Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
6.3.2019 Muži vypadli z Českého poháru v semifinále

V neděli 3.3.2019 jsme se zúčastnili semifinále Českého poháru 2019 v Pustějově. Našimi soupeři byli postupně Sokol Svinov (2. liga muži B), Sokol Krčín (1. liga) a TJ Sokol Podlázky-Dalovice (1.liga). Hrací doba: 2x25 minut.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fiala, Šmídek T., Opršál - Tomašovič (6 branek), Krejčík M. (11 branek), Mrkva (6 branek), Bládek (1 branka), Živěla (4 branky), Tuška A. (1 branka) - trenéři Šmídek D., Vlach P.

Výsledky:

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Svinov 9:14 (4:7)

Prvním soupeřem byl Sokol Svinov, tedy tým, se kterým se potkáváme ve druhé lize. Začátek zápasu byl opatrný, mnoho gólů nepadlo, přesto si postupně Svinov vytvořil menší náskok. Ten jsme mohli několikrát smazat, ale především zbytečnými chybami a nepřesnou unáhlenou střelbou se nám to nepovedlo. Do konce poločasu si Svinov svůj náskok ještě navýšil na 7:4. Vstup do druhé půle nám vyšel, vcelku dobře hrající obraně se podařilo získat několik míčů, ze kterých jsme sice snížili na rozdíl 2 branek, ale poté se opakoval scénář z půle první, technické chyby a nepřesná střelba. To znamenalo, že soupeř zápas v klidu dohrál a pohodlně zvítězil 14:9.
Zápas byl z mého pohledu vyrovnaný, naše obrana nehrála špatně, v bráně zachytal Karel Přikryl, ale bohužel v útoku to nebylo ideální. Velmi jsme se nadřeli na jakýkoli gól, kombinace velmi často vázla a k tomu nepřesná střelba (nedokázali jsme dát 3 šestky).

Branky: Krejčík M. (6 branek), Mrkva (2 branky), Tomašovič (1 branka)

Sokol Krčín - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 17:16

Sokol Svinov - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 22:22

Sokol Krčín - TJ Sokol Ostopovice 17:11 (7:6)

Druhým soupeřem byl Sokol Krčín. Vstup do zápasu se povedl obraně, která proti rychle hrajícímu útoku soupeře předvedla několik bloků, ale útok se opět trápil, první naše branka padla až v 8. minutě, v 15. minutě jsme prohrávali 5:1, pak se hra útoku zlepšila a my snížili na poločasových 7:6 pro Krčín. Druhé půle už nebyla z naší strany tak koncentrovaná jako ta první, v obraně se lehce polevilo, což se projevilo hned několika góly z přestřelů, útok se sice snažil držet krok, ale branky střílel jen velmi těžce, došlo tak k prostřídaní hráčů a náskok soupeře se jen navyšoval. Konečný výsledek 17:11 pro Krčín.
Utkání se povedlo vzadu Kubovi Krejčíkovi, který zejména v první půli byl téměř neprůstřelný, v bráně podal solidní výkon Jirka Gasnárek, v útoku se proti velmi dobře hrající obraně Krčína jen velmi těžko prosazovalo, za zmínku stojí nebojácnost Martina Živěly a Tomáše Mrkvy, kteří se snažili osobním pohybem prosadit, což se jim i několikrát povedlo.

Branky: Krejčík M. (3 branky), Tomašovič (3 branky), Mrkva (3 branky), Živěla (2 branky)

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Sokol Ostopovice 18:9 (10:5)

V posledním utkání jsme se potkali s Podlázkami, které postoupili společně s námi ze čtvrtfinálové skupiny. Ve čtvrtfinále jsme Podlázky dokázali porazit, ale v tomto utkání nám soupeř porážku s přehledem vrátil. Už od úvodních minut bylo jasné, že Podlázky jsou nad naše síly, v útoku byli rychlejší, silnější a přesnější, v obraně pak více agresivní a důraznější. Mohli jsme tak prostřídat všechny hráče a vyzkoušet si tak více herních variant jak v obraně, tak v útoku. Soupeř si po celý zápas udržoval náskok, který pak v druhé půli jen zvyšoval. Konečný výsledek 9:18 pro Podlázky.

Branky: Krejčík M. (2 branky), Tomašovič (2 branky), Živěla (2 branky), Tuška A. (1 branka), Mrkva (1 branka), Bládek (1 branka)

Sokol Svinov - Sokol Krčín 23:21


Konečná tabulka:

1. TJ Sokol Podlázky-Dalovice 3 2 1 0 58:47 5
2. Sokol Krčín 3 2 0 1 56:49 4
3. Sokol Svinov 3 1 1 1 57:54 3
4. TJ Sokol Ostopovice 3 0 0 3 29:49 0 více

3.2.2019 Muži postupují do semifinále Českého poháru

V sobotu 2.2.2019 jsme odehráli čtvrtfinále Českého poháru v Humpolci. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev - TJ Sokol Ostopovice (2 liga B), Draken Brno (2. liga B), TJ Sokol Opatovice nad Labem (1. liga), TJ Avia Čakovice (1. liga), TJ Sokol Podlázky-Dalovice (1. liga).

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (7 branek), Polcar J. (22 branek), Tuška D. (13 branek), Tomašovič (8 branek), Tuška D. (2 branky), Mrkva (1 branka), Živěla - trenéři Šmídek D., Vlach P.

Výsledky:

TJ Sokol Ostopovice – Draken Brno „A" 12 : 10 ( 7 : 5 )

Prvním soupeřem byl Draken Brno, se kterým jsem se utkali i v minulém osmifinálovém kole. Začátek zápasu byl vyrovnaný, chvíli nám trvalo než jsme se dostali do tempa. Po celý první poločas jsme si udržovali jednobrankové vedení, které se nám do konce poločasu podařilo navýšit, poločas 7:5 pro nás. I v druhé půli jsme si svůj náskok udržovali, obrana začala hrát aktivně, podařilo se jí získat několik odražených míčů, v bráně nás podržel brankář Gasnárek. V útoku jsme kombinační hrou přehrávali soupeřovu obranu, vytvářeli jsme si slušné střelecké posty, ze kterých jsme ale nedokázali skórovat, jinak by náskok byl vyšší. Utkání vyšlo Honzovi Polcarovi s 10 brankami. Konečný výsledek 12:10 pro Ostopovice. Po tomto vyhraném zápase z nás spadla veškerá nervozita, protože jsme si splnili cíl porazit Draken a do dalších zápasů jsme tak šli s čistou hlavou a pocitem užít si zápasy s prvoligovými týmy.

Branky: Polcar J. (10 branek), Krejčík M. (1 branka), Tuška D. (1 branka)

TJ Avia Čakovice – TJ Sokol Opatovice nad Labem 14 : 14 ( 6 : 5 )

TJ Sokol Podlázky-Dalovice – TJ Sokol Ostopovice 16 : 17 ( 8 : 8 )

V druhém utkání byly soupeřem Podlázky, po podzimní části první ligy na 2. místě. Toto utkání bylo bohaté na branky. Oba útoky hráli lépe jak obrany, soupeřův útok si hrou mezi obránce vytvářel tresty ze středu, ze kterých poté skóroval, problém nám dělala i přesná střelba z křídel. Náš útok dával branky ze začátku hlavně z výskoku, poté jsme z výskoku sehrávali do křídel, vytvářeli jsem si tak volné pozice, ze kterých jsme oproti prvnímu utkání dávali góly. Během první půle si soupeř vytvořil až 3 brankový náskok, který jsme ale v závěru dokázali smazat, poločas 8:8. V druhé půli jsme vždy vytvořili jednobrankový náskok, ale Podlázky dokázali hned z protiútoku srovnat, toto se opakovalo celý druhý poločas. Za stavu 16:16 necelou minutu před koncem jsme šli do útoku, pěknou kombinací celého útoku se podařilo uvolnit na středu zcela samotného Davida Tušku, který pár vteřinek před koncem rozhodl toto utkání, výsledkem je tak těsná výhra 17:16 pro Ostopovice.

Branky: Tomašovič (6 branek), Tuška D. (5 branek), Polcar J. (4 branky), Krejčík M. (2 branky)

Draken Brno „A“ – TJ Avia Čakovice 9 : 12 ( 4 : 6 )

TJ Sokol Opatovice nad Labem – TJ Sokol Podlázky-Dalovice 12 : 16 ( 6 : 7 )

TJ Avia Čakovice – TJ Sokol Ostopovice 11 : 14 ( 6 : 6 )

Dalším soupeřem byly Čakovice. Vstup do tohoto zápasu nám vyšel na výbornou, po 10 minutách hry jsme vedli 6:2, poté si ale náš útok prošel menším útlumem, kdy až do konce poločasu nedal branku, soupeř tak dokázal srovnat, poločas tedy skončil remízou 6:6. V druhé půli byl zápas neustále vyrovnaný, klíčový moment přišel až v 15 minutě, kdy jsme si vytvořili 2 brankový náskok, poté jsme už zápas dotáhli do vítězného konce. Díky posledním 5 minutám, které jsme vyhráli 4:1, jsme dokázali vyhrát toto velmi vyrovnané utkání. Toto utkání bylo z našeho pohledu asi to nejlepší přestavení na tomto turnaji. Výsledek 14:11 pro Ostopovice. Po tomto vítězství bylo jasné, že postupujeme do další fáze, takže po utkání jsme byli v šoku z výsledky a propukli menší oslavy.

Branky: Polcar J. (7 branek), Krejčík M. (4 branky), Tuška D. (3 branky)

Draken Brno „A“ – TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11 : 13 ( 4 : 7 )

TJ Sokol Ostopovice – TJ Sokol Opatovice nad Labem 10 : 16 ( 4 : 9 )

V posledním utkání jsme se utkali s Opatovicemi. Před tímto zápasem jsme věděli, že i přes porážku skončíme na 1. místě, proto jsme si mohli dovolit postavit i kluky ze střídačky. Tento zápas jsme si maximálně užili, ikdyž jsme nakonec prohráli. Své první branky totiž za muže vstřelili Adam Tuška a Tomáš Mrkva, posila z Vracova. V tomto utkání jsme nakonec prohráli 16:10, přišli jsme tak o letošní neporazitelnost, ale radost z celkového postupu nám to nezkazilo.

Branky: Tuška D. (4 branky), Tuška A. (2 branky), Tomašovič (2 branky), Polcar J. (1 branka), Mrkva (1 branka)

TJ Sokol Podlázky-Dalovice – TJ Avia Čakovice 13 : 10 ( 9 : 5 )

TJ Sokol Opatovice nad Labem - Draken Brno „A“ 10 : 9 ( 5 : 5 )

Tabulka:
1.TJ Sokol Ostopovice 4 3 0 1 53 : 53 6
2.TJ Sokol Podlázky-Dalovice 4 3 0 1 58 : 50 6
3.TJ Sokol Opatovice nad Labem 4 2 1 1 52 : 49 5
4.TJ Avia Čakovice 4 1 1 2 47 : 50 3
5.Draken Brno "A" 4 0 0 4 39 : 47 0

Výsledkem celého turnaje je tak postup do semifinále Českého poháru, které se uskuteční 3.3.2019 v Pustějově. Našimi soupeři budou TJ Sokol Podlázky-Dalovice, které porazili v přímém souboji o postup Čakovice, dále pak Sokol Krčín (1. liga) a Sokol Svinov (2. liga B).

Na závěr bych shrnul tento turnaj. Jedním z hlavních momentů turnaje bylo to, že jsme věděli, že nemáme co ztratit, že můžeme jen překvapit. Proto jsme hráli s naprostým klidem a čistou hlavou, navzájem jsme se povzbuzovali a hecovali, i lavička žila jednotlivými zápasy. Po slabším začátku turnaje proti Drakenu se náš výkon a síla jen stupňovala, předvedli jsme pěknou koukatelnou hru, která se blížila našim ideálům. V bráně se střídali oba brankáři, a oba zachytali velmi dobře, v důležitých momentech dokázali podržet a to se pak hraje mnohem líp. Obrana se oproti minulému turnaji taky o něco zlepšila, předvedla několik bloků, dokázala získat spousty odražených míčů. V útoku se dařila především střelba z dálky a výskoku. Z toho pak vznikali posty pro ostatní útočníky, ze kterých jsme dávali branky. Celkově nám tento turnaj vyšel na výbornou, dokázali jsme téměř eliminovat technické chyby a opět po delší době jsme se národní házenou bavili a táhli jsme jako tým za jeden provaz. Tento úspěch jsme poté samozřejmě náležitě oslavili. více

23.1.2019 Muži postupují do další fáze Českého poháru, mladší žáci postupují na finálový turnaj Zimního halového poháru + výsledky dalších našich družstev

Muži

V sobotu 20.1.2019 jsme se zúčastnili Českého poháru ve Veselí nad Moravou, kde jsme byli součástí osmifinálové skupiny E. V 5-členné skupině jsme se postupně utkali s domácím Veselím nad Moravou, Jiskrou Humpolec, KNH MS Brno a Drakenem Brno, tedy se soupeři z 2. ligy B.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Šmídek T., Opršál - Tomašovič (9 branek), Krejčík M. (4 branky), Tuška D. (7 branek), Polcar J. (25 branek), Bládek, Tuška A. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Osmifinále ČP sk. E ve Veselí nad Moravou, hrací doba: 2x20 minut

TJ Sokol Ostopovice - Veselí nad Moravou 11:9 (7:5)

V prvním zápase jsme se střetli s domácím Veselím. V tomto zápase bylo vidět, že jsme hráli po nějaké době zápas, vzadu jsme dostávali branky především z dálky z přestřelů nebo přes beka, v útoku se většina branek dala z dálky z výskoků nebo z trestů. Utkání rozhodlo závěr prvního poločasu, kdy jsme si vytvořili 2 brankový náskok, který jsme udrželi až do konce. Toto vítězství nakonec rozhodlo o tom, že jsme postoupili. Výsledek 11:9 pro Ostopovice.
Branky: Polcar J. (5 branek), Krejčík M. (2 branky), Tomašovič (2 branky), Tuška D. (2 branky)

KNH MS Brno - Draken Brno "A" 8:15 (4:7)

Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 13:13 (7:6)

V dalším zápase byl naším soupeřem Humpolec. Vstup do zápasu se nám nevydařil, velmi rychle jsme prohrávali o 4 branky, když jsme dostávali velmi jednoduché branky z přestřelů, v útoku byla tragická střelba, když jsme nebyli schopni dát gól. To se změnilo ke konci poločasu, když jsme snížili na rozdíl jedné branky. V druhé půlce jsme zápas otočili a vedli o 3 branky, ale závěr zápasu jsme nezvládli, když jsme několika chybami pomohli soupeři srovnat zápas. Poslední branku jsme dostali po čase z trestu. Výsledkem je remíza 13:13.
Branky: Polcar J. (6 branek), Tomašovič (3 branky), Krejčík M. (2 branky), Tuška D. (2 branky)

Veselí nad Moravou - KNH MS Brno 10:10 (4:2)

Draken Brno "A" - Jiskra Humpolec 17:12 (8:6)

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 10:10 (7:7)

Třetím soupeřem byla Moravská Slavie Brno. Začátek zápasu patřil brankářům, oba totiž předvedli hned několik těžkých zákroků. Pak už se útočníkům podařilo skórovat, našemu útoku hlavně z dálky, soupeři především z křídel nebo z trestů. V druhé půlce měl náš útok výpadek, který trval 15 minut, soupeř zápas otočil i díky několik šťastným gólům, nám se ale podařil závěr zápase, když jsme dokázali zápas srovnat, i díky brance po čase z trestu zásluhou Honzy Polcara. Utkání tedy skončilo remízou 10:10.
Branky: Polcar J. (5 branek), Tomašovič (3 branky), Tuška D. (2 branky)

Veselí nad Moravou - Jiskra Humpolec 14:11 (6:4)

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "A" 11:11 (7:7)

Posledním soupeřem byl Draken Brno. Vstup do zápasu se nám moc nepodařil, když hlavně v obraně jsme měli problém s přesnou střelbou soupeře z křídel. Náš útok se trefil hned v první minutě, poté se na 10 minut odmlčel. Draken si tak vytvořil 2 brankový náskok, který jsme ale dokázali do poločasu srovnat. Začátek druhé půlky nám vyšel, obrana nedostala 10 minut gól, útok vstřelil 2, pak ale opět přišel 12 minutový výpadek a Draken tak skóre otočil, když se trefil z 6-metrového hodu a dvěma pěknými podstřely. V poslední minutě zápasu jsme nejprve dostali branku, náš útok pak měl 30 vteřin utkání srovnat, Honza Polcar dokázal vybojovat trestný hod ze středu, který po čase sám proměnil. Tento zápase byl z našeho pohledu asi nejlepší, byla vidět snaha, nasazení a bojovnost. Utkání vyšlo hlavně Honzovi Polcarovi s 9 brankami, obrana předvedla několik bloků a získala několik míčů, škoda je snad jen několika špatných přihrávek v útoku ve druhé půli. Výsledkem je remíza 11:11.
Branky: Polcar J. (9 branek), Tomašovič (1 branka), Tuška D. (1 branka)

TJ Jiskra Humpolec - KNH MS Brno 15:9 (8:6)

Draken Brno "A" - Veselí nad Moravou 11:7 (6:5)

Konečná tabulka turnaje:
1. Draken Brno „A“ 4 3 1 0 54:38 7
2. TJ Sokol Ostopovice 4 1 3 0 45:43 5
3. SK NH Veselí nad Mo. 4 1 1 2 40:43 3
4. Jiskra Humpolec 4 1 1 2 51:53 3
5. KNH MS Brno 4 0 2 2 37:50 2

Muži obsadili postupové 2. místo v tomto osmifinálovém turnaji a 2.2.2019 se představí ve čtvrtfinálové skupině v Humpolci s týmy: TJ Sokol Opatovice nad Labem (1. liga), TJ Sokol Podlázky-Dalovice (1. liga), TJ Avia Čakovice (1. liga), Draken Brno "A" (2. liga B)

Celkové zhodnocení turnaje:
Hlavním cílem byl postup, tento cíl jsme splnili, ikdyž jsme od začátku zimní přípravy nedrželi míč v ruce. Předvedená hra proto nebyla ideální, přesto nám tento turnaj ukázal, že dosavadní příprava splňuje účel. V turnaji jsme střídali slabší momenty s těmi lepšími, s počtem odehraných minut se naše hra zlepšovala a zkvalitňovala.

Mladší žáci

Družstvo našich mladších žáků postoupilo na Zimní halové mistrovství mládeže, které se uskuteční v Rokycanech dne 16.3. 2019 a jeho pořadatelem bude TJ Litohlavy.

Více informací zde.


Starší žáci

Kompletní informace najdete zde.


Starší žačky

1. turnaj - 18. listopadu v hale TJ Tatran Bohunice

TJ Jiskra Humpolec - Draken Brno 10 : 15
TJ Olbramovice - TJ Miroslav 6 : 14
Sokol Ostopovice - TJ Sokol Vracov 2 : 20
Draken Brno - TJ Miroslav 10 : 9
Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 5 : 11
TJ Sokol Vracov - TJ Olbramovice 17 : 4
Draken Brno - Sokol Ostopovice 15 : 3
TJ Miroslav - TJ Sokol Vracov 4 : 13
TJ Jiskra Humpolec - TJ Olbramovice 7 : 7
TJ Sokol Vracov - Draken Brno 9 : 6
Sokol Ostopovice - TJ Olbramovice 10 : 12
TJ Miroslav - TJ Jiskra Humpolec 17 : 10
TJ Olbramovice - Draken Brno 2 : 8
TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Vracov 5 : 12
TJ Miroslav - Sokol Ostopovice 21 : 5

Konečná 1. tabulka turnaje:
1. TJ Sokol Vracov 5 5 0 0 71 : 21 10
2. Draken Brno 5 4 0 1 54 : 33 8
3. TJ Miroslav 5 3 0 2 65 : 44 6
4. TJ Jiskra Humpolec 5 1 1 3 43 : 56 3
5. TJ Olbramovice 5 1 1 3 31 : 56 3
6. Sokol Ostopovice 5 0 0 5 25 : 79 0


2. turnaj - 5. 1. 2019 ve hale ve Vracově

Vracov-Ostopovice 8:2
Miroslav-Olbramovice 6:3
Chropyně-Draken 2:8
Miroslav-Vracov 2:11
Draken-Humpolec 6:6
Ostopovice-Chropyně 6:5
Olbramovice-Humpolec 3:2
Draken-Miroslav 6:8
Humpolec-Vracov 0:11
Olbramovice-Ostopovice 9:6
Humpolec-Chropyně 5:4
Ostopovice-Miroslav 3:10
Vracov-Draken 6:2
Humpolec-Miroslav 2:12
Chropyně-Olbramovice 3:5
Draken-Ostopovice 8:2
Vracov-Olbramovice 91
Ostopovice-Humpolec 5:10
Miroslav-Chropyně 8:2
Olbramovice-Draken 4:8
Chropyně-Vracov 0:9

Konečná tabulka 2. turnaje:
1.Vracov 54:7 12b
2.Miroslav 46:27 10b
3.Draken 38:28 7b
4.Olbramovice 25:34 6b
5.Humpolec 25:41 5b
6.Ostopovice 24:50 2b
7.Chropyně 16:41 0b

Střelkyně (z obou turnajů):
Tomašovičová Kristýna - 26 branek
Kondvárová Barbora - 20 branek
Chaloupková Jana - 14 branek

Starší žačky obsadili v rámci ZHP JMO poslední místo a na závěrečný turnaj nepostupují.


Dorostenci

Sobota 24. listopadu 2018 - hala TJ Tatran Bohunice

KNH Moravská Slavia Brno – Draken Brno 14 : 7
1. NH BRNO – Sokol Ostopovice 6 : 14
SK Autonot Jihlava – TJ Chropyně 9 : 13
Draken Brno – Sokol Ostopovice 7 : 13
SK Autonot Jihlava – KNH Moravská Slavia Brno 11 : 20
TJ Chropyně – 1. NH BRNO 8 : 11
Draken Brno – SK Autonot Jihlava 18 : 12
Sokol Ostopovice – TJ Chropyně 11 : 10
KNH Moravská Slavia Brno – 1. NH BRNO 12 : 3
TJ Chropyně – Draken Brno 9 : 9
SK Autonot Jihlava – 1. NH BRNO 8 : 11
Sokol Ostopovice – KNH Moravská Slavia Brno 11 : 13
1. NH BRNO – Draken Brno 11 : 9
KNH Moravská Slavia Brno – TJ Chropyně 16 : 13
Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 16 : 4

Konečná tabulka turnaje bez družstva TJ Chropyně:

1. KNH Moravská Slavia Brno 4 4 0 0 59 : 32 8
2. Sokol Ostopovice 4 3 0 1 54 : 30 6
3. 1. NH BRNO 4 2 0 2 31 : 43 4
4. Draken Brno 4 1 0 3 41 : 50 2
5. SK Autonot Jihlava 4 0 0 4 35 : 65 0

Střelci:
Živěla Martin - 28 branek
Tuška Adam - 28 branek
Polcar David - 9 branek

Dorostenci obsadili postupové 2. místo, ale kvůli nevhodnému termínu se do další fáze nepřihlašují (další turnaj se hraje v období jarních prázdnin jihomoravského kraje). více

11.11.2018 Kometář k zápasu starších žáků a dorostenců na Drakenu

Komentář k těmto zápasům najdete zde. více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png