Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
10.6.2019 Vítězství mužů i holek, výsledky posledního turnaje přípravek


Neděle 9.6.2019

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška 24:18 (10:9)

V 20. kole jsme přivítali soupeře jednoho z nejtěžších, a to průběžně vedoucí Dobrušku, která v jarní části sezóny neztratila ani bod. My jsme se po delší době "slezli" v té silnější sestavě a navíc nás hnala chuť se předvést v posledním domácím zápase a navíc proti prvnímu týmu. Nástup do utkání se nám moc nepovedl, po 5 minutách hry jsme prohrávali 0:2, po 10 minutách pak 5:2, nepomohlo k tomu ani vyloučení soupeře, ba naopak, soupeř nám dokázal dát hned 2 branky, když schválně nechali hrát 2 útočníky. Přišel tak náš oddechový čas, díky kterému jsme se vzpamatovali, srovnali jsme hru a pomalu začali stahovat náskok soupeře. Skóre se nám podařilo srovnat ve 20. minutě, poprvé v utkání jsme vedli 2 minuty poté, když jsme vedli 8:7. Zbytek poločasu pak byl vyrovnaný, nám se podařilo vstřelit branku několik vteřin před koncem poločasu po rozehrávce trestu a vyhrát ho tak 10:9. Začátek druhé půle se nesl ve znamení střílení branek, během 5 minut jich padlo hned 7, soupeři se tak podařilo srovnat. Poté ale naše obrana zabojovala, když dokázala vybojovat hned 3 míče po sobě, náš útok toho dokázal využít a my se trhli na rozdíl 3 branek. Ve 20. minutě se podařilo hostům zkorigovat na 2 branky a měli několik šancí utkání i srovnat, když si náš útok vybral slabší chvilku, ale to se jim naštěstí nepovedlo, jelikož velmi zjednodušili a zrychlili hru a dopustili se několika technických chyb nebo dokázal zakročit náš brankář. Posledních 10 minut utkání začala riskovat i soupeřova obrana a nám se to dařilo trestat a postupně jsme jen navyšovali svůj náskok vybojovaný na začátku druhé půle. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a vyhráli 24:18.
Dnešní utkání bylo velmi vyrovnané a bojovné, důkazem toho je i několik karet. V útoku se opět dařilo Honzovi Polcarovi s 12 brankami, který střelami z dálky dělal velké problémy soupeři, když se obrana začala vytahovat proti střelám z dálky a výskoku, nacházeli pak naši venkovní útočníci ty vnitřní, nahrávali tak dle potřeby na střed, do křídel, ze kterých se dařilo skórovat. Obrana dnes neměla téměř žádnou výraznější krizi, zvládla i 2 vyloučení, dokázala vybojovat hned několik míčů, hlavně pak Tomáš Krejčík, brankáři nás v důležitých momentech zápasu podrželi, Jirka Gasnárek dokonce chytil i šestimetrový hod. V zápase si nakonec zahráli všichni kluci a tak měl každý svůj podíl na tomto možná trochu překvapivém vítězství. Klukům bych chtěl za sebe poděkovat, odvedli jsme koncentrovaný výkon, zachovali chladnou hlavu v rozhodujících momentech zápasu a šli jsme si za vítězstvím. Samozřejmě bych chtěl poděkovat i všem našim příznivcům a fanouškům, díky jejichž podpoře jsme toto utkání zvládli.
Ještě jedna zajímavost na závěr, v tomto kole ztratily body vedoucí Dobruška u nás, i druhé Vítkovice ve Staré Vsi, bodovat dokázal až třetí Svinov, který vyhrál v Oseku. Tabulka pak vypadá následovně, vede Dobruška s 32 body, následují Vítkovice a Svinov s 31, další týmy už mají větší ztrátu. V posledním dvojkole se pak Vítkovice a Svinov utkají právě s Dobruškou, takže o postupujícím do 1. ligy stále není rozhodnuto a bude to drama až do konce.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Opršál - Tomašovič (5 branek), Krejčík M. (4 branky), Polcar J.(12 branek), Tuška A., Bládek (2 branky), Živěla (1 branka) - trenér Vlach P.

Dorostenky

Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 18:16 (12:6)

Starší žákyně

Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 19:14 (6:8)


Sobota 8.6.2019

Starší přípravka - 4. turnaj ve Vracově

Draken A – Draken B 4:9
Ostopovice B – Vracov 4:4
NH Brno – Miroslav 7:2
Ostopovice A – Draken A 5:2
Ostopovice B – NH Brno 2:6
Vracov – Draken B 3:6
Miroslav – Ostopovice A 2:5
Draken A – Ostopovice B 6:3
Draken B – NH Brno 3:6
Vracov – Miroslav 7:5
Draken B – Ostopovice A 3:7
Miroslav – Ostopovice B 3:0
NH Brno – Draken A 8:5
Ostopovice A – Vracov 10:2
Draken B – Ostopovice B 5:2
Draken A – Miroslav 3:3
NH Brno – Vracov 9:6
Ostopovice B – Ostopovice A 1:2
Miroslav – Draken B 0:5
Vracov – Draken A 1:9
Ostopovice A – NH Brno 5:6

Sestava A: Nezvalová, Tománek, Horák, Ďásková, Štěpánek, Baron
Sestava B: Pražáková, Brunclík, Dejlová, Doležilová, Sýsová, Bartók, Petík

Výsledky turnaje:
1. 1.NH Brno 42:23 12b.
2. TJ Sokol Ostopovice A 34:16 10b.
3. Draken Brno B 31:22 8b.
4. Draken Brno A 29:29 5b.
5. TJ Sokol Vracov 23:43 3b.
6. TJ Miroslav 15:27 3b.
7. TJ Sokol Ostopovice B 12:26 1b.

Výsledky sezony 2018/2019 :

1. TJ Sokol Ostopovice A 6
2. Draken Brno A 14
3. TJ Sokol Vracov 15
4. TJ Miroslav 16
5. 1.NH Brno 19

V soutěži přípravek se počítalo umístění na jednotlivých turnajích. Naše "A" družstvo skončilo na turnajích 1., 2., 1., 2., proto mají součet 6. Naše "B" družstvo hrálo mimo soutěž, proto není zahrnuté v celkových výsledcích. více

3.6.2019 Muži uhráli pouze jednu výhru z domácího dvojkola, mladší žáci postupují na MČR

Sobota 1.6.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek nad Bečvou 16:18 (10:13)

V sobotním utkání k nám přijel Osek nad Bečvou, který byl před námi v tabulce pouze o 2 body, takže jsme se mohli v případě výhry na svého soupeře dotáhnout. Jenže naše cesta za vítězstvím se hodně zkomplikovala už v úvodních minutách zápasu. Začátek jsme prospali, jak v obraně, tak v útoku, chyběla nám koncentrovanost a chuť, z prvních 3 střel jsme dostali 3 branky, v útoku jsme zase zahazovali střely nebo vázla kombinace. Soupeř si tak vytvořil rychle 3 branky náskok, po našem time-outu jsme se trošičku vzpamatovali, ale na smazání ztráty to nestačilo. Když obrana získala míč, útoku se nepodařilo skórovat, když útok gól vstřelil, obrana nedokázala získat. Osek si tak udržel svůj náskok tří branek, vyhrál 13:10 poločas. V druhém poločasu jsme chtěli s výsledkem něco udělat, obrana zahrála druhou půli mnohem lépe než první, ovšem v útoku to byla střelecká bída, za zmínku snad stojí jen 10 vstřelených branek Matěje Krejčíka, na kterém byla asi největší snaha s výsledkem něco udělat, ale i on se trápil ve střelbě. V závěru jsme otevřeli více hru, více jsme riskovali, ale protivník si náskok pohlídal a zápas dovedl k vítěznému konci, 16:18 pro Osek.
Zápas jsme prohráli v úvodních minutách zápasu, jak v obraně, tak v útoku, poté jsme se sice snažili, ale stále nám chybělo něco, jak se dostat do zápasové pohody. Mrzí hlavně střelba z křídel, kde jsme dali snad 1 gól za celý zápas, což je málo, poté bylo i méně místa na středu a těžko se prosazovali ostatní útočníci. Prohráli jsme tak důležitý zápas, mohli jsme dotáhnout na týmy, co jsou před námi, místo toho jsme ztratili bodový kontakt.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek T., Fiala, Opršál - Krejčík M. (10 branek), Tomašovič (2 branky), Tuška A., Šmídek D. (2 branky), Živěla (1 branka), Bládek (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Mladší žáci - 7. turnaj v Jihlavě

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 15 : 8 ( 6 : 2 )
1. NH BRNO - Draken Brno 13 : 8 ( 8 : 3 )
SK Autonot Jihlava - Draken Brno 14 : 12 ( 8 : 7 )
1. NH BRNO - TJ Sokol Ostopovice 14 : 10 ( 8 : 4 )
Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 7 : 12 ( 5 : 8 )
SK Autonot Jihlava - 1. NH BRNO 9 : 16 ( 5 : 7 )

Mladší žáci odehráli svůj poslední turnaj v jihomoravském přeboru, v celkovém pořadí obsadili 2. místo, což znamená, že se představí 21.6.-23.6.2019 na MČR ve Studénce, protože se tým 1. NH Brno rozhodl nepřihlásit na tento turnaj.

Neděle 2.6.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Stará Ves nad Ondřejnicí 25:13 (16:8)

V neděli nás čekal zápas se Starou Vsí. Na rozdíl od soboty nám vstup do zápasu celkem vyšel, velmi rychle jsme se dostali do někalika brankového náskoku, který jsme celý první poločas jen navyšovali. V útoku se prostřídali všichni útočníci a hlavně se nám dařilo střelecky, střelba z dálky, z křídel i trestů, to vše vedlo k tomu, že jsme dali za první poločas 16 branek, vzadu byl vidět taky o něco zlepšený výkon, přesto párkrát došlo k nepozornosti a nedůrazu a soupeř toho využil. Poločas 16:8 pro Ostopovice. V druhém poločase už takové brankové hody nebyli, hra ztratila na tempu, i díky docela slušnému vedru. Náš tým i díky náskoku mohl poslat na hřiště postupně všechny náhradníky jak do útoku, tak do obrany, takže jsme si zahráli všichni. Obrana nastoupila s Honzou Fialou na bekovi a bratry Krejčíky na záloze a společně s brankáři toho soupeři moc nedovolila, utkání si podařilo našemu bekovi, který dobrým pohybem a čtením hry získal několik míčů. V útoku se pokračovalo s prostřídáváním všech útočníků, pokračovalo se v systematické hře, která vycházela, akorát se už tolik nedařilo v zakončení. Suma sumárum, v utkání jsme zvítězili 25:13 a získali tak alespoň jedno vítězství. Na závěr bych chtěl poděkovat jako vždy všem fanouškům, kteří dorazili a podporovali naše týmy. Moc děkujeme :)

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Fiala, Šmídek T. - Krejčík M. (4 branky), Tomašovič (6 branek), Tuška A., Polcar J. (10 branek), Bládek (2 branky), Živěla (3 branky) - Vlach P., Šmídek D.

V posledním domácím zápase přivítáme příští týden vedoucí tým tabulky Sokol Dobruška, společně s námi budou hrát i dorostenky a starší žačky proti holkám z Jihlavy.


Dorostenky

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "A" 10:21 (7:10)
TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "B" 12:19 (8:9)


Dorostenky v přímém souboji o 3. místo nestačily na drakenské "běčko" a v soutěži tak obsadí 4. místo

Starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 16:32 (7:17)
více

27.5.2019 Venkovní vítězství mužů, prohry starších žaček a dorostenců, vítězství ostopovické přípravky ve 3. turnaji

neděle 26.5.2019

2. liga muži

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 7:8 (3:6)

V dalším utkání nás čekalo brněnské derby, hráli jsme na hřišti Moravské Slavie, souseda z tabulky který na nás ztrácel před tímto kolem 4 body. Do naší sestavy se vrátil po karetním trestu Tomáš Krejčík, naopak v útoku nám chybělo hned 5 útočníků, vepředu tak hráli dorostenci Martin Živěla s Adamem Tuškou, kteří odehráli před tímto zápasem svůj dorostenecký, dále pak Martin Bládek a hrát musel i David Šmídek. Takže taktika byla jasná, dostat co nejméně gólů a doufat, že útok o gól více než soupeř. Do zápasu jsme vstoupili dobře, když jsme hned vstřelili 2 branky z prvních dvou útoků. Poté jsme ale ale 10 minut nedali ani jeden a soupeř v 10. minutě srovnal. Jenže poté zabrala obrana a do zbytku poločasu inkasovala pouze jednou, v útoku se postupně podařilo dát 4 branky, z toho dal dvě David Šmídek a poločas skončil nadějným výsledek 6:3 pro Ostopovice. Vstup do druhé půle jsme nezačali nejlépe, dostali jsme rychlé 2 branky, pak se ale útok Morendy na dlouhých 23 minut odmlčel, k dispozici měl i pokutový hod, který naštěstí nedokázali proměnit. Našemu útoku se podařilo v 11. minutě druhé půle odskočit na 8:5, kdy se z křídla prosadil Adam Tuška, to bylo ale bohužel vše, 1 branka nám nebyla uznána kvůli držení, což byla škoda, protože jsme mohli odskočit na rozdíl 4 branek, což se nestalo. Domácí totiž 5 minut před koncem snížili na rozdíl jediné branky. Pak se ale díky technickým chybám, kterých bylo v tomto zápase na obou stranách opravdu dost, domácí nedostali ke střele a my pak zhruba poslední minutu a půl v útoku dohráli. Vybojovali jsme tak vítězství 8:7 a získali dva body, se kterými jsme před zápasem moc nepočítali.
Díky výhře jsme Morendě odskočili na 6 bodů a pojistili si tak průběžnou 7. pozici v tabulce. V zápase nepadalo moc branek, i když svítilo sluníčko, hlavní příčina byly technické chyby - špatné nahrávky a také nepřesná střelba u obou týmů. Dalším důvodem byl i styl hry našeho útoku, který se nikam nehnal a hrál velmi trpělivě a dlouho. Obrany v tomto zápase byly jednoznačně lepší než útoky. Hra sice nebyla oku lahodící, ale hlavní pro nás je, že jsme zápas vyhráli a bez zranění. Závěrem bych chtěl poděkovat celému týmu, protože jsme tohle utkání vybojovali a odmakali, velké dík patří i fanoušků, kteří přijeli podpořit jak dorostence, tak i poté muže, DÍKY!!!

Již tento víkend se na našem hřišti odehraje dvojkolo, v sobotu se utkáme s Osekem, v neděli se Starou Vsí.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Fiala, Opršál, Šmídek T. - Šmídek D. (2 branky), Bládek (2 branky), Tuška A. (3 branky), Živěla (1 branka) - trenéři Vlach P., Pospíšil

Starší žákyně

TJ Sokol Ostopovice - TJ Olbramovice 7:18 (3:9)

Dorostenci

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 24:19 (11:11)

V neděli ráno jsme se za slušné podpory rodičů vydali na naše poslední utkání této sezóny. Cíl by jasný, dovézt body. Bohužel průběh zápasu tomu od začátku nevypadal. 13. minuta zápasu a skóre na tabuli 5:1 pro domácí. V obraně se nedařilo, soupeř nás jednoduše přehrával. V útoku se zas nedařilo překonat brankáře, útočníci nedbali pokynů trenérů střílet na zadní tyčku a tak nás vcelku bez práce soupeřův brankář vychytal. Poté přišla desetiminutovka v naší režii, po našem timu, kdy jsme uklidinili hráče, na obraně vystřídali na krajní zálohu Kačíka, obrana získala několik balónu, v útoku se zlepšila střelba a díky tomu se nám povedlo dostat do jednobrankového náskoku. Soupeři se sice povedlo vždy srovnat, ale výsledek již vypadal přijatelněji. Tak skončil poločas remízou s jedenácti vstřelenými brankami na obou stranách.

V druhé půli se ze začátku opakoval scénář půle první, obrana dostávala pro soupeře jednoduché góly, Berysovi se tentokrát proti děleckým střelám moc nedařilo, našemu útoku se opět střelecky moc nedařilo. Jediné pozitivní pro nás bylo, že jsme neudělali téměř žádnou technickou chybu. Výsledek pro nás ne moc pěkný. Morenda nás deklasovala 24:19. Pro nás to znamená jediné, druhé místo v oblastní soutěži, mohli bychom jet aspoň na Pohár České republiky, toto však, jak jsme již psali, bez dorosteneckých útočníků nejde.

Na soupeře nás vyrazilo krásných 14 hráčů, bohuže situace nedovolila hlavně naše nejmladší do zápasu nasadit.

Sestava: David „Berys“ Berka – Jan „Sid“ Fiala, Jakub „Opík“ Opršál, Tomáš „Paci“ Šmídek, Jan „Kačík“ Kačeriak, z lavičky ještě byli připravení obránci Lukáš „Lebík“ Lebeda, Lukáš Chlup, Míša Petráš – Martin Živěla (5), Adam „Tuškin“ Tuška (6), David „Dádyn“ Polcar (1), Jakub Šmídek (7), Daniel Říčánek (0) a na lavičce připravený útočník Adam Pražák (0) trenérská dvojice Pavel „Krk“ Krejčík a Honza „Méďa“ Musil

Za trenéry Méďa


sobota 25.5.2019

Starší přípravka - 3. turnaj v Miroslavi

Draken B – Miroslav A 1:6
Ostopovice B – Draken A 3:5
NH Brno – Vracov 4:2
Ostopovice A – Miroslav B 8:0
Miroslav A – Vracov 7:2
Draken A – Miroslav B 7:2
NH Brno – Draken B 7:4
Ostopovice A – Ostopovice B 5:4
Vracov – Draken B 7:5
Miroslav B – Ostopovice B 0:3
Miroslav A – NH Brno 5:5
Draken A – Ostopovice A 3:5
Vracov – Miroslav B 5:1
Miroslav A – Draken A 2:2
Draken B – Ostopovice B 4:8
NH Brno – Ostopovice A 3:7
Draken B – Miroslav B 7:4
NH Brno – Draken A 11:7
Vracov – Ostopovice B 4:3
Miroslav A – Ostopovice A 1:2

Tabulka turnaje:
1. Ostopovice A
2. NH Brno
3. Miroslav A
4. Draken A
5. Vracov
6. Ostopovice B
7. Draken B
8. Miroslav B

Sestava A: Nezvalová, Horák, Tománek, Štěpánek, Bartók
Sestava B: Pražáková, Dejlová, Doležilová, Ďásková, Vyzourek, Musil více

23.5.2019 Zhodnocení jarní části starších žáků a dorostu

Trenéři starších žáků a dorostenců zhodnotili jarní část sezóny, pěkně zápas po zápasu, zhodnocení najdete zde. více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png