. Sokol Dobruška 0b

Nejlepším brankářem celého turnaje se stal náš David Berka. více

23.8.2020 Muži obsadili 4. místo v Opatovicích, rozlosování MČR mladších žáků a PČR dorostenců


V sobotu 22.8.2020 jsme se představili na přípravném turnaji v Opatovicích nad Labem za účasti předních ligových družstev. V této nabité konkurenci se nám sice nepodařilo obhájit loňské 3. místo, ale dokázali jsme vybojovat místo čtvrté, když jsme měli stejný počet bodů jako pátý Krčín, ale lepší celkové skóre. Hrálo se 1x25 minut na gumě převážně za pěkného tepla.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Opršál, Šmídek T., Šmídek D. - Krejčík M. (18 branek), Tuška D. (9 branek), Tuška A. (1 branka), Živěla (8 branek), Polcar D. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Obsazení turnaje: TJ Sokol Opatovice n/L (1. liga), Sokol Krčín (1. liga), TJ Sokol Podlázky (1. liga), TJ Přeštice (1. liga), Čechy repre výběr (mix hráčů z prvoligových týmů z Čech), TJ Sokol Ostopovice (2. liga B)

Výsledky zápasů:

Krčín – Opatovice 12:12

Čechy – Podlázky 6:8

Přeštice – Ostopovice 10:8

S Přešticemi jsme ze začátku hráli vyrovnaně, útoku vycházeli systémy a dařilo se proměňovat střelecké pozice, obrana ze začátku držela krok, když se soupeřovi útočníci teprve zastřelovali, po 9 minutách 3:3. Pak se soupeř utrhl o 3 branky, to se nám ještě podařilo srovnat, na další 3 rychlé branky soupeře jsme pak už odpověď nenašli. V tomto utkání měla obrana problémy s se správným postavením proti střelcům a hlavně chyběl větší důraz, zkrátka jsme nechávali jejich střelcům příliš mnoho prostoru. Utkání jsme prohráli o 2 branky 10:8.

Střelci: Krečík M. (5 branek), Tuška D. (1 branka), Tuška A. (1 branka), Živěla (1 branka)

Opatovice – Podlázky 9:12

Přeštice – Krčín 10:10

Ostopovice – Čechy 4:11

Tento zápas se nám vůbec nepovedl, v útoku jsme měli obrovský problém s rychlou a důraznou obranou soupeře, díky které jsme ztratili dost míčů. Naše obrana pak hlavně silově nestačila na soupeřův útok, ve kterém hráli ti nejlepší z Čech, kteří pravidelně reprezentují Čechy v mezizemském utkání. Utkání jsme tak prohráli jasně 11:4.

Střelci: Živěla (2 branky), Krejčík M. (1 branka), Tuška D. (1 branka)

Opatovice – Přeštice 10:12

Podlázky – Ostopovice 7:6

Do utkání s Podlázkami jsme vstoupili velmi dobře, útok hrál trpělivě a dával branky, obrana s brankářem Přikrylem hrála pozorně a v 9. minutě jsme vedli 4:1, pak ale útok přestal proměňovat vyložené střelecké posty a z následného rychlého přechodu dokázaly Podlázky zápas otočit na 7:4, nám se podařilo skórovat opět až v 21. minutě a do konce zápasu tak jen snížit na konečných 6:7 pro Podlázky.

Střelci: Krejčík M. (4 branky), Tuška D. (2 branky)

Krčín – Čechy 6:13

Ostopovice – Opatovice 9:8

V utkání proti Opatovicím se oba týmy přetahovali ve vedení, ze začátku jsme měli navrch my, poté soupeř odskočil na rozdíl 2 branek. Utkání se zlomilo v posledních 10 minutách, kdy jsme šňůrou 4 branek vedli o 2 branky, poslední 2 minuty jsme ovšem moc nezvládli a umožnili soupeři snížit a málem i vyrovnat, se štěstím jsme tak vyhráli 9:8.

Střelci: Krečík M. (5 branek), Živěla (3 branky), Tuška D. (1 branka)

Čechy – Přeštice 11:10

Podlázky – Krčín 12:6

Opatovice – Čechy 8:13

Podlázky – Přeštice 8:6

Krčín – Ostopovice 9:9

V utkání s Krčínem se rozhodovalo o konečném 4. místě, nám se opět povedl začátek vedli jsme 6:3 po 11 odehraných minutách, pak ovšem přišla slabší pasáž, kdy soupeř zápas otočil a my museli dotahovat. Necelou minutu před koncem jsme prohrávali o gól, ale podařilo se nám vybojovat trestný hod z nepříliš ideálního křídla. K trestu po čase se postavil David Tuška, který se do trestu krásně natáhl a střelou mezi brankáře a beka nám vystřelil v zápase remízu 9:9 a v celkovém pořadí (díky celkovému lepšímu skóre) pěkné 4. místo.

Střelci: Tuška D. (4 branky), Krejčík M. (3 branky), Živěla (2 branky)


Konečná tabulka

1. TJ Sokol Podlázky 5 5 0 0 47:33 10b
2. Čechy repre výběr 5 4 0 1 54:36 8b
3. TJ Přeštice 5 2 1 2 48:47 5b
4. TJ Sokol Ostopovice 5 1 1 3 36:45 3b
5. Sokol Krčín 5 1 1 3 43:56 3b
6. TJ Sokol Opatovice n/L 5 0 1 4 47:58 1b


Na tomto turnaji jsme tak skončili na 4. místě, což vzhledem k tomu, že půlku týmu tvořili dorostenci, považujeme za úspěch. Turnaj nám ukázal naše nedostatky, které máme jak v útoku, tak v obraně. Na stranu druhou jsme vyloženě propadli jen v zápase s reprezentanty z Čech, jinak všechny zápasy rozhodovaly detaily a větší zkušenosti a trpělivost na straně soupeřů. Za turnaj bych chtěl poděkovat všem klukům, kteří jeli a nechali tam v tom teple všechno, jmenovitě bych chtěl vyzdvihnout výkon v útoku Matěje Krejčíka s 18 brankami, který dal půlku branek našeho týmu a brankáře Karla Přikryla, který nás držel svými zákroky a my tak dokázali bodovat. Dále bych chtěl poděkovat pořadatelům z Opatovic za pozvání na tento turnaj a jeho bezproblémový průběh. Na závěr bych Vás chtěl pozvat na první ligové utkání, které se bude hrát na našem hřišti v neděli 6.9. a naším soupeřem bude Osek nad Bečvou.


Už v pátek začíná Mistrovství a Pohár ČR v kategoriích dorostu a mladších žáků a my už známe rozlosování těchto turnajů.

Mistrovství mladších žáků v Dobrušce - 2x25 minut

Účastníci: TJ Avia Čakovice (středočeský kraj), TJ Šroubárna Žatec (severočeský kraj), Sokol Dobruška (východočeský kraj), TJ Sokol Kyšice (západočeský kraj), SK Studénka (severomoravský kraj), TJ Sokol Ostopovice (jihomoravský kraj)

Rozlosování našeho týmu:

Pátek 28.8.

16:00 TJ Sokol Ostopovice - SK Studénka

Sobota 29.8.

8:00 TJ Sokol Ostopovice - TJ Žatec
10:30 Sokol Dobruška - TJ Sokol Ostopovice
16:30 TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Kyšice

Neděle 30.8.

10:30 TJ Avia Čakovice - TJ Sokol Ostopovice


Pohár dorostenců v Chomutově - 2x25 minut

Účastníci: Sokol Bakov n/J (Středočeský kraj), KNH Chomutov (severočeský kraj), Sokol Dobruška (východočeský kraj), TJ Plzeň-Újezd (západočeský kraj), TJ Sokol Osek n/B (severomoravský kraj), TJ Sokol Ostopovice (jihomoravský kraj)

Rozlosování našeho týmu:

Pátek 28.8.

14:00 TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek n/B
16:30 TJ Sokol Ostopovice - KNH Chomutov

Sobota 29.8.

8:30 Sokol Bakov n/J - TJ Sokol Ostopovice
15:15 TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška

Neděle 30.8.

11:00 TJ Plzeň-Újezd - TJ Sokol Ostopovice

Všechny zápasy z tohoto turnaje budou online tady. více

17.8.2020 Blíží se začátek nové sezóny 2020/2021

Zdravím příznivce ostopovické házené, pomalu se blíží konec srpna a to znamená, že se nám blíží začátek nové házenkářské sezóny. Do letošního ročníku 2020/2021 jsme přihlásili celkem 8 družstev - 2 družstva mužů (jedno se představí opět ve 2. lize B, druhé v krajské soutěži), družstvo dorostenců, starších žáků, mladších žáků a žákyň, starší a mladší přípravku.

Již tento týden v sobotu se muži "A" představí v Opatovicích nad Labem, kde se zúčástní místního přípravného turnaje. Letos našimi soupeři budou pouze prvoligové týmy - TJ Sokol Opatovice nad Labem, TJ Sokol Podlázky, Sokol Krčín, TJ Přeštice a výběr reprezentantů Čech, takže to bude pro nás obrovská výzva a uvidíme, zda obhajíme loňské 3. místo.

Poslední víkend v srpnu, tedy od 28.8. do 30.8. je vyhrazen pro Mistrovství a Pohár ČR, původně se mělo hrát ke konci června, ale kvůli koronaviru se vše muselo přesunout. Na těchto turnajích bude mít náš oddíl 2 zástupce. Mladší žáci si představí na Mistrovství ČR v Dobrušce, dorostenci se po odřeknutí Moravské Slavie přihlásili na Pohár ČR v Chomutově.

Dále známe rozlosování 2. ligy mužů B, krajské soutěže zatím své rozlosování nemají. V letošním ročníku se představí opět o jednoho soupeře méně, tedy celkem 10 týmů, Stará Ves nad Ondřejnicí se bohužel nepřihlásila.

6.9.2020 10:30 TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek n/B
13.9.2020 10:30 TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice
20.9.2020 10:30 TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno
28.9.2020 11:00 Sokol Dobruška - TJ Sokol Ostopovice
10.10.2020 15:30 TJ Sokol Ostopovice - SSK Vítkovice
11.10.2020 10:30 TJ Sokol Ostopovice - TJ Pustějov
18.10.2020 10:30 Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice
24.10.2020 16:00 SK NH Veselí n/M - TJ Sokol Ostopovice
25.10.2020 10:30 1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png