Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
2.9.2018 Vydřená výhra a první body mužů


2.9.2018

2. liga muži B

1.NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 22:26 (13:12)

Ve druhém kole jsme opět zavítali na hřiště soupeře, tentokrát jsme se představili na hřišti 1. NH Brno. Do zápasu jsme vstoupili sebevědomě, pomohli nám k tomu i technické chyby soupeře v útoku, které jsme bohužel nedokázali využít. Poté ale obranu s brankáři postihl šílený výpadek, kdy jsme vzadu nebyli schopni absolutně nic, veškerá snaha hostujícího útoku končila góly, místy opravdu až směšně jednoduchými. Naštěstí kluci vpředu stačili odpovídat, takže jsme po celý první poločas drželi maximálně 2 brankovou ztrátu. Poločas jsme prohráli 13:12. Takže o přestávce musela přijít trošku ostřejší debata k nastartování týmu. Naštěstí to vyšlo, do druhé půle jsme vstoupili výborně, když jsme během prvních 5 minut skóre otočili a vytvořili si 2 brankový náskok, toto byl zlomový moment zápasu, my se dostali do herní pohody, i díky vyloučení soupeře jsme si vytvořili 4 brankový náskok, který jsme udrželi až do konce, nakonec jsme tedy vyhráli, ale dnešní zápas odtáhli hlavně kluci v útoku. Konečný výsledek 22:26, takže vezeme domů 2 body.
Z mého pohledu jsem nezažil takový zkrat v obraně jako dnes, v první půli obrana vybouchla, hlavně brankáři, kdy jsme dostávali branky úplně ze všeho, naštěstí se útoku dařilo, kdy jsme trpělivou hrou a systémy přehrávali soupeřovu obranu, vytvářeli jsme si ideální střelecké posty, ze kterých jsme dokázali skórovat, hlavně v druhé půli, kdy jsme si se soupeřem dělali, co jsme chtěli. Obrana se v druhé půli zlepšila, ale i tak to nebylo ideální, rozhodl nástup do druhé poloviny, který jsme zvládli a získali si rozhodující náskok. Na druhou stranu musím zmínit, že obrana hrála v kombinované sestavě, před zápasem se zranil Tomáš Krejčík, hrát nemohl ani Honza Musil, ale i tak to trojice vzadu nezahrála nejhůř, přesto 22 obdržených branek vypadá hrozivě. Získali jsme tak první 2 body, což je hlavní, zápas nám ukázal naše nedostatky, které budeme muset eliminovat, jelikož už příští týden nás čeká domácí dvojkolo, kdy se nejprve 8.8.2018 v 15:30 utkáme se Sokolem Svinov, a poté 9.9.2018 v 10:30 bude naším soupeřem SSK Vítkovice. Příští týden startuje i Jihomoravský okresní přebor, v nedělu se nám představí starší žačky v 9:00 a dorostenky ve 12:00 s Miroslaví.

Na závěr bych poděkovat všem našim příznivcům, kteří si i ve druhém venkovním utkání našli čas a dojeli nás podpořit. Velmi nás to překvapilo a potěšilo, hlavně ve druhé půli jsme nám ohromně pomohli. Díky :)

Sestavy: Pospíšil, Přikryl - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Musil, Krejčík T., Šmídek T., Opršál - Tomašovič (7 branek), Krejčík M. (8 branek), Polcar J. (11 branek), Bládek - trenéři Vlach P., Šmídek D. více

26.8.2018 V prvním kole muži těsně prohráli na Drakenu

Neděle 26.8.2018

2. liga muži

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 20:18 (9:8)

V prvním kole nového ročníku 2. ligy jsme zavítali na hřiště Drakenu. Úvod zápasu našemu týmu vyšel, udržovali jsme jednobrankový rozdíl, zhruba do stavu 4:3 pro nás, zápas byl ze začátku velmi opatrný, obrany byly silnější, získávaly míče, náš útok však bohužel vytvořil několik technických chyb, k tomu nepřesná střelba, kdy jsme trefili několik tyček i z jasných pozic, které jsme si vytvářeli během zápasu jen velmi těžko. Tento moment si myslím, že byl zlomový, v době kdy jsme byli psychicky nahoře, nedokázali jsme toho využít, naopak jsme dovolili soupeři skóre otočit a od té chvíle byl Draken lepším týmem. Ikdyž si domácí vytvořili 2-3 brankový rozdíl, přesto jsme snížili a do šaten se šlo za stavu 9:8 pro Draken. V druhé půli jsme bohužel v obraně nebyli schopni vybojovat jediný míč, takže si Draken udržoval neustále 1-2 brankový náskok, který postupem času navýšil až na 4 branky. I přes to jsme dokázali zápas zdramatizovat, dotáhli jsme na rozdíl jedné branky, Draken však měl útok k dobru, díky časové tísni a otevřené naší obraně dokázali skórovat a zápas rozhodli. Takže jsme prohráli 20:18.
Na rovinu musím napsat, že jsme zápas v první řadě nezvládli v hlavě, nechali jsme se unést, jak na hřišti, tak i na tribuně. Druhá věc, která nevycházela, byla souhra útoku, jen velmi složitě jsme se prosazovali, veškerá naše střelba byla v presu, z následných trestů jsme nebyli schopni skórovat, chyběla souhra a lehkost, všechno bylo hrané na sílu. V neposlední řadě i výkon obrany s brankáři nebyl ideální, když jsme měli problém s velmi přesnou střelbou z křídel soupeře, Draken si trpělivou hrou v útoku vytvářel posty, ze kterých se nemýlil, což byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy.
Hlava a důvěra ve vlastní hru dnešní zápas rozhodly. My jsme se nechali vyhodit z rytmu několika, z mého pohledu, hodně spornými výroky až banálními chybami sudího, které ke klidnému průběhu zápasu nepřispěly a přes které jsme se nedokázali přenést. Přesto bych chtěl poděkovat všem, kteří si našli čas a přijeli se podívat.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta - Polcar J. (10 branek), Krejčík M. (3 branky), Tuška (4 branky), Bládek, Šmídek D. (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Příští týden se představíme 2.9.2018 ve 14 hodin na hřišti 1. NH Brno. více

19.8.2018 Muži odehráli přípravný turnaj v Opatovicích nad Labem

V sobotu 18.8.2018 jsme odehráli přípravný turnaj v Opatovicích nad Labem. Ve velmi kvalitně obsazeném turnaji jsme se postupně utkali se soupeři jak s 2. ligy A i B, tak hlavně s týmy z 1. ligy mužů. Turnaj se odehrál na gumě za slunečného počasí a hrálo se 1x25 minut.

Obsazení turnaje: TJ Sokol Opatovice nad Labem (1. liga, loni 3. místo)
Sokol Krčín (1. liga, loni 6. místo)
TJ Sokol Podlázky - Dalovice (1. liga, loni 10. místo)
TJ Jiskra Raspenava (2. liga A)
TJ Jiskra Humpolec (2. liga B)

Naše výsledky:

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 9:9

Od začátku zápasu jsme dotahovali 1 brankovou ztrátu, pokaždé se nám to podařilo, ve 12. minutě stav 6:5 pro Podlázky, poté přišla 5 minutová pasáž bez gólu, po ní soupeř navýšil náskok na 2 branky. Vypadalo to, že utkání prohrajeme, ale závěrečnou pětiminutovku jsme zvládli na výbornou, poslední útok zápasu jsme měli na starosti my, trval zhruba 2 minuty za stavu 8:9 pro soupeře. V závěrečných vteřinách se nám ho ovšem podařilo proměnit a vyrovnat tak utkání. Výsledek 9:9
V utkání jsme nezpanikařili a hráli v útoku svoji hru, systémy jsme si vytvářeli dobré střelecké posty, ze kterých jsme z velké části skórovali, soupeř se hlavně prosazoval hlavně střelbou z křídel a po rozehrávce z trestů. V utkání se dařilo v bráně Pavlu Pospíšilovi, který nás hlavně ke konci zápasu podržel a my mohli srovnat.

Střelci: Bládek (3 branky), Polcar J. (3 branky), Tomašovič (2 branky), Krejčík M. (1 branka)

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Raspenava 9:7

Začátek zápasu byl vyrovnaný, obě obrany s brankáři přehrávaly útoky, v 10 minutě stav 3:3, poté se nám během 5 minut podařilo 4x skórovat, soupeř jen jednou, takže jsme si vytvořili klíčový náskok a zápas vyhráli 9:7.
Zápas jsme měli dá se říct pod kontrolou, jediné utkání ve kterém jsme ve většině času vedli, škoda snad jen nepřesné střelby v úvodu zápasu, jinak by rozdíl mohl být větší, v bráně opět zachytal Pavel Pospíšil.

Střelci: Polcar J. (5 branek), Krejčík M. (3 branky), Bládek (1 branka)

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Krčín 7:8

Zápas s Krčínem byl po celou dobu vyrovnaný, měl podobný průběh jako s Podlázky, soupeř byl herně i gólově lepší, ale i tak jsme s ním drželi krok, hlavně díky brankáři Přikrylovi a několika tyčkám, které Krčín trefil. V útoku když se zahrál systém, tak vyšel, pokud se hra začla tahat, většinou to vedlo ke ztrátě míče. V závěru utkání jsme měli podobnou možnost jako s Podlázky, minutu před koncem jsme prohrávali o gól a balón v útoku, jenže zkaženou přihrávkou jsme ztratili míč a soupeř už zápas dohrál. Prohra 7:8.
V zápase můžeme litovat několika ztrát a nepřesné střelby, protože šance jsme si vytvořili, v obraně jsme měli několikrát velké štěstí, ale i pár dobrých brankářských i obranných zákroků. Prohra v tomto zápase se později ukázala jako klíčová v celkovém pořadí, což nás mrzí o to víc.

Střelci: Polcar J. (4 branky), Krejčík M. (2 branky), Bládek (1 branka)

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 9:7

Úvod tohoto zápasu se nám moc nepovedl, obrana dostávala jednoduché branky, v útoku se nedařilo najít recept na soupeřovu obranu, prohrávali jsme 3:1, poté 4:2, ztrátu se nám podařilo smazat v 16. minutě, srovnali jsme na 4:4, poté ovšem soupeř udeřil 3x v rozmezí 2 minut a s námi to vypadalo špatně. Ovšem nějakým způsobem jsem tento zápas dokázali otočit a v závěrečných 5 minutách vývoj zápasu zvrátit na naši stranu, výhra 9:7.
Tento zápas byl asi náš nejhorší na turnaji, nedokázali jsme se koncentrovat a dělali chyby, hlavně v obraně, ale naštěstí nás podržel v bráně Karel Přikryl. V útoku se dařilo Zbyňovi Tomašovičovi, který dal 4 branky a vytvářel střelecké posty pro ostatní, hlavně tresty ze středu. V zápase jsme poprvé vedli až ve 22. minutě, poté soupeř nedokázal skórovat a my jsme zhruba poslední 2 minuty dohráli v útoku, závěrečný gól padl v úplném závěru.

Střelci: Tomašovič (4 branky), Polcar J. (3 branky), Krejčík M. (2 branky)

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 10:10

V závěrečném utkání jsme se utkali s domácími Opatovicemi. I v tomto zápase se nám nevyvedl začátek zápasu, v 8. minutě jsme prohrávali 5:2, poté jsme trochu zabrali a srovnali hru, v 17. minutě stav 8:6. Poté soupeř trochu polevil a nám opět vyšel závěr zápasu, postupně jsme ukrajovali náskok domácích, až jsme dokázali srovnat. Závěr byl velmi hektický, v posledních 2 minutách padli hned 4 branky, na obou stranách dvě. Nejprve Opatovice vedli 9:8, z následného útoku jsme velmi rychle srovnali, domácí měli 1 minutu na to dát branku a vyhrát, branku sice 20 vteřin před koncem vstřelili po nádherné akci do prázdné brány, ale Honza Polcar dokázal před závěrečným hvizdem vybojovat "šestku", kterou po čase proměnil Zbyňa Tomašovič a my tak remizovali 10:10.
V zápase dominovali útoky, hlavně útok Opatovic patří k nejlepším v republice, naše obrana měla se souhrou soupeře problémy, ale v bráně nám dost pomohl Pavel Pospíšil, což v závěru zápasu bylo klíčové. V útoku se dařilo Zbyňovi Tomašovičovi a Honzu Polcarovi, kteří dali dohromady 9 branek.

Střelci: Polcar J. (5 branek), Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (1 branka)


Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Fanta, Krejčík T., Šmídek D., Šmídek T. - Krejčík M. (9 branek), Tomašovič (10 branek), Polcar J. (20 branek), Bládek (5 branek) - trenéři Vlach P., Šmídek D.


Ostatní výsledky:

Sokol Krčín - TJ Sokol Opatovice n/L 6:10
TJ Jiskra Humpolec - TJ Jiskra Raspenava 8:7
TJ Sokol Opatovice n/L - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 8:8
TJ Jiskra Humpolec - Sokol Krčín 6:12
TJ Sokol Opatovice n/L - TJ Jiskra Humpolec 8:10
TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Jiskra Raspenava 11:10
TJ Jiskra Raspenava - TJ Sokol Opatovice n/L 5:7
TJ Sokol Podlázky-Dalovice - Sokol Krčín 8:7
Sokol Krčín - TJ Jiskra Raspenava 12:9
TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Jiskra Humpolec 7:6


Konečná tabulka

1. TJ Sokol Opatovice nad Labem 5 3 2 0 45:37 8
2. TJ Sokol Podlázky-Dalovice 5 3 2 0 43:40 8
3. Sokol Krčín 5 3 0 2 45:40 6
4. TJ Sokol Ostopovice 5 2 2 1 44:41 6
5. TJ Jiskra Humpolec 5 1 0 4 35:45 2
6. TJ Jiskra Raspenava 5 0 0 5 38:47 0


V turnaji jsme tak obsadili 4. místo, jelikož jsme měli horší vzájemný zápas s Krčínem. Vítězem turnaje se stali domácí Opatovice nad Labem jen díky lepšímu celkovému skóre.
Čtvrté místo může vypadat jako zklamání, ale předvedená hra a výkon týmu byly přijemným překvapením před začátkem 2. ligy. V útoku se dařilo všem útočníkům, nejvyrovnanější výkony předváděl Honza Polcar s 20 vstřelenými brankami, obraně vyšly především 3 první zápasy, poté si vybrala několik slabších chvilek a nebyla tak kompaktní jak na začátku turnaje, přesto obdržel Kuba Krejčík ocenění za 2. nejlepšího obránce turnaje. Příjemným překvapením byl ovšem výkon brankářů, ikdyž se několikrát prostřídali, vždy se jeden z nich v zápase rozchytal, předvedl důležité zákroky a podržel nás.
Velké díky patří pořadatelům turnaje za jeho bezproblémový průběh, ceny a za pozvání na tento turnaj, byla to pro nás dobrá zkušenost se utkat s prvoligovými týmy.

Závěrem bych chtěl už jen napsat, že příští týden 26.8.2018 se odehraje první kolo 2. ligy, naše mužstvo se představí na hřišti Drakenu Brno v 10:30. více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png