Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální

13.8.2019 Sezóna 2019/2020

Start nové sezóny se rychle blíží, v tomto příspěvku se dozvíte pár informací před začátkem soutěží.

2. liga muži B

Muži opět budou hrát 2. ligu, tentokrát bude jen 11 účastníků, což znamená o jednoho méně než normálně. Našimi soupeři už nebudou Sokol Svinov, který postoupil do 1. ligy a TJ Sokol Rokytnice "B", která se nepřihlásila do soutěže. Novým týmem v soutěži se stává TJ Pustějov, z první ligy mužů žádný tým do 2. ligy mužů B nesestupuje. Tudíž nás bude o jednoho méně.

Muži se opět po roce představí na turnaji v Opatovicích na Labem, kde jsme v loňském roce obsadili 4. místo, kdy jsme dokázali sehrát vyrovnané zápasy s prvoligovými týmy. Letos bude konkurence na tomto turnaji ještě mnohem větší. Turnaj se hraje v sobotu 17.8.2019 od 8:30.

Do nového ročníku se naše družstva představí v následujících kategoriích:

Muži - po několika letech náš oddíl postaví mužský "B" tým, tvořenými hlavně bývalými hráči, kteří dostali opět chuť si zahrát házenou

Dorostenci

Starší žáci

Mladší žáci - už se nebude hrát turnajově, ale každý s každým doma a venku, další změna pravidel umožňuje start max. 3 mladších žákyň v každém týmu

Starší žákyně

Přípravka

Bohužel jsme nepřihlásili dorostenky, které se rozhodly skončit. Krátké zhodnocení a vysvětlení konce dorostenek:
DOROSTENKY OSTOPOVICE
Naše společná cesta začala před 11 lety, kdy se pár z nás začalo účastnit tréninků házené v Ostopovicích. Našimi prvními trenéry byli tenkrát Petr Pazourek a Jarek Střelec a my ještě ani netušily, jaká dlouhá cesta nás společně čeká. Sotva jsme se naučily udržet balon v jedné ruce a dohodit s ním dál než 2 metry, začaly jsme hrát zápasy. Bavilo nás to a na každý další zápas jsme se velmi těšily. Po nějaké době vystřídal Petra Pazourka trenér Ivo Indra. Ten s námi „vydržel“ až do doby, než ho vystřídal Luboš Dobšík. Od všech trenérů jsme si vzaly k srdci rady do hry i do života.
Mezi naše nejoblíbenější akce spojené s házenou patřila zimní a letní soustředění, která jsme si užívaly, a myslím si, že to bude jedna z těch věcí, která nám bude nejvíce chybět. Tato soustřední totiž spojovala příjemné s užitečným a vždy nás skvěle fyzicky připravila na následující sezónu.
Sotva jsme ze starších žaček povyrostly v dorostenky, začaly nám přibývat starosti a také povinnosti. Škola, taneční, další sporty a tak dále. Tréninky už nás tolik nebavily, zápasy jsme prohrávaly a domů jsme docházely s brekem. V ten moment jsme si uvědomily, že jestli to takto půjde dál, naše společná cesta rychle skončí. Ale protože jsme holky šikovné a statečné, dokázaly jsme pod vedením našeho trenéra Luboše Dobšíka úspěšně dokončit sezónu 2018/2019. Ačkoliv to na podzim vypadalo velice bídně, jarní sezónu jsme dohrály se ctí a dobrými výsledky.
Neděle 9. 6. 2019 se stala naší cílovou rovinkou. Hrály jsme nejen poslední zápas sezóny, ale také poslední zápas našeho života. Moc jsme ho chtěly vyhrát a odejít tak s pocitem vlastního vítězství. Povedlo se. Jakmile pan rozhodčí zapískal konec zápasu, netrvalo dlouho a všem nám tekly slzy po tvářích. Věděly jsme totiž, že to bylo naposledy. Naposledy jsme se prošly po hřišti a za potlesku všech zúčastněných jsme ho uplakané dojetím opustily.
Závěrem bych za celý tým velmi ráda poděkovala všem našim trenérům, kteří nám věnovali hodiny a hodiny času a energie; rodičům a prarodičům, kteří nás podporovali, ať už jsme prohrávaly nebo vyhrávaly; soupeřům, díky kterým jsme stále získávaly nové zkušenosti a celé TJ Sokol Ostopovice za neuvěřitelně krásně prožitých 11 let našeho života v jejím náručí.
DĚKUJEME!
Lvice Ostopovice 2008 – 2019

V nejbližší době bude na naše webové stránky přidáno rozlosování jednotlivých soutěží.

Závěrem bych ještě zmínil, že dnes byla namontována nová tribuna naproti střídačkám pro 50 diváků. Otestovat ji můžete třeba hned v prvních domácích zápasech 1.9.2019, kdy se doma představí oba mužské celky proti Humpolci mužstvům. více

19.6.2019 Muži získali v posledním dvojkole 2 body

Sobota 15.6.2019

TJ Sokol Rokytnice "B" - TJ Sokol Ostopovice 14:17 (6:8)

V rámci posledního dvojkola jsme se představili v sobotu v Rokytnici. Hrálo se za úporného vedra na pěkně rozpáleném gumovém povrchu, což nebylo nic příjemného. Průběh prvního poločasu byl vyrovnaný, důležité bylo, že jsme byli vždy o branku či dvě napřed. Bohužel se nám však nepodařilo se utrhnout na více branek, což nás mírně znervózňovalo. Útok táhl Matěj Krejčík, který zakončoval většinu akcí, když už byl prostor dohrát do konce, většinou akce skončila na nepřesné střelbě. Obrana od začátku nehrála špatně, první dvě branky bylo docela smolné, další branky poté přicházely s koncem poločasu a úbytkem sil a koncentrovanosti. Poločas jsme tak vyhráli 8:6. Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu, my jsme se snažili utrhnout na více branek, což se technickými chybami či nepřesnou střelbou nedařilo. Soupeř se tak po celý druhý poločas držel na dostřel, avšak ani se mu nepodařilo srovnat, v bráně nás totiž několikrát podržel brankář Gasnárek plus pár získaných balónů od obrany, takže útok měl dostatek možností vstřelit branky a rozhodnout. To se nakonec podařilo, když v posledních minutách Rokytka začala riskovat a my útočili do otevřené obrany. Zápas jsme tak nakonec zvládli a vyhráli 17:14.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fiala, Šmídek T. - Krejčík M. (8 branek), Bládek (2 branky), Tuška A (3 branky), Živěla (3 branky), Šmídek D. (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Neděle 16.6.2019

SK NH Veselí nad Moravou - TJ Sokol Ostopovice 20:17 (9:9)

V posledním zápase sezóny jsme jeli do Veselí nad Moravou. Hned na začátku začalo mírně poprchávat, v průběhu poločasu se to jen a jen zhoršovalo, až byl zápas na 5 minut přerušen kvůli silnému dešti a krupobití, poté déšť ustal a začalo svítit sluníčko, takže na hřišti bylo doslova jako v prádelně. Tolik k počasí, nyní k zápasu. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ze začátku vedli domácí o jednu branku, v průběhu poločasu jsme se ale dostali do vedení my, ale soupeř v závěru srovnal. Nám se dařilo kombinační hra, kdy jsme se dostávali do slušných volných střeleckých pozic, ze kterých dávali branky, samozřejmě platili i střelba z dálky a výskoku. Obrana bez Honzy Musila s Honzou Fialem na pozici beka nehrála špatně, chybělo akorát víc důrazu a bojovnosti, góly do naší branky především z křídel a z trestů ze středu. Poločas 9:9. I v druhé půli bylo utkání vyrovnané, alespoň herně, bohužel si náš útok vybral 20 minutou pasáž bez branky, prosadil se ve 2. minutě, poté až ve 23. minutě, což rozhodlo. Domácí tak postupně navyšovali vedení až na luxusních 16:10, mohlo to být i horší nebýt našich obou brankářů, kteří oba předvedli několik pěkných zákroků, poté jsme se prosadili i my. Sice jsme v posledních osmi minutách soupeře přestříleli 7:4, ale na nic jiného než na zmírnění porážky to nestačilo, prohráli jsme tak 20:17.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Fiala, Krejčík J., Krejčík T., Šmídek T. - Tomašovič (7 branek), Krejčík M. (5 branek), Tuška A., Bládek (4 branky), Živěla (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D. více

10.6.2019 Vítězství mužů i holek, výsledky posledního turnaje přípravek

Neděle 9.6.2019

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška 24:18 (10:9)

V 20. kole jsme přivítali soupeře jednoho z nejtěžších, a to průběžně vedoucí Dobrušku, která v jarní části sezóny neztratila ani bod. My jsme se po delší době "slezli" v té silnější sestavě a navíc nás hnala chuť se předvést v posledním domácím zápase a navíc proti prvnímu týmu. Nástup do utkání se nám moc nepovedl, po 5 minutách hry jsme prohrávali 0:2, po 10 minutách pak 5:2, nepomohlo k tomu ani vyloučení soupeře, ba naopak, soupeř nám dokázal dát hned 2 branky, když schválně nechali hrát 2 útočníky. Přišel tak náš oddechový čas, díky kterému jsme se vzpamatovali, srovnali jsme hru a pomalu začali stahovat náskok soupeře. Skóre se nám podařilo srovnat ve 20. minutě, poprvé v utkání jsme vedli 2 minuty poté, když jsme vedli 8:7. Zbytek poločasu pak byl vyrovnaný, nám se podařilo vstřelit branku několik vteřin před koncem poločasu po rozehrávce trestu a vyhrát ho tak 10:9. Začátek druhé půle se nesl ve znamení střílení branek, během 5 minut jich padlo hned 7, soupeři se tak podařilo srovnat. Poté ale naše obrana zabojovala, když dokázala vybojovat hned 3 míče po sobě, náš útok toho dokázal využít a my se trhli na rozdíl 3 branek. Ve 20. minutě se podařilo hostům zkorigovat na 2 branky a měli několik šancí utkání i srovnat, když si náš útok vybral slabší chvilku, ale to se jim naštěstí nepovedlo, jelikož velmi zjednodušili a zrychlili hru a dopustili se několika technických chyb nebo dokázal zakročit náš brankář. Posledních 10 minut utkání začala riskovat i soupeřova obrana a nám se to dařilo trestat a postupně jsme jen navyšovali svůj náskok vybojovaný na začátku druhé půle. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a vyhráli 24:18.
Dnešní utkání bylo velmi vyrovnané a bojovné, důkazem toho je i několik karet. V útoku se opět dařilo Honzovi Polcarovi s 12 brankami, který střelami z dálky dělal velké problémy soupeři, když se obrana začala vytahovat proti střelám z dálky a výskoku, nacházeli pak naši venkovní útočníci ty vnitřní, nahrávali tak dle potřeby na střed, do křídel, ze kterých se dařilo skórovat. Obrana dnes neměla téměř žádnou výraznější krizi, zvládla i 2 vyloučení, dokázala vybojovat hned několik míčů, hlavně pak Tomáš Krejčík, brankáři nás v důležitých momentech zápasu podrželi, Jirka Gasnárek dokonce chytil i šestimetrový hod. V zápase si nakonec zahráli všichni kluci a tak měl každý svůj podíl na tomto možná trochu překvapivém vítězství. Klukům bych chtěl za sebe poděkovat, odvedli jsme koncentrovaný výkon, zachovali chladnou hlavu v rozhodujících momentech zápasu a šli jsme si za vítězstvím. Samozřejmě bych chtěl poděkovat i všem našim příznivcům a fanouškům, díky jejichž podpoře jsme toto utkání zvládli.
Ještě jedna zajímavost na závěr, v tomto kole ztratily body vedoucí Dobruška u nás, i druhé Vítkovice ve Staré Vsi, bodovat dokázal až třetí Svinov, který vyhrál v Oseku. Tabulka pak vypadá následovně, vede Dobruška s 32 body, následují Vítkovice a Svinov s 31, další týmy už mají větší ztrátu. V posledním dvojkole se pak Vítkovice a Svinov utkají právě s Dobruškou, takže o postupujícím do 1. ligy stále není rozhodnuto a bude to drama až do konce.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Opršál - Tomašovič (5 branek), Krejčík M. (4 branky), Polcar J.(12 branek), Tuška A., Bládek (2 branky), Živěla (1 branka) - trenér Vlach P.

Dorostenky

Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 18:16 (12:6)

Sokol Ostopovice – SK Autonot Jihlava 19:14 (6:8)

5. 1.NH Brno 19

V soutěži přípravek se počítalo umístění na jednotlivých turnajích. Naše "A" družstvo skončilo na turnajích 1., 2., 1., 2., proto mají součet 6. Naše "B" družstvo hrálo mimo soutěž, proto není zahrnuté v celkových výsledcích. více

3.6.2019 Muži uhráli pouze jednu výhru z domácího dvojkola, mladší žáci postupují na MČR

Sobota 1.6.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek nad Bečvou 16:18 (10:13)

V sobotním utkání k nám přijel Osek nad Bečvou, který byl před námi v tabulce pouze o 2 body, takže jsme se mohli v případě výhry na svého soupeře dotáhnout. Jenže naše cesta za vítězstvím se hodně zkomplikovala už v úvodních minutách zápasu. Začátek jsme prospali, jak v obraně, tak v útoku, chyběla nám koncentrovanost a chuť, z prvních 3 střel jsme dostali 3 branky, v útoku jsme zase zahazovali střely nebo vázla kombinace. Soupeř si tak vytvořil rychle 3 branky náskok, po našem time-outu jsme se trošičku vzpamatovali, ale na smazání ztráty to nestačilo. Když obrana získala míč, útoku se nepodařilo skórovat, když útok gól vstřelil, obrana nedokázala získat. Osek si tak udržel svůj náskok tří branek, vyhrál 13:10 poločas. V druhém poločasu jsme chtěli s výsledkem něco udělat, obrana zahrála druhou půli mnohem lépe než první, ovšem v útoku to byla střelecká bída, za zmínku snad stojí jen 10 vstřelených branek Matěje Krejčíka, na kterém byla asi největší snaha s výsledkem něco udělat, ale i on se trápil ve střelbě. V závěru jsme otevřeli více hru, více jsme riskovali, ale protivník si náskok pohlídal a zápas dovedl k vítěznému konci, 16:18 pro Osek.
Zápas jsme prohráli v úvodních minutách zápasu, jak v obraně, tak v útoku, poté jsme se sice snažili, ale stále nám chybělo něco, jak se dostat do zápasové pohody. Mrzí hlavně střelba z křídel, kde jsme dali snad 1 gól za celý zápas, což je málo, poté bylo i méně místa na středu a těžko se prosazovali ostatní útočníci. Prohráli jsme tak důležitý zápas, mohli jsme dotáhnout na týmy, co jsou před námi, místo toho jsme ztratili bodový kontakt.

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Šmídek T., Fiala, Opršál - Krejčík M. (10 branek), Tomašovič (2 branky), Tuška A., Šmídek D. (2 branky), Živěla (1 branka), Bládek (1 branka) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Mladší žáci - 7. turnaj v Jihlavě

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 15 : 8 ( 6 : 2 )
1. NH BRNO - Draken Brno 13 : 8 ( 8 : 3 )
SK Autonot Jihlava - Draken Brno 14 : 12 ( 8 : 7 )
1. NH BRNO - TJ Sokol Ostopovice 14 : 10 ( 8 : 4 )
Draken Brno - TJ Sokol Ostopovice 7 : 12 ( 5 : 8 )
SK Autonot Jihlava - 1. NH BRNO 9 : 16 ( 5 : 7 )

Mladší žáci odehráli svůj poslední turnaj v jihomoravském přeboru, v celkovém pořadí obsadili 2. místo, což znamená, že se představí 21.6.-23.6.2019 na MČR ve Studénce, protože se tým 1. NH Brno rozhodl nepřihlásit na tento turnaj.

Neděle 2.6.2019

TJ Sokol Ostopovice - TJ Stará Ves nad Ondřejnicí 25:13 (16:8)

V neděli nás čekal zápas se Starou Vsí. Na rozdíl od soboty nám vstup do zápasu celkem vyšel, velmi rychle jsme se dostali do někalika brankového náskoku, který jsme celý první poločas jen navyšovali. V útoku se prostřídali všichni útočníci a hlavně se nám dařilo střelecky, střelba z dálky, z křídel i trestů, to vše vedlo k tomu, že jsme dali za první poločas 16 branek, vzadu byl vidět taky o něco zlepšený výkon, přesto párkrát došlo k nepozornosti a nedůrazu a soupeř toho využil. Poločas 16:8 pro Ostopovice. V druhém poločase už takové brankové hody nebyli, hra ztratila na tempu, i díky docela slušnému vedru. Náš tým i díky náskoku mohl poslat na hřiště postupně všechny náhradníky jak do útoku, tak do obrany, takže jsme si zahráli všichni. Obrana nastoupila s Honzou Fialou na bekovi a bratry Krejčíky na záloze a společně s brankáři toho soupeři moc nedovolila, utkání si podařilo našemu bekovi, který dobrým pohybem a čtením hry získal několik míčů. V útoku se pokračovalo s prostřídáváním všech útočníků, pokračovalo se v systematické hře, která vycházela, akorát se už tolik nedařilo v zakončení. Suma sumárum, v utkání jsme zvítězili 25:13 a získali tak alespoň jedno vítězství. Na závěr bych chtěl poděkovat jako vždy všem fanouškům, kteří dorazili a podporovali naše týmy. Moc děkujeme :)

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Musil, Krejčík T., Fanta, Fiala, Šmídek T. - Krejčík M. (4 branky), Tomašovič (6 branek), Tuška A., Polcar J. (10 branek), Bládek (2 branky), Živěla (3 branky) - Vlach P., Šmídek D.

V posledním domácím zápase přivítáme příští týden vedoucí tým tabulky Sokol Dobruška, společně s námi budou hrát i dorostenky a starší žačky proti holkám z Jihlavy.

Dorostenky

TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "A" 10:21 (7:10)
TJ Sokol Ostopovice - Draken Brno "B" 12:19 (8:9)

Dorostenky v přímém souboji o 3. místo nestačily na drakenské "běčko" a v soutěži tak obsadí 4. místo