Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
22.10.2018 Mladší žáci vyhráli domácí turnaj + výsledky z Drakenu

Sobota 20.10.2018

Mladší žáci - 3. turnaj v Ostopovicích

Draken Brno – Sokol Ostopovice 8 : 13 ( 4 : 6 )

Za příjemného počasí naši hráči (snad se to nestane pravidlem) trošku zaspali začátek. Po chybách v rozehrávce v obranné fázi se soupeř ujal vedení, které navýšil až na rozdíl dvou gólů. V dalším průběhu se však naši borci probudili a zlepšenou střelbou a obrannou činností, kterou navíc podpořili bravurními zákroky brankáři Marek Chaloupka a Pepík Tomeček, utkání ovládli a dosáhli zaslouženého vítězství.

Sokol Ostopovice – 1. NH BRNO 10 : 9 ( 6 : 4 )

Těžký soupeř 1.NH Brno v našem druhém utkání potvrzoval kvalitu . Bojovným a soustředěným výkonem celého mužstva jsme o přestávce šli do šaten s nadějným náskokem dvou gólů. Ve druhé půli se nám náskok podařilo navýšit, přesto však nebylo rozhodnuto. Po našem menším střeleckém útlumu soupeř srovnal těsně před koncem utkání skóre. Naši kluci zvýšeným nasazením nakonec převážili misku vah ve svůj prospěch a dovedli zápas do vítězného konce. Zde je potřeba vyzdvihnout zejména výkon Pepíka Tomečka, který byl v utkání vynikající. Zároveň musíme poděkovat domácím fanouškům za hlasitou podporu v tomto vypjatém duelu. Kaňkou na zápase bylo vyloučení trenérů soupeře za kritiku rozhodčího.

Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 9 : 4 ( 8 : 2 )

V posledním utkání se precizní hrou obrany podařilo vybojovat pro útočníky dostatek míčů a ti neváhali využívat šance a navyšovat rozdíl ve skóre v náš prospěch. Po poločase dostali příležitost nejmladší hráči, kteří svými výkony příjemně překvapili a zvládli utkání dokončit vítězně.
Naše družstvo se umístilo v turnaji na 1. místě a na stejné pozici se nachází i v průběžném pořadí celé soutěže.
Karel Trčka.

Neděle 21.10.2018

Dorostenci

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 17:25 (4:14)

Dorostenky

Draken Brno "A" - TJ Sokol Ostopovice 25:11 (16:4)
Draken Brno "B" - TJ Sokol Ostopovice 22:14 (9:6)


Starší žáci

Draken Brno "A" - TJ Sokol Ostopovice 14:12 (5:8)
Draken Brno "B" - TJ Sokol Ostopovice - odloženo na jarní část

Starší žákyně

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 23:11 (13:4) více

15.10.2018 Muži získali z domácího dvojkola 2 body, ostatní víkendové výsledky našich týmů


Sobota 13.10.2018

2. liga muži B

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Rokytnice B 28:24 (15:12)

V posledním dvojkolo jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Rokytnice B. První poločas byl vyrovnaný, ani jeden tým si nevytvořil nějaký výrazný náskok. Oba útoky přehrávaly celkem snadno obrany, takže padalo celkem dost branek. Až v posledních 5 minutách se naší obraně získat několik míčů a z rychlého protiútoku odskočit na rozdíl 3 branek, to se ukázalo jako klíčový moment tohoto zápasu. Poločas 15:12 pro domácí. Druhý poločas byl podobný prvnímu, opět útoky snadno skórovali, naše obrana nefungovala, i přes změny systému a v bráně jsme se nezlepšili a tak pokračovaly gólové hody na obou stranách. Důležité bylo, že jsme si po celý druhý poločas udržovali minimálně 2 brankový náskok a nedovolili tak soupeři utkání zdramatizovat. Až v závěru utkání jsme dokázali náskok navýšit a vyhrát tak 28:24.
V zápase dominovaly oba útoky, kluci vpředu si celkem snadno vytvářeli střelecké posty, ze kterých se téměř nemýlili. Pozitivní bylo i to, že jsme neudělali skoro žádnou technickou chybu. Obrovský problém jsme ale měli v obraně, za celý zápas jsme si nedokázali poradit se soupeřem a snadno inkasovali.

Sestava: Gasnárek, Pospíšil - Krejčík J., Fanta, Krejčík T., Šmídek D., Šmídek T. - Krejčík M. (11 branek), Polcar J. (9 branek), Tuška D. (7 branek), Tomašovič (1 branka), Bládek, Tuška A. - trenéři Vlach P., Šmídek D.


Mladší žáci - 2. turnaj na hřišti 1. NH Brno

TJ Sokol Ostopovice - 1. NH Brno 10:12 (5:7)
Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 10:16 (5:10)
SK Autonot Jihlava - TJ Sokol Ostopovice 9:13 (6:7)


Neděle 14.10.2018

2. liga muži B

TJ Sokol Ostopovice - SK NH Veselí n/M 23:24 (12:12)

V posledním utkání podzimní části jsme se utkali s exligovým Veselím nad Moravou. Vstup do zápasu se nám povedl, vytvořili jsme si 3 brankový náskok i díky Karlovi Přikrylovi v bráně, který jsme udržovali zhruba 15 minut. Poté si soupeř vzal oddechový čas, po kterém začal utkání srovnávat. Zápas byl velmi podobný tomu sobotnímu, opět si oba útoky dělali s obranou, co chtěli. Poločas nakonec skončil remízou 12:12. Na začátku druhého poločasu se Veselí dostalo do vedení a udržovali si 2-3 brankový náskok. Bohužel obraně se opět nedařilo, v bráně nám sice pomáhal brankář, ale po jeho zákrocích se míč odrážel většinou k soupeři, i proto si Veselí po celý druhý poločas svoje vedení udržovalo. V závěru utkání se nám sice podařilo utkání dostat do stavu 23:24 pro hosty, ale poslední útok Veselí dohrálo až do konce a tím pádem i vyhrát tento zápas.
I v tomto utkání jsme v útoku neměli problém se střílením branek, problém byl opět vzadu, obrana podala opět nepřesvědčivý výkon a díky tomu jsme zápas prohráli.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Fanta, Krejčík T., Šmídek D., Šmídek T. - Krejčík M. (4 branky), Polcar J. (10 branek), Tuška D. (3 branky), Tomašovič (6 branek), Bládek, Tuška A. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Z domácího dvojkola jsme tak získali pouze 2 body, po podzimní části nám patří 7. místo s 9 body.
Na závěr bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří dorazili a podporovali nás. Děkujeme


Starší žačky

TJ Sokol Vracov - TJ Sokol Ostopovice 23:9 (8:6)

Dorostenky

TJ Sokol Vracov - TJ Sokol Ostopovice 27:18 (17:10)

Starší žáci

1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 14:13 (8:7)

V neděli 14.10.2018 ve 13.30 hod. jsme zahájili soutěž se staršími žáky utkáním na 1.NH BRNO. Ano čtete správně zahájili!!!! Bohužel nás čekají jen tři zápasy v podzimní části. Souboj s Jihlavou bude dohrán v jarní části. Každý ať si udělá hodnocení sám ,myslíme si ,že to není dobře.

Již k samotnému zápasu. Základní sestava Berka, Lebeda, Kačeriak, Petráš, Polcar, Pražák, Řičánek doplnil střídající mladší žák Dejl. Při nástupu na hřiště nás překvapila fyzická vyspělost soupeřova týmu, mysleli jsme, že zápas bude jednoznačný. Naši borci se ale nevzdali a bojovali jako lvi. Domácí tým vedl od začátku o 2-3 branky, ale do poločasu jsme hlavně díky Berysovi a Dádynovi dotáhli na přijatelný výsledek 8:7.

V druhém poločase se hra vyrovnala a 5minut před koncem bylo srovnáno. Měli jsme dokonce dva míče na to, abychom šli do vedení. Bohužel dvě špatné rozehrávky našeho, do to té doby nejlepšího obránce Lukáše Lebedy nakonec přispěly k vítězství domácích v poměru 14:13.

Nejlepší hráči: brankář-Berys, obránce Lukyn, útok Dádyn

Střelci branek: Dádyn 8, Dan 4, Adam 1

Trenérské duo Méďa ,Krk

Dorostenci

1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 14:28 (4:13)

V neděli 14.10.2018 ve 14.30 jsme nastoupili k našemu druhému zápasu v soutěži dorostenců.

Základní sestava: Berka, Šmídek T, Opršál, Lebeda, Tuška, Živěla, Polcar D.

Na lavičce začal náš stabilní obránce Sid(Jan Fiala). Nejsme spokojeni s jeho tréninkovou docházkou a na jeho pozdějším výkonu to bylo znát. Doufejme, že si vše uvědomí a napraví. Na lavičce byli dále připraveni starší žáci Kačeriak, Petráš, Pražák.

Od začátku utkání jsme měli soupeře pod kontrolou a rozdíl mezi oběma týmy se projevil i na ukazateli skóre. V 15 min prvního poločasu vystřídal výborného Lukáše Sid. Hra se nezměnila a rozdíl stále narůstal - poločasový výsledek 4:13 mluví za vše.

Druhá polovina utkání byla ve znamení častého střídání našich hráčů, tak aby si zahráli všichni hráči, což se odrazilo v konečném výsledku.

Hodnocení zápasu: soupeř nestačil a v poklidném tempu jsme získali oba body.

Nejlepší hráči: brankář Berys, obránce Tom, útočník Martin

Střelci branek: Martin 5, Adam T. 7, Dádyn 6, Dan 5, Adam P. 1 (krásně zakončený pokutový hod)

Nedostatkem bylo proměňování šancí od Adama Tušky. V zápase měl 14 střel mimo, nebo do tyčky (jen v 1.poločase 9) a i přesto nasázel 7 branek. Určitě víme, že se šetřil na příští zápas s Drakenem.

V zápase se vystřídali všichni hráči včetně starších žáků. Zde bychom chtěli pochválit Dana-5 branek a Dádyna -6branek.

Dvojzápas na 1.NH Brno jsme ukončili společnou návštěvou nedaleké cukrárny s výbornou zmrzlinou.

Chtěl i bychom poděkovat všem hráčům za odvedený výkon, rodičům za odvoz a fandění. Na hřišti 1.NH BRNO vytvořili domácí prostředí.

V neposlední řadě děkuji spolutrenérovi Méďovi za výbornou spolupráci a těším se na další zápasy.

Stínem utkání bylo zranění našeho brankáře Beryse. Od pátečního tréninku měl zlomenou kůstku v okolí kotníku. I přes toto omezení odehrál oba zápasy, za což velice děkujeme a vyhlašujeme ho velkou jedničkou neděle. Přejeme samozřejmě brzké uzdravení.

Doufám,že se všichni sejdeme na dalším utkání v neděli 21.10.2018 na Drakenu.

Hodnotil Pavel Krejčík vedoucí družstva více

8.10.2018 Muži prohráli v Dobrušce

7.10.2018

2. liga muži B

Sokol Dobruška - TJ Sokol Ostopovice 20:15 (10:8)

V dalším utkání jsme se představili na hřišti dosavadního lídra soutěže, tedy Dobrušky. Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, rychle si vytvořili 2 brankový náskok, který postupem prvního poločasu navyšovali. Soupeř se prosazoval především z rychlého přechodu do útoku a po uvolnění 1 na 1 z křídel, měli jsme však v bráně Jirku Gasnárka, který nás opět několikrát podržel a i díky němu jsme se drželi po celý zápas ve hře. Naši útočníci měli na začátku problém s agresivně a tvrdě hrající obranou soupeře, díky tomu ztratili několik míčů, postupem času se ale dostali zpátky do zápasu, začali jsme se prosazovat jak kombinační hrou, tak i díky osobnímu pohybu, z těchto akcí potom vznikali brankové příležitosti nebo tresty, ze kterých se především David Tuška dokázal několikrát prosadit. V zhruba v 24. minutě jsme v obraně reagovali na nepříznivý stav 10:5 pro Dobrušku prohozením beka na druhou stranu, což se na chvíli ukázalo jako dobrá volba a my ještě stačili náskok soupeře snížit na poločasových 10:8. Druhá půle však začala naším brzkým vyloučením na 5 minut, toho soupeř využil a odskočil nám na 4 branky, poté několik minut nepadla branka ani na jedné straně, pak přišlo druhé naše vyloučení, jelikož se jednalo o stejného hráče, hráli jsme tak 10 minut v oslabení, které jsme vcelku zvládli a po návratu vyloučeného jsme byli stále ve hře, když jsme prohrávali o 3 branky. Poté byl vyloučen po druhé žluté kartě i domácí hráč a my měli šanci zápas srovnat. To se ale nestalo, když soupeřův útok dokázal i ve 2 lidech přehrát naši obranu a většinu času vydržel v útoku a 2x i skórovat, v ten moment se zápas zlomil a my nakonec prohráli 20:15.
Výsledek vypadá možná hrozivě, ale výkon a předvedená hra nebyla zase tak špatná. Mrzet nás může vstup do zápasu a několik jednoduchých branek v naší síti z rychlého přechodu, dále pak ztráty v útoku a v neposlední řadě vyloučení. V zápasu, který jsme hráli na 3 útočníky se střelecky i herně dařilo Davidovi Tuškovi se 7 brankami a v bráně pak Jirkovi Gasnárkovi.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil. Fanta, Šmídek T., Krejčík T. - Polcar J. (8 branek), Tuška D. (7 branek), Krejčík M., Tuška A., Živěla - trenér Vlach P.

Příští týden nás čekají poslední 2 domácí zápasy na podzim. Nejprve se v sobotu utkáme s hráči Sokola Rokytnice B od 15:30, v neděli pak přivítáme v 10:30 ex-ligové Veselí nad Moravou. více

1.10.2018 Z venkovního dvojkola vezeme domů 1 bod


2. liga muži B

Sobota 29.9.2018

TJ Sokol Osek nad Bečvou - TJ Sokol Ostopovice 15:11 (8:5)

V dalším zápase jsme se představili v Oseku, v bráně se poprvé představil Jirka Gasnárek, který je u nás na hostování z Vracova, a hned nás několika zákroky v úvodu podržel. První půle, vlastně i celý zápas to byl hlavně velký boj v útoku, kluci zápas odehráli ve 3 lidech, snažili jsme se hrát hlavně do křídel, což vycházelo, ale soupeři se tyto naše šance dařilo ubránit. Naše obrana nehrála zas tak špatně, získala několik míčů, hlavně po zákrocích Jirky Gasnárka v bráně, přesto střelecké trápení v útoku způsobilo, že si Osek vytvořil do poločasu náskok 8:5. Vstup do druhé půle nám vyšel náramně, dokázali jsme srovnat na 8:8, poté jsme měli i několik útoků na to dostat se do vedení. To se vinou technických chyb a hlavně nepřesné střelby z vyložených pozic nepovedlo, soupeř potom získal vedení a postupně ho navýšil na konečných 15:11.
Zápas to byl vyrovnaný, ale více za vítězstvím šli domácí. My jsme se snažili, ale hrát zápas na 3 lidi v útoku se nedá, litovat můžeme hned několika technických chyb a nepřesné střelby.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (7 branek), Bládek (3 branky), Tuška (1 branka) - trenér Šmídek D.

Neděle 30.9.2018

TJ Sokol Stará Ves nad Ondřejnicí - TJ Sokol Ostopovice 15:15 (8:8)

V nedělním zápase jsme hráli na hřišti ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. První poločas nám vyšel celkem dobře, obrana s Jirkou Gasnárkem v bráně hrála koncentrovaně, dařilo se blokovat a získávat tak balóny. Klukům v útoku se podařilo prvních 20 minut, i přes zbytečné ztráty, celkem jednoduše skórovat, poté se od nás střelecké štěstí odvrátilo a hosté toho využili, z našeho 3 brankového náskoku najednou byla remíza, když domácí zrychlili přechod do útoku. Půlka tedy 8:8. V druhé půlce to byl obrovský boj. Stará Ves si udržovala 1 brankový náskok, který se nám dařilo hned z protiútoku smazat. V 10. minutě ale domácí dokázali vstřelit 2 branky po sobě a zase nám utéct. V té chvíli přišla změna v bráně a nás to nakoplo. Dokázali jsme zápas herně i výsledkově srovnat, dostali jsme se dokonce i do 1 brankového vedení, které jsme ale neudrželi. V 25. minutě jsme obdrželi branku na 15:15 a tak i zápas skončil. Oba týmy měli v posledních minutách několik šancí dostat se do vedení, ale brankáři své týmy podrželi, zejména ten náš Pavel Pospíšil, když chytil několik trestů ze středu brankoviště. Z tohoto zápasu tak bereme vybojovaný bod, kterého si ceníme.

Sestava: Gasnárek, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Fanta, Šmídek T. - Krejčík M. (11 branek), Tuška D. (4 branky), Bládek, Šmídek D., Tuška A. - trenéři Vlach P., Šmídek D. více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png