Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
26.8.2018 V prvním kole muži těsně prohráli na Drakenu

Neděle 26.8.2018

2. liga muži

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 20:18 (9:8)

V prvním kole nového ročníku 2. ligy jsme zavítali na hřiště Drakenu. Úvod zápasu našemu týmu vyšel, udržovali jsme jednobrankový rozdíl, zhruba do stavu 4:3 pro nás, zápas byl ze začátku velmi opatrný, obrany byly silnější, získávaly míče, náš útok však bohužel vytvořil několik technických chyb, k tomu nepřesná střelba, kdy jsme trefili několik tyček i z jasných pozic, které jsme si vytvářeli během zápasu jen velmi těžko. Tento moment si myslím, že byl zlomový, v době kdy jsme byli psychicky nahoře, nedokázali jsme toho využít, naopak jsme dovolili soupeři skóre otočit a od té chvíle byl Draken lepším týmem. Ikdyž si domácí vytvořili 2-3 brankový rozdíl, přesto jsme snížili a do šaten se šlo za stavu 9:8 pro Draken. V druhé půli jsme bohužel v obraně nebyli schopni vybojovat jediný míč, takže si Draken udržoval neustále 1-2 brankový náskok, který postupem času navýšil až na 4 branky. I přes to jsme dokázali zápas zdramatizovat, dotáhli jsme na rozdíl jedné branky, Draken však měl útok k dobru, díky časové tísni a otevřené naší obraně dokázali skórovat a zápas rozhodli. Takže jsme prohráli 20:18.
Na rovinu musím napsat, že jsme zápas v první řadě nezvládli v hlavě, nechali jsme se unést, jak na hřišti, tak i na tribuně. Druhá věc, která nevycházela, byla souhra útoku, jen velmi složitě jsme se prosazovali, veškerá naše střelba byla v presu, z následných trestů jsme nebyli schopni skórovat, chyběla souhra a lehkost, všechno bylo hrané na sílu. V neposlední řadě i výkon obrany s brankáři nebyl ideální, když jsme měli problém s velmi přesnou střelbou z křídel soupeře, Draken si trpělivou hrou v útoku vytvářel posty, ze kterých se nemýlil, což byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy.
Hlava a důvěra ve vlastní hru dnešní zápas rozhodly. My jsme se nechali vyhodit z rytmu několika, z mého pohledu, hodně spornými výroky až banálními chybami sudího, které ke klidnému průběhu zápasu nepřispěly a přes které jsme se nedokázali přenést. Přesto bych chtěl poděkovat všem, kteří si našli čas a přijeli se podívat.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta - Polcar J. (10 branek), Krejčík M. (3 branky), Tuška (4 branky), Bládek, Šmídek D. (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Příští týden se představíme 2.9.2018 ve 14 hodin na hřišti 1. NH Brno. více

19.8.2018 Muži odehráli přípravný turnaj v Opatovicích nad Labem

V sobotu 18.8.2018 jsme odehráli přípravný turnaj v Opatovicích nad Labem. Ve velmi kvalitně obsazeném turnaji jsme se postupně utkali se soupeři jak s 2. ligy A i B, tak hlavně s týmy z 1. ligy mužů. Turnaj se odehrál na gumě za slunečného počasí a hrálo se 1x25 minut.

Obsazení turnaje: TJ Sokol Opatovice nad Labem (1. liga, loni 3. místo)
Sokol Krčín (1. liga, loni 6. místo)
TJ Sokol Podlázky - Dalovice (1. liga, loni 10. místo)
TJ Jiskra Raspenava (2. liga A)
TJ Jiskra Humpolec (2. liga B)

Naše výsledky:

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 9:9

Od začátku zápasu jsme dotahovali 1 brankovou ztrátu, pokaždé se nám to podařilo, ve 12. minutě stav 6:5 pro Podlázky, poté přišla 5 minutová pasáž bez gólu, po ní soupeř navýšil náskok na 2 branky. Vypadalo to, že utkání prohrajeme, ale závěrečnou pětiminutovku jsme zvládli na výbornou, poslední útok zápasu jsme měli na starosti my, trval zhruba 2 minuty za stavu 8:9 pro soupeře. V závěrečných vteřinách se nám ho ovšem podařilo proměnit a vyrovnat tak utkání. Výsledek 9:9
V utkání jsme nezpanikařili a hráli v útoku svoji hru, systémy jsme si vytvářeli dobré střelecké posty, ze kterých jsme z velké části skórovali, soupeř se hlavně prosazoval hlavně střelbou z křídel a po rozehrávce z trestů. V utkání se dařilo v bráně Pavlu Pospíšilovi, který nás hlavně ke konci zápasu podržel a my mohli srovnat.

Střelci: Bládek (3 branky), Polcar J. (3 branky), Tomašovič (2 branky), Krejčík M. (1 branka)

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Raspenava 9:7

Začátek zápasu byl vyrovnaný, obě obrany s brankáři přehrávaly útoky, v 10 minutě stav 3:3, poté se nám během 5 minut podařilo 4x skórovat, soupeř jen jednou, takže jsme si vytvořili klíčový náskok a zápas vyhráli 9:7.
Zápas jsme měli dá se říct pod kontrolou, jediné utkání ve kterém jsme ve většině času vedli, škoda snad jen nepřesné střelby v úvodu zápasu, jinak by rozdíl mohl být větší, v bráně opět zachytal Pavel Pospíšil.

Střelci: Polcar J. (5 branek), Krejčík M. (3 branky), Bládek (1 branka)

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Krčín 7:8

Zápas s Krčínem byl po celou dobu vyrovnaný, měl podobný průběh jako s Podlázky, soupeř byl herně i gólově lepší, ale i tak jsme s ním drželi krok, hlavně díky brankáři Přikrylovi a několika tyčkám, které Krčín trefil. V útoku když se zahrál systém, tak vyšel, pokud se hra začla tahat, většinou to vedlo ke ztrátě míče. V závěru utkání jsme měli podobnou možnost jako s Podlázky, minutu před koncem jsme prohrávali o gól a balón v útoku, jenže zkaženou přihrávkou jsme ztratili míč a soupeř už zápas dohrál. Prohra 7:8.
V zápase můžeme litovat několika ztrát a nepřesné střelby, protože šance jsme si vytvořili, v obraně jsme měli několikrát velké štěstí, ale i pár dobrých brankářských i obranných zákroků. Prohra v tomto zápase se později ukázala jako klíčová v celkovém pořadí, což nás mrzí o to víc.

Střelci: Polcar J. (4 branky), Krejčík M. (2 branky), Bládek (1 branka)

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 9:7

Úvod tohoto zápasu se nám moc nepovedl, obrana dostávala jednoduché branky, v útoku se nedařilo najít recept na soupeřovu obranu, prohrávali jsme 3:1, poté 4:2, ztrátu se nám podařilo smazat v 16. minutě, srovnali jsme na 4:4, poté ovšem soupeř udeřil 3x v rozmezí 2 minut a s námi to vypadalo špatně. Ovšem nějakým způsobem jsem tento zápas dokázali otočit a v závěrečných 5 minutách vývoj zápasu zvrátit na naši stranu, výhra 9:7.
Tento zápas byl asi náš nejhorší na turnaji, nedokázali jsme se koncentrovat a dělali chyby, hlavně v obraně, ale naštěstí nás podržel v bráně Karel Přikryl. V útoku se dařilo Zbyňovi Tomašovičovi, který dal 4 branky a vytvářel střelecké posty pro ostatní, hlavně tresty ze středu. V zápase jsme poprvé vedli až ve 22. minutě, poté soupeř nedokázal skórovat a my jsme zhruba poslední 2 minuty dohráli v útoku, závěrečný gól padl v úplném závěru.

Střelci: Tomašovič (4 branky), Polcar J. (3 branky), Krejčík M. (2 branky)

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 10:10

V závěrečném utkání jsme se utkali s domácími Opatovicemi. I v tomto zápase se nám nevyvedl začátek zápasu, v 8. minutě jsme prohrávali 5:2, poté jsme trochu zabrali a srovnali hru, v 17. minutě stav 8:6. Poté soupeř trochu polevil a nám opět vyšel závěr zápasu, postupně jsme ukrajovali náskok domácích, až jsme dokázali srovnat. Závěr byl velmi hektický, v posledních 2 minutách padli hned 4 branky, na obou stranách dvě. Nejprve Opatovice vedli 9:8, z následného útoku jsme velmi rychle srovnali, domácí měli 1 minutu na to dát branku a vyhrát, branku sice 20 vteřin před koncem vstřelili po nádherné akci do prázdné brány, ale Honza Polcar dokázal před závěrečným hvizdem vybojovat "šestku", kterou po čase proměnil Zbyňa Tomašovič a my tak remizovali 10:10.
V zápase dominovali útoky, hlavně útok Opatovic patří k nejlepším v republice, naše obrana měla se souhrou soupeře problémy, ale v bráně nám dost pomohl Pavel Pospíšil, což v závěru zápasu bylo klíčové. V útoku se dařilo Zbyňovi Tomašovičovi a Honzu Polcarovi, kteří dali dohromady 9 branek.

Střelci: Polcar J. (5 branek), Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (1 branka)


Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Fanta, Krejčík T., Šmídek D., Šmídek T. - Krejčík M. (9 branek), Tomašovič (10 branek), Polcar J. (20 branek), Bládek (5 branek) - trenéři Vlach P., Šmídek D.


Ostatní výsledky:

Sokol Krčín - TJ Sokol Opatovice n/L 6:10
TJ Jiskra Humpolec - TJ Jiskra Raspenava 8:7
TJ Sokol Opatovice n/L - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 8:8
TJ Jiskra Humpolec - Sokol Krčín 6:12
TJ Sokol Opatovice n/L - TJ Jiskra Humpolec 8:10
TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Jiskra Raspenava 11:10
TJ Jiskra Raspenava - TJ Sokol Opatovice n/L 5:7
TJ Sokol Podlázky-Dalovice - Sokol Krčín 8:7
Sokol Krčín - TJ Jiskra Raspenava 12:9
TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Jiskra Humpolec 7:6


Konečná tabulka

1. TJ Sokol Opatovice nad Labem 5 3 2 0 45:37 8
2. TJ Sokol Podlázky-Dalovice 5 3 2 0 43:40 8
3. Sokol Krčín 5 3 0 2 45:40 6
4. TJ Sokol Ostopovice 5 2 2 1 44:41 6
5. TJ Jiskra Humpolec 5 1 0 4 35:45 2
6. TJ Jiskra Raspenava 5 0 0 5 38:47 0


V turnaji jsme tak obsadili 4. místo, jelikož jsme měli horší vzájemný zápas s Krčínem. Vítězem turnaje se stali domácí Opatovice nad Labem jen díky lepšímu celkovému skóre.
Čtvrté místo může vypadat jako zklamání, ale předvedená hra a výkon týmu byly přijemným překvapením před začátkem 2. ligy. V útoku se dařilo všem útočníkům, nejvyrovnanější výkony předváděl Honza Polcar s 20 vstřelenými brankami, obraně vyšly především 3 první zápasy, poté si vybrala několik slabších chvilek a nebyla tak kompaktní jak na začátku turnaje, přesto obdržel Kuba Krejčík ocenění za 2. nejlepšího obránce turnaje. Příjemným překvapením byl ovšem výkon brankářů, ikdyž se několikrát prostřídali, vždy se jeden z nich v zápase rozchytal, předvedl důležité zákroky a podržel nás.
Velké díky patří pořadatelům turnaje za jeho bezproblémový průběh, ceny a za pozvání na tento turnaj, byla to pro nás dobrá zkušenost se utkat s prvoligovými týmy.

Závěrem bych chtěl už jen napsat, že příští týden 26.8.2018 se odehraje první kolo 2. ligy, naše mužstvo se představí na hřišti Drakenu Brno v 10:30. více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png