Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
8.10.2018 Muži prohráli v Dobrušce

7.10.2018

2. liga muži B

Sokol Dobruška - TJ Sokol Ostopovice 20:15 (10:8)

V dalším utkání jsme se představili na hřišti dosavadního lídra soutěže, tedy Dobrušky. Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, rychle si vytvořili 2 brankový náskok, který postupem prvního poločasu navyšovali. Soupeř se prosazoval především z rychlého přechodu do útoku a po uvolnění 1 na 1 z křídel, měli jsme však v bráně Jirku Gasnárka, který nás opět několikrát podržel a i díky němu jsme se drželi po celý zápas ve hře. Naši útočníci měli na začátku problém s agresivně a tvrdě hrající obranou soupeře, díky tomu ztratili několik míčů, postupem času se ale dostali zpátky do zápasu, začali jsme se prosazovat jak kombinační hrou, tak i díky osobnímu pohybu, z těchto akcí potom vznikali brankové příležitosti nebo tresty, ze kterých se především David Tuška dokázal několikrát prosadit. V zhruba v 24. minutě jsme v obraně reagovali na nepříznivý stav 10:5 pro Dobrušku prohozením beka na druhou stranu, což se na chvíli ukázalo jako dobrá volba a my ještě stačili náskok soupeře snížit na poločasových 10:8. Druhá půle však začala naším brzkým vyloučením na 5 minut, toho soupeř využil a odskočil nám na 4 branky, poté několik minut nepadla branka ani na jedné straně, pak přišlo druhé naše vyloučení, jelikož se jednalo o stejného hráče, hráli jsme tak 10 minut v oslabení, které jsme vcelku zvládli a po návratu vyloučeného jsme byli stále ve hře, když jsme prohrávali o 3 branky. Poté byl vyloučen po druhé žluté kartě i domácí hráč a my měli šanci zápas srovnat. To se ale nestalo, když soupeřův útok dokázal i ve 2 lidech přehrát naši obranu a většinu času vydržel v útoku a 2x i skórovat, v ten moment se zápas zlomil a my nakonec prohráli 20:15.
Výsledek vypadá možná hrozivě, ale výkon a předvedená hra nebyla zase tak špatná. Mrzet nás může vstup do zápasu a několik jednoduchých branek v naší síti z rychlého přechodu, dále pak ztráty v útoku a v neposlední řadě vyloučení. V zápasu, který jsme hráli na 3 útočníky se střelecky i herně dařilo Davidovi Tuškovi se 7 brankami a v bráně pak Jirkovi Gasnárkovi.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil. Fanta, Šmídek T., Krejčík T. - Polcar J. (8 branek), Tuška D. (7 branek), Krejčík M., Tuška A., Živěla - trenér Vlach P.

Příští týden nás čekají poslední 2 domácí zápasy na podzim. Nejprve se v sobotu utkáme s hráči Sokola Rokytnice B od 15:30, v neděli pak přivítáme v 10:30 ex-ligové Veselí nad Moravou. více

1.10.2018 Z venkovního dvojkola vezeme domů 1 bod


2. liga muži B

Sobota 29.9.2018

TJ Sokol Osek nad Bečvou - TJ Sokol Ostopovice 15:11 (8:5)

V dalším zápase jsme se představili v Oseku, v bráně se poprvé představil Jirka Gasnárek, který je u nás na hostování z Vracova, a hned nás několika zákroky v úvodu podržel. První půle, vlastně i celý zápas to byl hlavně velký boj v útoku, kluci zápas odehráli ve 3 lidech, snažili jsme se hrát hlavně do křídel, což vycházelo, ale soupeři se tyto naše šance dařilo ubránit. Naše obrana nehrála zas tak špatně, získala několik míčů, hlavně po zákrocích Jirky Gasnárka v bráně, přesto střelecké trápení v útoku způsobilo, že si Osek vytvořil do poločasu náskok 8:5. Vstup do druhé půle nám vyšel náramně, dokázali jsme srovnat na 8:8, poté jsme měli i několik útoků na to dostat se do vedení. To se vinou technických chyb a hlavně nepřesné střelby z vyložených pozic nepovedlo, soupeř potom získal vedení a postupně ho navýšil na konečných 15:11.
Zápas to byl vyrovnaný, ale více za vítězstvím šli domácí. My jsme se snažili, ale hrát zápas na 3 lidi v útoku se nedá, litovat můžeme hned několika technických chyb a nepřesné střelby.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (7 branek), Bládek (3 branky), Tuška (1 branka) - trenér Šmídek D.

Neděle 30.9.2018

TJ Sokol Stará Ves nad Ondřejnicí - TJ Sokol Ostopovice 15:15 (8:8)

V nedělním zápase jsme hráli na hřišti ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. První poločas nám vyšel celkem dobře, obrana s Jirkou Gasnárkem v bráně hrála koncentrovaně, dařilo se blokovat a získávat tak balóny. Klukům v útoku se podařilo prvních 20 minut, i přes zbytečné ztráty, celkem jednoduše skórovat, poté se od nás střelecké štěstí odvrátilo a hosté toho využili, z našeho 3 brankového náskoku najednou byla remíza, když domácí zrychlili přechod do útoku. Půlka tedy 8:8. V druhé půlce to byl obrovský boj. Stará Ves si udržovala 1 brankový náskok, který se nám dařilo hned z protiútoku smazat. V 10. minutě ale domácí dokázali vstřelit 2 branky po sobě a zase nám utéct. V té chvíli přišla změna v bráně a nás to nakoplo. Dokázali jsme zápas herně i výsledkově srovnat, dostali jsme se dokonce i do 1 brankového vedení, které jsme ale neudrželi. V 25. minutě jsme obdrželi branku na 15:15 a tak i zápas skončil. Oba týmy měli v posledních minutách několik šancí dostat se do vedení, ale brankáři své týmy podrželi, zejména ten náš Pavel Pospíšil, když chytil několik trestů ze středu brankoviště. Z tohoto zápasu tak bereme vybojovaný bod, kterého si ceníme.

Sestava: Gasnárek, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Fanta, Šmídek T. - Krejčík M. (11 branek), Tuška D. (4 branky), Bládek, Šmídek D., Tuška A. - trenéři Vlach P., Šmídek D. více

24.9.2018 Vítězný víkend pro naše týmy

22.9.2018

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 21:12 (12:5)

V rámci oslav 30 let od postupu našich mužů do 1. ligy jsme si z neděle přeložili utkání na sobotu a utkali jsme se s Moravskou Slavií Brno. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, rychle jsme si vytvořili 2-3 brankový náskok, který jsme postupně navýšili, v 17 minutě jsme vedli 10:5, od té chvíle se hosté už neprosadili a my přidali ještě 2 branky. Hra obrany v první půli připomínala obranu z loňského roku, hra byla pozorná, agresivní a kompaktní, proběhlo několik bloků, co prošlo, tak vzadu chytil Karel Přikryl. V útoku jsme se prosazovali střelbou z křídel, popřípadě z trestných hodů ze středu brankoviště, několikrát se nám podařilo obranu soupeře vyšachovat a skórovat tak do prázdné branky. Poločas jsme vyhráli 12:5. Do druhé půle jsme nastoupili podobně jako do té první, udržovali jsme si náskok a hráli v klidu a hru si po delší době i užívali, hráli jsme sebevědomě, což šlo poznat na první pohled. Obrana i po prostřídaní hrála solidně, v útoku se dál dařilo z křídel a trestů, branku si tak vstřelili všichni naši útočníci a zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce 21:12.
Výkon z tohoto utkání jen potvrdil zlepšení z posledních zápasů, výkon, nasazení a týmový duch, to jsme zlepšili a i proto vyhráli. V útoku se dařilo střelecky Honzu Polcarovi s 10 brankami a Matěji Krejčíkovi s 8 brankami, vzadu bych pochválil Karla Přikryla, který hlavně v druhé půli vytáhl několik oku lahodících zákroků, včetně chycené šestky. Připsali jsme si tak 2 důležité body do tabulky. I díky již zmiňované oslavě se na hřišti sešla spousta lidí, za což jsem osobně rád, a tímto poděkovat organizátorům této sešlosti, bylo příjemné se sejít, zavzpomínat a oslavit to. Díky za podporu všem !!

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (8 branek), Polcar J. (10 branek), Šmídek D. (1 branka). Bládek (2 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Dorostenci

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 22:21

V sobotu odpoledne zahájili naši dorostenci sezónu zápasem na domácí půdě a to se soupeřem z Morendy. Jelikož to byl první zápas, začalo se hrát na obou stranách trochu nervózně. Hodně zkažených střel na obou stranách a nepříliš hrající obrany. Útočnou lajnu jsme zahájili s Martinem a Adamem, kdy je na střídačku doplňovali Dádyn s Danem a pod vedením jednoho z nejlepších útočníků minulé generace Krka.
Systémy se útoku dařili vcelku dohrávat až do střeleckých pozic, jen ta koncovka nebyla moc slavná, naštěstí ani soupeř nedokázal zakončovat střelbu úspěšně. Obrana bez chybějícího Sida, kdy ho na beku nahradil Tomáš nepůsobila vůbec sehraně, dělala hodně chyb. Nutno podotknout, že nejlépe hrál na obraně nejmladší Lukáš na pravém halvovi.
I přes všechny nezdary vyzněl poločas lépe pro nás krásným 5-ti brankovým náskokem do druhé půle.

V druhé půly se zlepšila úspěšnost střelby, bohužel však na obou stranách, útoky se prodloužili a tak jich bylo o 4 méňe než v první půlce. Trenér Krk častěji střídal hráče, aby jim nedošli síly a častěji se nám podařilo zakončit střelbu gólem, byť jsme dali méně branek než v první půli, ale potřebovali jsme na to mnohem méně střel.
Obrana se bohužel v druhé půli nezlepšila, hráči nebyli schopni poslechnout pokyny druhého trenéra Médi. V druhé půli naši výhru zachránil výborně chytající Berys v bráně, kdy likvidoval jednu soupeřovu střelu za druhou. Míče se odráželi soupeři do ruk, ale excelující Berys dokázal zlikvidovat i několik střel během jediného útoku našeho brněnského soupeře. V posledních sekundách ubránil naši kasu nádherným zákrokem po střelbě soupeřového útočníka a tak jsme si mohli připsat první dva body po jednobrankové výhře a za podpory asi stovky fandících diváků. Na lavičce nás ještě podpořili Míša s Adamem, naši čerství starší žáci, leč situace nám nedovolila je nasadit do utkání, tak aspoň podporovali své spoluhráče ze střídačky.

V této sezóně nás bohužel moc zápasů nečeká, naši dorostenci odehrájí ještě další 2 utkání a naši starší žáci pouze dvě utkání za celou podzimní část. O to budeme mít více času na přípravu a pevně věříme, že i letos se nám podaří se probojovat na vrcholné akce mládeže, kdy s dorostenci budeme obhajovat loňské vítězství ze zimní ligy.

Všem hráčům děkujeme za předvedenou bojovnost, divákům za podporu a budeme se těšit na další zápasy, kdy 14. října se předvedeme na hřišti 1. NH BRNO a to jak se staršími žáky, tak s dorostenci.

Sestava:
Brána David Berka
Obrana Tomáš Šmídek, Jakub Opršál, Lukáš Lebeda, Michal Petráš
Útok Martin Živěla (8), Adam Tuška (9), David Polcar (5), Daniel Říčánek, Adam Pražák
Trenérská dvojice Krk a Méďa

Dorostenky

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno

Zápas byl přeložen kvůli zdravotním problémům hostujího celku.

Mladší žáci - 1. turnaj v Jihlavě

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 15:4
1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 8:9
Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 10:11 více

24.9.2018 Vítězný víkend pro naše týmy


2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 21:12 (12:5)

V rámci oslav 30 let od postupu našich mužů do 1. ligy jsme si z neděle přeložili utkání na sobotu a utkali jsme se s Moravskou Slavií Brno. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, rychle jsme si vytvořili 2-3 brankový náskok, který jsme postupně navýšili, v 17 minutě jsme vedli 10:5, od té chvíle se hosté už neprosadili a my přidali ještě 2 branky. Hra obrany v první půli připomínala obranu z loňského roku, hra byla pozorná, agresivní a kompaktní, proběhlo několik bloků, co prošlo, tak vzadu chytil Karel Přikryl. V útoku jsme se prosazovali střelbou z křídel, popřípadě z trestných hodů ze středu brankoviště, několikrát se nám podařilo obranu soupeře vyšachovat a skórovat tak do prázdné branky. Poločas jsme vyhráli 12:5. Do druhé půle jsme nastoupili podobně jako do té první, udržovali jsme si náskok a hráli v klidu a hru si po delší době i užívali, hráli jsme sebevědomě, což šlo poznat na první pohled. Obrana i po prostřídaní hrála solidně, v útoku se dál dařilo z křídel a trestů, branku si tak vstřelili všichni naši útočníci a zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce 21:12.
Výkon z tohoto utkání jen potvrdil zlepšení z posledních zápasů, výkon, nasazení a týmový duch, to jsme zlepšili a i proto vyhráli. V útoku se dařilo střelecky Honzu Polcarovi s 10 brankami a Matěji Krejčíkovi s 8 brankami, vzadu bych pochválil Karla Přikryla, který hlavně v druhé půli vytáhl několik oku lahodících zákroků, včetně chycené šestky. Připsali jsme si tak 2 důležité body do tabulky. I díky již zmiňované oslavě se na hřišti sešla spousta lidí, za což jsem osobně rád, a tímto poděkovat organizátorům této sešlosti, bylo příjemné se sejít, zavzpomínat a oslavit to. Díky za podporu všem !!

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (8 branek), Polcar J. (10 branek), Šmídek D. (1 branka). Bládek (2 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Dorostenci

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 22:21

V sobotu odpoledne zahájili naši dorostenci sezónu zápasem na domácí půdě a to se soupeřem z Morendy. Jelikož to byl první zápas, začalo se hrát na obou stranách trochu nervózně. Hodně zkažených střel na obou stranách a nepříliš hrající obrany. Útočnou lajnu jsme zahájili s Martinem a Adamem, kdy je na střídačku doplňovali Dádyn s Danem a pod vedením jednoho z nejlepších útočníků minulé generace Krka.
Systémy se útoku dařili vcelku dohrávat až do střeleckých pozic, jen ta koncovka nebyla moc slavná, naštěstí ani soupeř nedokázal zakončovat střelbu úspěšně. Obrana bez chybějícího Sida, kdy ho na beku nahradil Tomáš nepůsobila vůbec sehraně, dělala hodně chyb. Nutno podotknout, že nejlépe hrál na obraně nejmladší Lukáš na pravém halvovi.
I přes všechny nezdary vyzněl poločas lépe pro nás krásným 5-ti brankovým náskokem do druhé půle.

V druhé půly se zlepšila úspěšnost střelby, bohužel však na obou stranách, útoky se prodloužili a tak jich bylo o 4 méňe než v první půlce. Trenér Krk častěji střídal hráče, aby jim nedošli síly a častěji se nám podařilo zakončit střelbu gólem, byť jsme dali méně branek než v první půli, ale potřebovali jsme na to mnohem méně střel.
Obrana se bohužel v druhé půli nezlepšila, hráči nebyli schopni poslechnout pokyny druhého trenéra Médi. V druhé půli naši výhru zachránil výborně chytající Berys v bráně, kdy likvidoval jednu soupeřovu střelu za druhou. Míče se odráželi soupeři do ruk, ale excelující Berys dokázal zlikvidovat i několik střel během jediného útoku našeho brněnského soupeře. V posledních sekundách ubránil naši kasu nádherným zákrokem po střelbě soupeřového útočníka a tak jsme si mohli připsat první dva body po jednobrankové výhře a za podpory asi stovky fandících diváků. Na lavičce nás ještě podpořili Míša s Adamem, naši čerství starší žáci, leč situace nám nedovolila je nasadit do utkání, tak aspoň podporovali své spoluhráče ze střídačky.

V této sezóně nás bohužel moc zápasů nečeká, naši dorostenci odehrájí ještě další 2 utkání a naši starší žáci pouze dvě utkání za celou podzimní část. O to budeme mít více času na přípravu a pevně věříme, že i letos se nám podaří se probojovat na vrcholné akce mládeže, kdy s dorostenci budeme obhajovat loňské vítězství ze zimní ligy.

Všem hráčům děkujeme za předvedenou bojovnost, divákům za podporu a budeme se těšit na další zápasy, kdy 14. října se předvedeme na hřišti 1. NH BRNO a to jak se staršími žáky, tak s dorostenci.

Sestava:
Brána David Berka
Obrana Tomáš Šmídek, Jakub Opršál, Lukáš Lebeda, Michal Petráš
Útok Martin Živěla (8), Adam Tuška (9), David Polcar (5), Daniel Říčánek, Adam Pražák
Trenérská dvojice Krk a Méďa

Dorostenky

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno

Zápas byl přeložen kvůli zdravotním problémům hostujího celku.

Mladší žáci - 1. turnaj v Jihlavě

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 15:4
1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 8:9
Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 10:11 více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png