Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
16.9.2018 Těsná prohra mužů v Humpolci, remíza starších žaček


Neděle 16.9.2018

2. liga muži

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 13:12 (9:6)

V dalším utkání jsme se představili na hřišti v Humpolci. První půle byla herně vyrovnaná, bohužel naše obrana obdržela několik jednoduchých branek, u kterých pokaždé nemá jeden z obrany či v bráně čisté svědomí. V útoku byl obrovský problém vstřelit branku, nedrželi jsme se před zápasem domluvené taktiky, což se ukázalo, v 25. minuté jsme prohrávali 8:3, v závěru půlky jsme ještě stačili korigovat na 9:6. V druhé půlce jsme postupně stahovali náskok soupeře, obrana podpořená zákroky brankáře Pospíšila se zvedla, několikrát jsme dokázali zblokovat střelbu soupeře, vybojovat míče po technických chybách soupeře, avšak kluci v útoku dnes neměli střelecké štěstí, k tomu několik ztrát při rozehrávce v útoku, takže bylo zaděláno na drama, 2x jsme v zápase dokázali srovnat, ale poslední útok, který trval téměř 5 minut, měli na starost domácí, kteří to zvládli uhrát až do konce, když si vybojovali trest ze středu v posledních vteřinách hry. Ten se jim pro nás bohužel podařilo proměnit a dokázali tak vyhrát 13:12.
Dnešní utkání bylo úplně jiné než předchozí zápasy, které jsme odehráli, pro náš tým je důležité, že se chytla obrana s brankáři, navázali tak na závěr utkání z minulého kola, škoda jen laciných branek z první půle, naopak dnešní zápas nesedl útoku, kdy se nehrálo, co se mělo, zbytečně se to ze začátku strhávalo, z následných trestů se branky nedávaly, v druhé půli jsme najednou zjistili, že co se hodí na zem je gól, a tím jsme zápas zdramatizovali. Soupeř byl v druhé půli v útoku téměř neškodný, přesto dovedl zápas k vítězství. Zápas jsme si prohráli v první půli, což nás mrzí, jednou z pozitivních věcí je, že jsme v utkání téměř eliminovali emoce, i když to místy bylo velmi těžké, kdy některé situace byly/nebyly posouzeny, tak jak měly.

Sestava: Pospíšil, Přikryl - Krejčík J., Fanta, Krejčík T., Musil, Šmídek T. - Krejčík M. (3 branky), Polcar J. (7 branek), Bládek, Šmídek D. (2 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Starší žačky

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 14:14 (6:6) více

10.9.2018 Z domácího dvojkola muži získali 2 body


2. liga muži B

Sobota 8.9.2018

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Svinov 22:29 (12:15)

V prvním domácím utkání přivítali tým Sokol Svinov. Do tohoto zápasu jsme vstoupili s velkým odhodláním, ale které díky úvodním velmi laciným brankám úplně zmizelo. Obrana přestala totálně fungovat a po zbytek zápasu nebyla schopna absolutně ničeho. Nastartovat obranu a brankáře jsme se snažili několika střídáními, ale to se bohužel nepovedlo. Kluci v útoku se snažili, kombinační hrou přehrávali soupeřovu obranu, ale manko, které jsme měli, dotáhnout nedokázali. Od úvodních minut jsme tedy rychle ztráceli 2-3 branky, což vydrželo do konce první půle, výsledek první půle 12:15. Druhá půle byla podobná té první, obrana si nevěděla rady v pohodě hrajícím útokem Svinova, branky padaly z křídel, z dálky i z trestů. Náš útok se nadále snažil, ale přemíra snahy se projevovala nepřesnou střelbou a ztrátami. Soupeř tak postupně navyšoval svůj náskok až na konečných 22:29.
Totální výbuch obrany nám prohrál toto utkání, obdržet 29 branek na domácím hřišti se nestává často, útok se snažil, ale přestřílet soupeře nedokázal. Za zmínku stojí snad jen 14 branek Honzy Polcara.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek D., Šmídek T., Opršál - Tomašovič (8 branek), Polcar (14 branek), Krejčík M., Bládek - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Neděle 9.9.2018

TJ Sokol Ostopovice - SSK Vítkovice 19:18 (10:11)

V druhém domácím utkání jsme se utkali ještě loni prvoligovými hráči Vítkovic. Úvodní minuty zápasu nám oproti sobotnímu zápasu vyšly, rychle jsme si vytvořili náskok 3:0, o který jsme ale velmi rychle přišli, poté jsme několikrát vedli, ale vedení jsme neudrželi, závěr prvního poločasu jsme nezahráli ideálně, když jsem nedohráli útok až do konce a dali tak možnost soupeři skórovat. Také se tomu tak stalo, když se z trestu po čase trefil hostující útočník a upravil tak výsledek na 10:11 v náš neprospěch. Začátek druhé půle se nevydařil obraně, v úvodních 7 minutách jsme obdrželi 5 branek, takže došlo k prostřídání v obraně i bráně, což se později ukázalo jako klíčové, kluci v útoku na začátku dali 3 branky, poté ale měli 10 minutový výpadek, když v hostující bráně čaroval brankář Šajtar, soupeř tak vedl ve 13. minutě 18:13. Poté se ale ukázala v plné síle výhoda střídání, naše obrana ve složení Musil - David Šmídek - Fanta, v bráně Přikryl nedovolila soupeři skórovat, vybojovala několik míčů, ze kterých jsme z rychlého přechodu začali pomalu stahovat náskok. Podařit vyrovnat se nám podařilo 3 minuty před koncem. Poté měl soupeř možnost zápas dohrát, což se mu nepovedlo, když Karel Přikryl chytil a my tak měli 2 minuty na to zápas vyhrát. Zhruba 15 vteřin před koncem jsme si vybojovali trest ze středu, poté sudí zápas ukončil a my tak měli možnost udeřit z trestu po čase, tak jako soupeř v první půli. K trestu se postavil Honza Polcar a střelou mezi nohami brankáře rozhodl o naší výhře 19:18.
Tento zápas jsme zvládli díky zlepšenému výkonu brankářů, šikovnému střídaní a zrychlení přechodu do útoku, ze kterého jsme dali několik jednoduchých branek a tím zápas otáčet. Podařil se nám tedy málo vídaný obrat ze stavu 13:18 na konečných 19:18. Z domácího dvojkolo jsme získali 2 body, což můžeme po sobotě brát jako úspěch.

Sestava: Pospíšil, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Šmídek D., Fanta, Šmídek T., Opršál - Tomašovič (4 branky), Polcar J. (9 branek), Krejčík M. (6 branek), Bládek - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří dorazili se podívat na naše zápasy, především ten nedělní zápas stál opravdu za to, takže doufám, že nás to nakopne a že se naše hra, především obrany zlepší. Díky za podporu :) více

2.9.2018 Vydřená výhra a první body mužů


2.9.2018

2. liga muži B

1.NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 22:26 (13:12)

Ve druhém kole jsme opět zavítali na hřiště soupeře, tentokrát jsme se představili na hřišti 1. NH Brno. Do zápasu jsme vstoupili sebevědomě, pomohli nám k tomu i technické chyby soupeře v útoku, které jsme bohužel nedokázali využít. Poté ale obranu s brankáři postihl šílený výpadek, kdy jsme vzadu nebyli schopni absolutně nic, veškerá snaha hostujícího útoku končila góly, místy opravdu až směšně jednoduchými. Naštěstí kluci vpředu stačili odpovídat, takže jsme po celý první poločas drželi maximálně 2 brankovou ztrátu. Poločas jsme prohráli 13:12. Takže o přestávce musela přijít trošku ostřejší debata k nastartování týmu. Naštěstí to vyšlo, do druhé půle jsme vstoupili výborně, když jsme během prvních 5 minut skóre otočili a vytvořili si 2 brankový náskok, toto byl zlomový moment zápasu, my se dostali do herní pohody, i díky vyloučení soupeře jsme si vytvořili 4 brankový náskok, který jsme udrželi až do konce, nakonec jsme tedy vyhráli, ale dnešní zápas odtáhli hlavně kluci v útoku. Konečný výsledek 22:26, takže vezeme domů 2 body.
Z mého pohledu jsem nezažil takový zkrat v obraně jako dnes, v první půli obrana vybouchla, hlavně brankáři, kdy jsme dostávali branky úplně ze všeho, naštěstí se útoku dařilo, kdy jsme trpělivou hrou a systémy přehrávali soupeřovu obranu, vytvářeli jsme si ideální střelecké posty, ze kterých jsme dokázali skórovat, hlavně v druhé půli, kdy jsme si se soupeřem dělali, co jsme chtěli. Obrana se v druhé půli zlepšila, ale i tak to nebylo ideální, rozhodl nástup do druhé poloviny, který jsme zvládli a získali si rozhodující náskok. Na druhou stranu musím zmínit, že obrana hrála v kombinované sestavě, před zápasem se zranil Tomáš Krejčík, hrát nemohl ani Honza Musil, ale i tak to trojice vzadu nezahrála nejhůř, přesto 22 obdržených branek vypadá hrozivě. Získali jsme tak první 2 body, což je hlavní, zápas nám ukázal naše nedostatky, které budeme muset eliminovat, jelikož už příští týden nás čeká domácí dvojkolo, kdy se nejprve 8.8.2018 v 15:30 utkáme se Sokolem Svinov, a poté 9.9.2018 v 10:30 bude naším soupeřem SSK Vítkovice. Příští týden startuje i Jihomoravský okresní přebor, v nedělu se nám představí starší žačky v 9:00 a dorostenky ve 12:00 s Miroslaví.

Na závěr bych poděkovat všem našim příznivcům, kteří si i ve druhém venkovním utkání našli čas a dojeli nás podpořit. Velmi nás to překvapilo a potěšilo, hlavně ve druhé půli jsme nám ohromně pomohli. Díky :)

Sestavy: Pospíšil, Přikryl - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Musil, Krejčík T., Šmídek T., Opršál - Tomašovič (7 branek), Krejčík M. (8 branek), Polcar J. (11 branek), Bládek - trenéři Vlach P., Šmídek D. více

26.8.2018 V prvním kole muži těsně prohráli na Drakenu

Neděle 26.8.2018

2. liga muži

Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 20:18 (9:8)

V prvním kole nového ročníku 2. ligy jsme zavítali na hřiště Drakenu. Úvod zápasu našemu týmu vyšel, udržovali jsme jednobrankový rozdíl, zhruba do stavu 4:3 pro nás, zápas byl ze začátku velmi opatrný, obrany byly silnější, získávaly míče, náš útok však bohužel vytvořil několik technických chyb, k tomu nepřesná střelba, kdy jsme trefili několik tyček i z jasných pozic, které jsme si vytvářeli během zápasu jen velmi těžko. Tento moment si myslím, že byl zlomový, v době kdy jsme byli psychicky nahoře, nedokázali jsme toho využít, naopak jsme dovolili soupeři skóre otočit a od té chvíle byl Draken lepším týmem. Ikdyž si domácí vytvořili 2-3 brankový rozdíl, přesto jsme snížili a do šaten se šlo za stavu 9:8 pro Draken. V druhé půli jsme bohužel v obraně nebyli schopni vybojovat jediný míč, takže si Draken udržoval neustále 1-2 brankový náskok, který postupem času navýšil až na 4 branky. I přes to jsme dokázali zápas zdramatizovat, dotáhli jsme na rozdíl jedné branky, Draken však měl útok k dobru, díky časové tísni a otevřené naší obraně dokázali skórovat a zápas rozhodli. Takže jsme prohráli 20:18.
Na rovinu musím napsat, že jsme zápas v první řadě nezvládli v hlavě, nechali jsme se unést, jak na hřišti, tak i na tribuně. Druhá věc, která nevycházela, byla souhra útoku, jen velmi složitě jsme se prosazovali, veškerá naše střelba byla v presu, z následných trestů jsme nebyli schopni skórovat, chyběla souhra a lehkost, všechno bylo hrané na sílu. V neposlední řadě i výkon obrany s brankáři nebyl ideální, když jsme měli problém s velmi přesnou střelbou z křídel soupeře, Draken si trpělivou hrou v útoku vytvářel posty, ze kterých se nemýlil, což byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy.
Hlava a důvěra ve vlastní hru dnešní zápas rozhodly. My jsme se nechali vyhodit z rytmu několika, z mého pohledu, hodně spornými výroky až banálními chybami sudího, které ke klidnému průběhu zápasu nepřispěly a přes které jsme se nedokázali přenést. Přesto bych chtěl poděkovat všem, kteří si našli čas a přijeli se podívat.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta - Polcar J. (10 branek), Krejčík M. (3 branky), Tuška (4 branky), Bládek, Šmídek D. (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Příští týden se představíme 2.9.2018 ve 14 hodin na hřišti 1. NH Brno. více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png