10.9.2019 Prohry obou mužských týmů, další výsledky proti Jihlavě

Sobota 7.9.2019

2. liga muži

Sokol Dobruška - TJ Sokol Ostopovice 18:11 (10:5)

V sobotu jsme se vydali odehrát zápas proti jednomu z nejsilnějších týmů ligy, kterému loni těsně utekl postup do 1. ligy, tedy do Dobrušky. První půle tým Dobrušky potvrzoval svoji sílu, v útoku se kluci jen velmi těžko dostávali do střeleckých postů, velmi často jsme byli přerušováni na 8 metrech nebo vevnitř, důrazná a na nohách dobře hrající soupeřova obrana nám dělal problém. Naše obrana ze začátku s Fantem na středu a se Davidem Šmídkem na kraji dostala 3 branky z křídla, poté došlo k prohození pozic a obrana hry se zlepšila, přesto do poločasu dostala ještě pár branek, které se daly chytat a proto si Dobruška vypracovala pohodlný náskok 5 branek, poločas vyhrála 10:5. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem se zápasem něco udělat, což se nám k našemu překvapení i podařilo, obrana s brankářem Přikrylem hrála od začátku poločasu pozorně a za prvních 15 minut dostala jen jednu branku, útoku se taky začalo dařit, když jsme dokázali dát 2 branky z přestřelu, poté vznikl prostor pro dohrávání systémů, z těchto pozic jsme buď skórovali nebo pak z následných trestů. Podařilo se nám tak vrátit do zápasu a zápas srovnat na 11:11, poté si domácí vzali oddechový čas, po kterém se otřepali. Podařilo se jim dvakrát skórovat, my jsme mohli reagovat ze šestky, ale bohužel jsme ji nedali, a to nás svým způsobem i položilo, domácí se dostali zpět do tempa a do konce zápasu dávali branky jen oni, nám od srovnání zápasu odešla střelba a tak jsme nakonec prohráli vysoko 18:11. Výsledek možná vypadá hrozivě, ale výkon nebyl zase tak špatný, to že jsme stáhli náskok 5 branek to jen dokazuje, přesto ale musíme uznat, že Dobruška vyhrála zaslouženě. Nás teď čekají 2 domácí zápasy, nejprve tuto neděli s Drakenem Brno a o týden později s Veselí nad Moravou.

Sestava: Přikryl - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Šmídek T., Opršál - Krejčík M. (8 branek), Tuška D. (2 branky), Tuška A., Živěla (1 branka), Polcar D. - trenéři Šmídek D., Vlach P.

Neděle 8.9.2019

JMOP muži

TJ Sokol Ostopovice "B" - SK Autonot Jihlava 16:17 (9:12)

V neděli 8. září 2019 jsme s naším Béčkem nastoupili k druhému zápasu opět na domácí půdě. Všichni natěšení a připravení vyhrát vlítli na plno do zápasu. Na placu se až na jednoho útočníka tentokrát vystřídala kompletní sestava a každý z hráčů podával maximální výkon. Leč trošku smůly a spoustu technických chyb nám nedopřálo dotáhnout zápas do vítězného konce. Celé družstvo ale věří, že se jíž blížíme vysněnému vítězství (oproti našemu prvnímu utkání jsme se mu přiblížili o 2 branky). Děkujeme celému neuvěřitelnému "Fanklubu", který neustále zvedá svoji výkonnost souběžně s naším Béčkem. Příště se představíme opět doma, a to v neděli, tentokrát proti brněnskému soupeři z Kraví Hory. Všechny vás srdečně zveme, Béčko začíná hrát 15:45.

Sestava: Berka, Pospíšil - Musil Z., Ďásek, Musil J., Krupka, Trčka - Chaloupka, Sýs, Havlík, Rjabuchin, Živěla, Tuška A., Tománek

Dorostenci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 26:14 (14:10)

Starší žáci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava "A" 3:14 (0:8)

V neděli 8. září 2019 jsme s našimi staršími žáky zahájili další sezonu v nejkrásnějším sportu na světě. Na začátek nás čekala nelehká Jihlava. Po zápase mladších žáků jsme nastoupili s našimi staršími žáky. Hned pro začátek nám odpadl Honza, kterého po celý víkend trávili nějako střevní potíže, a tak jsme museli draftovat z mladších žáků nějaké posily. Vypomohli nám a doufáme, že to tak bude i po celou sezónu, jelikož máme v družstvu starších žáků pro letošek pouze 7 kousků. Na začátku zápasu nám odpadl i náš kapitán Dan, kterého trápí pravý loket, a tak jsme zápas museli odehrát celý v podstatě v 7 hráčích, z kterých dva byli věkově o kategorii mladší.

Začali jsme zápasem s Áčkem, proti nám nastoupili mnohonásobně těžší a vyšší hráči. Naši jako by se toho zalekli a celý zápas působily nervózně a vyplašeně. Celou první půli jsme nebyli schopni dát branku, v zadních řadách se klukům sice v celku dařilo, kdy v bráně nás držel slušně chytající Berys a na obraně nahradil Kačíka mladší žák Áda, který přes svůj výškový hendikep, ale díky svým rychlým nohám a na svůj věk slušným přehledem na hřišti, byl velkou posilou. Poločas tak vyzněl nepříznivě 0:8 pro jihlavské áčko.

V druhé půli se nám nepatrně zlepšila útočná hra, kdy se kluci dokázali dostat už i do střeleckých šancí, ne vždy se nám je ale dařilo úspěšně zakončit. Ale přece se i zadařilo a dokázali jsme v druhé půlce protlačit třikrát balón za záda Jihlavského brankáře. V obraně se klukům dařilo o něco lépe než v první půli, a tak jsme druhý poločas prohráli „jen“ 3:6. Z toho nám vznikla první letošní prohra v poměru 3:14 pro našeho soupeře.

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava "B" 17:3 (8:1)

Čekal na nás ještě zápas proti Jihlavskému Bčku, mezitím si Míša s Lukášem střihli výpomoc v dorosteneckém zápase a hned po něm nastoupili naši starší žáci. Tentokrát nás čekal výškově vyrovnanější soupeř, za Jihlavský B-tým hraje hodně mladších žáků. Kluci trochu zklamání z předcházející prohry nastoupili do zápasu naštěstí s nasazením, a i lehce lepší hrou. V obraně soupeř nedělal moc problémů, a tak se dařilo předávat balóny našemu soupeři ze hry a za celý první poločas Berys vytahoval ze sítě své brány pouze jeden míč. V útoku hrající tentokrát i Dan sice jenom klukům rozhazoval balóny, ale Áda s Filipem se dokázali nejednou prosadit, a i naše posila z mladších žáků Honza Zerák, bez kterého bychom zápasy nemohli odehrát si vstřelil při svém premiérovým startu za starší žáky branku. Kluci si spravili chuť a vcelku bez problémů přehráli Bčko 17:3, po poločase 8:1.

Sezóna nás čeká nelehká, ale cíle jsou nemalé, a hlavně trenéři si přejí kluky na jaře odvézt na pohár republiky. Doufejme, že trenérskou dvojici podpoří hráči svými výkony a disciplínou, což nepůjde bez stoprocentní tréninkové účasti.

Děkujeme všem fanouškům za podporu, většině hráčům za nasazení, těm z mladších za pomoc a věříme, že společně dosáhneme našeho cíle.

Příště se představíme opět doma, tentokrát proti brněnskému Drakenu. Čekají náš opět dva zápasy starších žáků (mimo dalších kategorií) a věříme, že se představíme již v kompletní sestavě a v mnohem lepší formě. Tímto vás všechny srdečně zveme, přijďte nám fandit.

Sestava Brána: David Berka
Obrana: Adam Trčka, Michal Petráš, Lukáš Chlup
Útok: Kapitán Daniel Říčánek (0+0), Adam Pražák (1+11), Filip Dejl (2+5), Jan Zerák (0+1) Trenéři: Krk s Méďou

Starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 13:7 (6:3)
 - mimo soutěž

Sestava: Zeráková, Matoušková - Glozová, Martinů, Štěpánková, Doležilová, Pražáková - Syrová, Tomašovičová (3 branky), Chaloupková (1 branka), Kondvárová (9 branek), Dejlová, Nezvalová
Trenéři: Tománek, Vlach L.

Mladší žáci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 10:7 (5:1)
více

2.9.2019 Vítězství ligového Áčka, B-tým po boji padl

Neděle 1.9.2019

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 15:12 (10:6)

V prvním domácím utkání na naše hřiště zavítal soupeř z Humpolce. První poločas jsme zvládli celkem bez větších problémů, největším problémem byl humpolecký brankář, který nás několikrát vychytal a hlavně díky němu jsme si nevytvořili větší brankový rozdíl. Obrana s Přikrylem v brance hrála pozorně, dařilo se nám eliminovat střelbu z dálky, branky padali nejvíce ze strany beka nebo z trestů ze středu, v útoku nám vcelku vyhovovala vytažená obrana soupeře, díky které jsme získávali jednoduché tresty, několikrát se nám podařilo uvolnit se 1 na 1, takže šancí a možností vstřelit branku bylo dostatek. Takže jsme po celý první poločas vedli o 1 či 2 branky, ale nedokázali jsme se trhnout na větší brankový rozdíl, což se povedlo až v posledních dvou minutách, kdy jsme Humpolci odskočili na 10:6 a takto poločas i skončil. V druhém dějství už tempo hry poněkud upadlo, nám se v útoku přestalo dařit, přišly i technické chyby, takže jsme za druhý poločas vstřelili pouze 5 branek. Naštěstí obrana hrála pozorně a hostující útočníky téměř k ničemu nepustila, když už něco prošlo, tak nás podržel brankář, i proto se náš náskok pohyboval neustále o 3 branky. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a vyhráli 15:12.
Připsali jsme si důležitou výhru a 2 body tak zůstali doma. Zápas se hrál za slunečného počasí a pěkného vedra, což se projevilo hlavně v druhém poločase, kdy obou týmům docházeli síly a upadala úroveň hry a tempo. V zápase měli možnost si zahrát všichni hráči, v útoku se poprvé představil dorostenec David Polcar, který zahrával jeden z šestimetrových hodů, bohužel pro něj ho neproměnil, takže po zápase v rámci oslav vítězství schytal menší osvěžení. V dalším zápase se představíme v sobotu v Dobrušce, kde nás nečeká nic lehkého. Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu, díky :)

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Šmídek T. - Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (8 branek), Bládek (1 branka), Živěla, Tuška A. (2 branky), Polcar D. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

JMOP muži

TJ Sokol Ostopovice "B" - TJ Jiskra Humpolec "B" 15:18 (7:4)

Po ligovém zápasu družstva A jste mohli být v pravé poledne svědky nástupu družstva B, které se dalo dohromady před prázdninami a skládá se převážně z bývalých hráčů. Prvním soupeřem byl Humpolec B. Úvod zápasu byl téměř vyrovnaný a obě družstva ukázala dobrou obranu. Obecenstvo fandilo a domácím připravilo úžasnou atmosféru i s mexickou vlnou, která se vracela po každém gólu do brány soupeře. Poločas byl vítězný pro domácí v poměru 7:4.
Začátkem druhé půlky Humpolec našel chyby v obraně Ostopovic a nejen, že rychle vyrovnal, ale dostal se do tříbrankového vedení, které už udržel až do konce utkání. Zápas sice skončil vítězstvím Humpolce v poměru 18:15, ale Béčko Ostopovic ukázalo, že umí hrát pěknou házenou, i když několik let nestálo na hřišti. Závěrem chceme poděkovat rozhodčímu Kubovi Krejčíkovi, který pískal rovinu. A samozřejmě všem fanouškům.
Příští neděli 8.9. ve 14:30 h se na všechny těšíme při utkání s Jihlavou.

Za Béčko Pavel Pospíšil více

25.8.2019 Vstup do nové ligové sezóny mužům vyšel

25.8.2019

1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 13:19 (5:10)

Do nové sezóny jsme vstoupili na hřišti v Řečkovicích proti 1. NH Brno. Začátek zápasu nám vyšel výbornou, velmi rychle jsem získali 3 brankové vedení, zásluhu na tom měli hlavně brankář Přikryl a v útoku Zbyňa Tomašovič, který dělal domácí obraně velké problémy. Ve dvanácté minutě jsme tak vedli 6:3. Poté došlo k prostřídaní v našem útoku a na chvíli se nám přestalo dařit, přišlo několik nepřesností, soupeř se herně zvedl, ale nás dneska držel brankář, takže jsme nedovolili NHčku se přiblížit víc jak na 2 branky. Poté zabrala i obrana, předvedla několik bloků a získala pár míčů, v útoku se pak se podařilo vytvořené šance proměnit a my poločas vyhráli 10:5. Ze začátku druhé půle se nám nedařilo v útoku, zbrklá a nepřesná střelba, takže jsme za 10 minut dali jen 2 branky, naštěstí pro nás soupeř taky, pak přišla desetiminutovka, kdy naopak do brány padalo obou týmům vše, ale stále jsme si udržovali 4 brankový náskok, v závěru zápasu došlo k prostřídaní i v obraně a zápas se dohrával, nám se ještě podařilo navýšit náskok a vyhrát tak 19:13.
Zápas jsme celkem v poklidu vyhráli a připsali si tak první 2 body. Toto utkání vyšlo hlavně našemu Karlu Přikrylovi, který předváděl jisté zákroky a dost nás podržel, obrana neodehrála špatné utkání, ale opět došlo k několika přestřelům , ze kterých padlo několik branek, útoku se střídavě dařilo i nedařilo, byly pasáže, kdy jsme soupeřovu obranu rozebírali a dávali s přehledem branky, pak ale pak přišly momenty, kdy jsme se jen těžko prosazovali, chyběla razance a kolikrát i přesnost střelby u některých našich útočníků, na tom musíme ještě zapracovat. Na závěr bych zmínil, že v zápise o utkání bylo uvedeno 40 diváků a nutno dodat, že minimálně 30 fanoušků bylo z Ostopovic nebo fandilo Ostopovicím, což si myslím, že je slušné číslo a my jsme samozřejmě moc rádi za tuto podporu, děkujeme. V úplném závěru bych Vás chtěl pozvat na první domácí utkání. V neděli 1. září se střetnou nejprve v ligovém utkání Ostopovice s Humpolcem v 10:30, poté se od 12 hodin v dlouho očekávaném utkání představí naše mužské "Béčko" proti humpoleckému B-týmu, takže určitě dojděte

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Šmídek T. - Tomašovič (7 branek), Krejčík M. (8 branek), Živěla (2 branky), Bládek (2 branky), Tuška A. - trenéři Vlach P., Šmídek D. více

19.8.2019 Muži skončili na 3. místě v přípravném turnaji v Opatovicích

V sobotu 17.7.2019 jsme se představili na přípravném turnaji v Opatovicích nad Labem. Našimi soupeři byli postupně Přeštice (1. liga), Dobruška (2. liga B), Podlázky-Dalovice (1. liga), Opatovice nad Labem (1. liga) a Krčín (1. liga). Hrací doba byla 1x25 minut, hrálo se na gumě.

Sestava: Přikryl - Krejčík J., Fanta, Krejčík T., Šmídek T., Šmídek D. - Tomašovič (14 branek), Krejčík M. (13 branek), Bládek (6 branek), Živěla (8 branek), Tuška A. (3 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Výsledky:

Sokol Krčín - TJ Sokol Opatovice nad Labem 11:12

Sokol Dobruška - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11:11

TJ Přeštice - TJ Sokol Ostopovice 8:6

V prvním zápase jsme se utkali s úřadujícím mistrem z Přeštic, v zápase bylo vidět, že to byl pro oba týmy úvodní duel, takže ze začátku se oba týmy spíše rozehrávaly a hledaly soupeřovi slabiny. Přeštice skórovaly především z dálky přesnými přestřely či z výskoku, to samé platilo na druhé straně. My jsme si ale vybrali slabší moment jak v obraně, když jsme dostali za sedm minut 5 branek, ale i v útoku, když jsme naopak 10 minut gól nedali, v závěru už jsme jen snížili na konečných 6:8 pro Přeštice.

Branky: Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (2 branky)

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11:10

TJ Přeštice - Sokol Krčín 9:7

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška 9:9

V druhém zápase jsme se potkali se svým soupeřem z 2. ligy, tedy Dobruškou. Zápas jsme hráli oproti prvnímu zápasu mnohem více soustředěně. Až do 20. minuty jsme drželi 3 brankový náskok, o který jsme ale v poslední pětiminutovce přišli, hlavně díky rychlým protiútokům soupeře. Hra v útoku byla pestřejší, systémy se dohrávaly do vyložených šancí, které se ze začátku dávaly, poté už ale ne a soupeř díky své rychlosti srovnal. Škoda tohoto zápasu, protože srovnávací gól jsme dostali necelých 20 vteřin před koncem z trestu ze středu. Výsledkem je tedy remíza 9:9.

Branky: Tomašovič (3 branky), Krejčík M. (3 branky), Bládek (3 branky)

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Přeštice 7:7

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Sokol Ostopovice 12:10

Dalším soupeřem byly Podlázky, tedy soupeř, se kterým jsme se v poslední době potkali několikrát. Úvod zápasu nám vyšel parádně, když jsme dali 5 branek z pěti útoků, hlavně z křídel. I nadále naše hra v útoku byla produktivní a v 12. minutě jsme vedli 8:5. Poté se soupeř zlepšil a začal náš náskok stahovat. Ale díky brankáři Karlu Přikrylovi, který chytil hned několik slibných šancí včetně několika trestů ze středu, jsme utkání dovedli do vítězného konce 12:10.

Branky: Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (1 branka), Bládek (2 branky), Živěla (3 branky), Tuška A. (2 branky)

Sokol Krčín - Sokol Dobruška 11:12

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 8:13

Ve čtvrtém zápase jsme změřili síly s domácími Opatovicemi. A tento zápas se nám moc nepovedl. Za prvních 10 minut jsme 2 góly dali a hned 6 dostali. Soupeř se tak dostal hlavně v útoku do herní pohody a ukázal nám, jak je národní házená pěkný sport, když předvedl hned několik oku lahodících akcí, při kterých jsme byli na obraně jako diváci. V útoku se nedařila kombinace, takže jsme se zkoušeli prosazovat 1 na 1, z následných trestů jsme pak skórovali nejčastěji. Konečný výsledek 13:8 pro domácí Opatovice.

Branky: Tomašovič (1 branka), Krejčík M. (4 branky), Živěla (3 branky)

Sokol Dobruška - TJ Přeštice 7:10

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - Sokol Krčín 13:16

TJ Sokol Opatovice nad Labem - Sokol Dobruška 14:9

Sokol Krčín - TJ Sokol Ostopovice 8:9

Posledním soupeřem byl Sokol Krčín. V tomto zápase nám příliš nevyšlo úvodních 12 minut. Obrana dostávala góly z jednoduchých akcí soupeře, hlavně z přestřelů a obstřelů, v útoku byla mizerná hlavně střelba. Poté ale v zápase nastal zlom, obrana získala několik míčů, útoku se podařilo skórovat a zhruba 3 minuty před koncem jsme srovnali. V závěrečných 2 minutách, ale místo taktické hry proběhly hned 4 útoky, hra se přelévala nahoru dolů, nakonec jsme byli ti šťastnější my, když jsme dokázali 10 vteřin před koncem vstřelit vítězný gól. Vyhráli jsme tak 9:8.

Branky: Tomašovič (2 branky), Krejčík M. (3 branky), Živěla (2 branky), Bládek (1 branka), Tuška A. (1 branka)

6. Sokol Krčín 53:55 2b

V turnaji jsme obsadili krásné 3. místo a dokázali tak zlepšit loňské čtvrté místo.
Turnaj jsme odehráli celkem důstojně, některé zápasy byly samozřejmě lepší, některé horší, ale to bylo dané proti jakým soupeřům jsme hráli. Útok nehrál úplně zle, škoda jen nepřesné střelby ve vyložených šancích a častokrát i ukvepané a nepřipravené střelby, technických chyb se tolik neudělalo, což je pozitivní. Obrana zahrála svůj standart, v bráně podal hodně dobrý výkon Karel Přikryl, který ve všech zápasech předvedl spoustu jistých a kolikrát i šťastných zákroků, v obraně pak hlavně musíme zvýšit důraz a zlepšit koncentrovanost a důslednost, protože jsme kolikrát dostali mraky branek z přestřelů, podstřelů a obstřelů. Takže když to shrnu, turnaj určitě posloužil jako super příprava, ukázal nám nedostatky, kterých je potřeba se zbavit, dále jsme si opět mohli zahrát proti nejlepším celkům z republiky, za což jsme rádi a tímto bych chtěl poděkovat pořadatelům a organizátorům turnaje za možnost si zahrát na tomto turnaji.

My teď musíme vyléčit zranění, která se nám bohužel nevyhnula a hlavně se připravit na první zápas nové sezóny. V tom se představíme na hřišti 1. NH Brno v neděli 25.8. ve 14 hodin. více