Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
27.5.2019 Venkovní vítězství mužů, prohry starších žaček a dorostenců, vítězství ostopovické přípravky ve 3. turnaji

neděle 26.5.2019

2. liga muži

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 7:8 (3:6)

V dalším utkání nás čekalo brněnské derby, hráli jsme na hřišti Moravské Slavie, souseda z tabulky který na nás ztrácel před tímto kolem 4 body. Do naší sestavy se vrátil po karetním trestu Tomáš Krejčík, naopak v útoku nám chybělo hned 5 útočníků, vepředu tak hráli dorostenci Martin Živěla s Adamem Tuškou, kteří odehráli před tímto zápasem svůj dorostenecký, dále pak Martin Bládek a hrát musel i David Šmídek. Takže taktika byla jasná, dostat co nejméně gólů a doufat, že útok o gól více než soupeř. Do zápasu jsme vstoupili dobře, když jsme hned vstřelili 2 branky z prvních dvou útoků. Poté jsme ale ale 10 minut nedali ani jeden a soupeř v 10. minutě srovnal. Jenže poté zabrala obrana a do zbytku poločasu inkasovala pouze jednou, v útoku se postupně podařilo dát 4 branky, z toho dal dvě David Šmídek a poločas skončil nadějným výsledek 6:3 pro Ostopovice. Vstup do druhé půle jsme nezačali nejlépe, dostali jsme rychlé 2 branky, pak se ale útok Morendy na dlouhých 23 minut odmlčel, k dispozici měl i pokutový hod, který naštěstí nedokázali proměnit. Našemu útoku se podařilo v 11. minutě druhé půle odskočit na 8:5, kdy se z křídla prosadil Adam Tuška, to bylo ale bohužel vše, 1 branka nám nebyla uznána kvůli držení, což byla škoda, protože jsme mohli odskočit na rozdíl 4 branek, což se nestalo. Domácí totiž 5 minut před koncem snížili na rozdíl jediné branky. Pak se ale díky technickým chybám, kterých bylo v tomto zápase na obou stranách opravdu dost, domácí nedostali ke střele a my pak zhruba poslední minutu a půl v útoku dohráli. Vybojovali jsme tak vítězství 8:7 a získali dva body, se kterými jsme před zápasem moc nepočítali.
Díky výhře jsme Morendě odskočili na 6 bodů a pojistili si tak průběžnou 7. pozici v tabulce. V zápase nepadalo moc branek, i když svítilo sluníčko, hlavní příčina byly technické chyby - špatné nahrávky a také nepřesná střelba u obou týmů. Dalším důvodem byl i styl hry našeho útoku, který se nikam nehnal a hrál velmi trpělivě a dlouho. Obrany v tomto zápase byly jednoznačně lepší než útoky. Hra sice nebyla oku lahodící, ale hlavní pro nás je, že jsme zápas vyhráli a bez zranění. Závěrem bych chtěl poděkovat celému týmu, protože jsme tohle utkání vybojovali a odmakali, velké dík patří i fanoušků, kteří přijeli podpořit jak dorostence, tak i poté muže, DÍKY!!!

Již tento víkend se na našem hřišti odehraje dvojkolo, v sobotu se utkáme s Osekem, v neděli se Starou Vsí.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Fiala, Opršál, Šmídek T. - Šmídek D. (2 branky), Bládek (2 branky), Tuška A. (3 branky), Živěla (1 branka) - trenéři Vlach P., Pospíšil

Starší žákyně

TJ Sokol Ostopovice - TJ Olbramovice 7:18 (3:9)

Dorostenci

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 24:19 (11:11)

V neděli ráno jsme se za slušné podpory rodičů vydali na naše poslední utkání této sezóny. Cíl by jasný, dovézt body. Bohužel průběh zápasu tomu od začátku nevypadal. 13. minuta zápasu a skóre na tabuli 5:1 pro domácí. V obraně se nedařilo, soupeř nás jednoduše přehrával. V útoku se zas nedařilo překonat brankáře, útočníci nedbali pokynů trenérů střílet na zadní tyčku a tak nás vcelku bez práce soupeřův brankář vychytal. Poté přišla desetiminutovka v naší režii, po našem timu, kdy jsme uklidinili hráče, na obraně vystřídali na krajní zálohu Kačíka, obrana získala několik balónu, v útoku se zlepšila střelba a díky tomu se nám povedlo dostat do jednobrankového náskoku. Soupeři se sice povedlo vždy srovnat, ale výsledek již vypadal přijatelněji. Tak skončil poločas remízou s jedenácti vstřelenými brankami na obou stranách.

V druhé půli se ze začátku opakoval scénář půle první, obrana dostávala pro soupeře jednoduché góly, Berysovi se tentokrát proti děleckým střelám moc nedařilo, našemu útoku se opět střelecky moc nedařilo. Jediné pozitivní pro nás bylo, že jsme neudělali téměř žádnou technickou chybu. Výsledek pro nás ne moc pěkný. Morenda nás deklasovala 24:19. Pro nás to znamená jediné, druhé místo v oblastní soutěži, mohli bychom jet aspoň na Pohár České republiky, toto však, jak jsme již psali, bez dorosteneckých útočníků nejde.

Na soupeře nás vyrazilo krásných 14 hráčů, bohuže situace nedovolila hlavně naše nejmladší do zápasu nasadit.

Sestava: David „Berys“ Berka – Jan „Sid“ Fiala, Jakub „Opík“ Opršál, Tomáš „Paci“ Šmídek, Jan „Kačík“ Kačeriak, z lavičky ještě byli připravení obránci Lukáš „Lebík“ Lebeda, Lukáš Chlup, Míša Petráš – Martin Živěla (5), Adam „Tuškin“ Tuška (6), David „Dádyn“ Polcar (1), Jakub Šmídek (7), Daniel Říčánek (0) a na lavičce připravený útočník Adam Pražák (0) trenérská dvojice Pavel „Krk“ Krejčík a Honza „Méďa“ Musil

Za trenéry Méďa


sobota 25.5.2019

Starší přípravka - 3. turnaj v Miroslavi

Draken B – Miroslav A 1:6
Ostopovice B – Draken A 3:5
NH Brno – Vracov 4:2
Ostopovice A – Miroslav B 8:0
Miroslav A – Vracov 7:2
Draken A – Miroslav B 7:2
NH Brno – Draken B 7:4
Ostopovice A – Ostopovice B 5:4
Vracov – Draken B 7:5
Miroslav B – Ostopovice B 0:3
Miroslav A – NH Brno 5:5
Draken A – Ostopovice A 3:5
Vracov – Miroslav B 5:1
Miroslav A – Draken A 2:2
Draken B – Ostopovice B 4:8
NH Brno – Ostopovice A 3:7
Draken B – Miroslav B 7:4
NH Brno – Draken A 11:7
Vracov – Ostopovice B 4:3
Miroslav A – Ostopovice A 1:2

Tabulka turnaje:
1. Ostopovice A
2. NH Brno
3. Miroslav A
4. Draken A
5. Vracov
6. Ostopovice B
7. Draken B
8. Miroslav B

Sestava A: Nezvalová, Horák, Tománek, Štěpánek, Bartók
Sestava B: Pražáková, Dejlová, Doležilová, Ďásková, Vyzourek, Musil více

23.5.2019 Zhodnocení jarní části starších žáků a dorostu

Trenéři starších žáků a dorostenců zhodnotili jarní část sezóny, pěkně zápas po zápasu, zhodnocení najdete zde. více

20.5.2019 Muži porazili Humpolec, ostatní výsledky z víkendu našich družstev


Neděle 19.5.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 18:11 (10:7)

V rámci 16. kola jsme přivítali Jiskru Humpolec, hrálo se za pěkného slunečného počasí a opět před velmi slušnou návštěvou. Po nepovedeném venkovním dvojkole v Ostravě a bez 5 kluků, kteří nemohli hrát kvůli zranění nebo kvůli kartám jsme potřebovali tento zápas vyhrát. Podle toho vypadal i vstup do zápasu, když jsme dokázali vstřelit 4 branky v úvodních 4 minutách, zatímco soupeř skóroval pouze jednou. Poté ale přišla pasáž, kdy jsme nedokázali proměnit několik slibných šancí a naopak vzadu jsme dostali pár hloupých branek, Humpolec tak postupně stahoval náš náskok, až postupně otočil na 7:6. Poté jsme si vzali oddechový čas, ve kterém jsme se uklidnili a řekli, co hrát, tento time-out byl pro tento zápas zřejmě rozhodující. Od této chvíle (22. minuta) jsme zase začali hrát jako na začátku a do konce poločasu vstřelit 4 branky a poločas tak vyhrát 10:7. V úvodu druhé půle jsme odskočili na rozdíl 5 branek a tento náskok už jsme jen postupně navyšovali. V druhé poločase si obrana připsala hned několik bloků a získaných míčů, za druhou půli dostala jen 4 branky, v útoku pak střelecky řádil Honza Polcar se 13 brankami. Zápas jsme měli po zbytek druhé půle pod kontrolou, na hřišti se tak prostřídali všichni kluci a zápas jsme dovedli do vítězného konce 18:11 pro Ostopovice.
Zápas jsme zvládli docela dobře, až na pasáž mezi 10-20. minutou v první půli, kdy jsme naší nekoncentrovaností dali soupeři možnost zápas zdramatizovat. Po time-outu jsme vrátili k naší hře a zápas vyhráli. Útok táhl hlavně Honza Polcar, který vstřelil 13 branek, ostatní kluci si připsali po 1-2 brankách. Obrana zejména v první půli měla problém se střelbou z dálky, poté jsme začali přerušovat hostující útočníky na 9 metrech, čímž jsme rozbili jejich hru, přerušování hry a dohrávání křídel se ukázalo jako dobrá volba. Závěrem bych chtěl poděkovat všem divákům a fanouškům, kteří přišli podpořit naše týmy ať v neděli nebo v sobotu, přišlo Vás opravdu dost, moc děkujeme.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Fanta, Opršál, Šmídek T. - Tomašovič (2 branky), Polcar J. (13 branek), Tuška A. (1 branka), Bládek (1 branka), Živěla (1 branka), Šmídek D. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Dorostenky

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 36:15 (15:8)

Dorostenci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 22:18 (13:11)

Starší žáci

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava "A" 10:13 (4:7)
TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava "B" 29:16 (13:8)

Starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 15:28 (8:13)

Sobota 18.5.2019

Mladší žáci - 6. turnaj v Ostopovicích

Draken Brno – TJ Sokol Ostopovice 5:15 (0:12)
SK Autonot Jihlava – 1. NH BRNO 5:20 (3:8)
TJ Sokol Ostopovice – 1. NH BRNO 11:12 (3:7)
SK Autonot Jihlava – Draken Brno 16:20 (7:11)
1. NH BRNO – Draken Brno 13:5 (5:2)
TJ Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 13:7 (4:3) více

14.5.2019 Muži prohráli oba zápasy dvojkola, ostatní výsledky JMOP z minulého týdne

2. liga muži

sobota 11.5.2019

Sokol Svinov - TJ Sokol Ostopovice 20:17 (11:9)

V prvním letošním venkovním zápase jsme vyrazili do Svinova. Vstup do zápasu nám vyšel, v útoku se dařilo střelba, jak z dálky tak i z křídel, vzadu nás po celý zápas držel brankář Přikryl, po 10 minutách jsme tak vedli o 2 branky, poté ale téměř 15 minutový výpadek útoku, kdy jsme ztráceli jeden balón za druhým, hlavně mizerné přihrávky. Soupeř se na nás dotáhl a naopak on si vytvořil 2 brankový náskok, který udržel do poločasu. Poločas 11:9 pro domácí. Druhá půle pokračovala jako konec té první, obrana nestíhala, nehrála pohromadě jako jeden celek, což rychlým svinovským útočníkům vyhovovalo, v bráně nás ale držel Karel, hlavně díky němu jsme dostali "jen" 20 branek, útok hrál chvílemi dobře, kdy se dařilo kombinovat a z toho dávat branky, poté ale přišly pasáže, kdy jsme dělali naprosto zbytečné chyby, kvůli kterým jsme nebyli schopni zápas dotáhnout. Svinov si zápas pohlídal a vyhrál tak 20:17.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Fanta, Šmídek T., Opršál - Polcar J. (6 branek), Tuška D. (4 branky), Mrkva (5 branek), Tuška A. (1 branka), Bládek, Živěla (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

neděle 12.5.2019

SSK Vítkovice - TJ Sokol Ostopovice 15:8 (9:5)

Druhým soupeřem venkovního dvojkola byly Vítkovice. Hrálo se na mokru, což naznačovalo, že moc branek padat nebude. Zápas byl od začátku opatrný, ani jeden z týmů nechtěl na mokru udělat zbytečnou chybu, proto tak vypadala i hra obou týmů, útočníci hráli na fauly do křídel, ze kterých se buď střílelo nebo po rozehrávce vznikaly tresty na středu. Tato hra více vyhovovala domácím, náš útok měl od začátku s mokrým balónem problém, bojoval s přesností střelby i přihrávek. Poločas jsme prohráli 9:5. Druhá půle byla v podstatě stejná jako ta první, Vítkovice pokračovaly ve své hře na tresty, my se snažili občas střílet z dálky, ale bez úspěchu, párkrát se nám podařilo zahrát systém do konce, ze kterého jsme poté vstřelili pár branek, ale i tak to zkrátka nebylo ono. Prohráli jsme tak 15:9 po odevzdaném výkonu.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Fanta, Šmídek T., Opršál - Bládek (1 branka), Tuška D. (1 branka), Tuška A. (5 branek), Živěla (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.,

Z venkovního dvojkola jsme tak nezískali ani bod, mrzí hlavně ten sobotní zápas, kde jsme měli na to získat minimálně bod. Bohužel jsem nejeli v kompletní sestavě (zdravotní problémy, karetní distanc), což se projevilo. Šanci tak získali kluci, kteří si tolik nehrají. V další zápase doma přivítáme Humpolec a to tuto neděli 19.5. v 10:30.

12.5.2019

Dorostenky

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 12:19 (3:8)

5.5.2019

Dorostenky

TJ Sokol Ostopovice - TJ Miroslav 23:16 (10:10)

Starší žačky

TJ Sokol Ostopovice - TJ Miroslav 17:32 (6:17)

1.5.2019

Dorostenci

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno 11:6 (4:3)

Starší žáci

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "A" 12:8 (4:3)
TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "B" 13:5 (7:2)
více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png