Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální

21.9.2020 Muži "A" porazili Moravskou Slavii, "Béčko" vysoko prohrálo, výsledky prvního turnaje starší přípravky

20.9.2020

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - KNH MS Brno 22:18 (6:8)

Po těsné porážce v Humpolci jsme v dalším zápase přivítali Moravskou Slávii Brno, se kterou nás nečekalo nic jednoduchého, což se ukázalo v první půli. Soupeřova obrana velmi dobře přerušovala naši hru zvenku, když k tomu přidáme několik neproměněných šancí z volných křídel a několik zbytečných ztrát, výsledkem tak bylo od našeho útoku pouze 6 branek za poločas (opět tu byla více než 15 minutová pasáž s pouze 1 vstřelenou brankou), naše obrana taktéž nehrála špatně, hrála dobře pozičně i agresivně, podařilo se nám několikrát zastavit rodící se rychlý protiútok soupeře zásluhou Tomáše Šmídka, přesto se soupeř trpělivou hrou v útoku dokázal pravidelně prosazovat a první půli tak vyhrál zaslouženě 8:6. Do druhé půle jsme ovšem nastoupili ve velkém stylu, zatímco za první půli jsme dali 6 branek, za úvodních 9 minut druhé jsme jich dali hned 7, zatímco Morenda jen 4 a my se tak dostali poprvé v zápase do vedení, poté naše obrana s brankářem Gasnárkem dostala za 10 minut hry pouze jednu branku a my si tak vytvořili rozhodující náskok 4 branek. Poté jsme si už zbytek zápasu pohlídali a zápas dovedli do vítězného konce. Ve velmi vyrovnaném utkání jsme dokázali vyhrát 22:18.

Tento zápase rozhodla zejména výrazně zlepšená střelba v druhé půlce, hlavně z křídel od Matěje Krejčíka s 9 brankami, poté vzniklo více prostoru pro další hráče zvenku, Tomašoviče a Honzu Polcara, který si za nás po delší době opět zahrál a zastoupil tak za nemocné bratry Tuškovi. Za druhou půlku jsme dokázali vstřelit 16 branek, což se nám dlouho nepovedlo, jestli vůbec někdy. Obrana podala od začátku zápasu slušný výkon, což bylo základem, že se soupeř v první půli neutrhl na více než 3 branky. V bráně se prostřídali oba brankáři a předvedli jistý výkon. Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, ať už našim, tak také fanouškům Morendy, kteří přijeli ve větším počtu, za vytvoření velmi dobré kulisy k tomuto utkání. Díky

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Opršál, Šmídek T., Kačeriak - Krejčík M. (9 branek), Tomašovič Z. (6 branek), Živěla, Polcar J. (7 branek), Říčánek, Polcar D., - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Příští víkend nás čekají hned 2 venkovní zápasy, nejprve se v sobotu představíme proti 1. NH Brno v 10:30 společně se staršími žáky a dorostenci, v pondělí pak hrajeme v Dobrušce.

JMOP muži

TJ Sokol Ostopovice "B" - KNH MS Brno "B" 12:31 (5:16)

V našem druhém letošním kole jsme se vrátili na domácí půdu, kde jsme nastoupili v neděli 20. září opět po ligovém utkání proti Moravské Slávii. I zde nás čekalo ligové družstvo, které si před naším zápasem neporadilo s naším Áčkem. A ani zde to pro nás nebylo jednoduché. Rozdíl oproti minulému týdnu ale byl v tom, že nám, jakoby nic nefungovalo, v podstatě jediný soupeřův útočník si s naší obranou a potažmo i s brankáři dělal vyloženě, co chtěl a tak nebylo moc útoků, kdy jsme dokázali dát našemu útoku balón jinak než z naší sítě. Brankáře jsme střídali jak to šlo, chytal tentokrát mladý Berys, jeho táta musel do práce, ale ani jeden se nedokázal chytit. V obraně nám zase chyběl zraněný Martin. V útoku jsme měli k dispozici 6 lidí a tak jsme složili dva útoky, které se po 10 minutách pravidelně celý zápas střídali. V první půli se našemu prvnímu útoku ve složení Zip/Shakira(Sysin)/Jeňa dařilo dostávat vcelku do vyložených střeleckých šancí, ale zakončení bohužel bylo bídné, hodně trefených tyček v tom lepším případě. Druhý útok ve složení Dan/Jirka/Kubajz těch šancí měl sice méně, ale střelecky podobně, nejvíce se prosazoval z druhé lajny právě Honza. I v tomto zápase nás bohužel provázelo nespočetné množství technických chyb, což umožňovalo soupeři z Brna lehce vstřelené branky z jednoduchých rychlých protiútoků. A tak bohužel i přes bouřlivou domácí kulisu jsme odešli ze zápasů obrovským rozdílem. I tentokrát ale musím vychválit všechny hráče, že nevypouštěli balóny a i přes nepříznivé skóre celý zápas bojovali a samozřejmě neopomenout poděkovat divákům za podporu. V neposlední řadě jsem rád, že loňští starší žáci, letošní dorostenci se většinou plnohodnotně zapojili jak do tréninkové přípravy, tak i do zápasů a jsou velkým přínosem našemu Béčku, hlavně Berys, Dan a Kačík. Kluci díky a vydržte!

Sestava: David Berka, Vladimír Dilhof – Zdeněk Musil, Vojtěch Krupka, Jan Kačeriak – Jan
Havlík (3), Jan Putna (2), Daniel Říčánek (1), Jiří Rjabuchin (1), Jan Kubíček (3), Petr Sýs (2) – trenér M.n.h. Jan Musil

13.9.2020

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 17:16 (10:8)

K našemu prvnímu venkovnímu zápasu jsme jeli do Humpolce s cílem vyhrát. Avšak náš vstup do zápasu tomu nenasvědčoval, v útoku tragická střelba a technické chyby, obrana nesoustředěná, pomalá a nedůrazná, soupeř si tak vytvořil až čtyřbrankový náskok, po patnácti minutách jsme prohrávali 6:2 a my si vzali oddechový čas. Ten nám pomohl, my se srovnali a začali pomalu smazávat soupeřův náskok, do poločasu se nám podařilo snížit na 8:10 z našeho pohledu. V úvodních minutách druhé půle se nám podařilo velmi rychle srovnat, pak ale nastal další 15 minutový výpadek útoku, neproměněný šestimetrový hod, několik zkažených přihrávek a soupeř odskočil opět do čtyřbrankového náskoku. My jsme ale ještě zabojovali, i díky vyloučení soupeře, se nám podařilo zhruba 3 minuty před koncem srovnat. Soupeři se ale z následného útoku podařilo opět odskočit, my tak měli minutu a půl na to zápas alespoň srovnat, avšak technickou ztrátou, pro nás v tomto zápase typické, jsme o tuto možnost připravili. Výsledek tedy 17:16 pro domácí Humpolec.

Zápas jsme si prohráli špatným vstupem do zápasu, ikdyž se nám zápas poté sice podařilo dvakrát srovnat, dva dlouhé střelecké výpadky a spousta technických chyb (přihrávky, průrazy, držení) nám bohužel prohráli zápas, obrana se po špatném vstupu dokázala oklepat a od timeoutu v první půli odehrála slušný zápas včetně brankářů. V útoku se dařilo střelecky Davidu Tuškovi s 8 brankami, ale i on se nevyvaroval ztrát. V obraně dostal větší prostor dorostenec Honza Kačeriak a rozhodně nezklamal, za svůj výkon a nasazení zaslouží pochvalu.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Šmídek D., Šmídek T., Kačeriak - Krejčík M. (6 branek), Tuška D. (8 branek), Tuška A. (1 branka), Živěla (1 branka), Říčánek - trenéři Vlach P., Šmídek D.

JMOP muži

TJ Jiskra Humpolec "B" - TJ Sokol Ostopovice "B" 17:9 (8:7)

I naše Béčko se po minulé sezóně, kdy odehrálo celý podzim na domácí půdě a jarní část byla
celá zrušená, jsme letos zahájili letošní soutěžní ročník venkovním zápasem. Chlapi vyjeli na svůj první zápas v neděli 13. září do Humpolce, kde se představili po ligovém utkání Áčka. Soupeř nás nečekal jednoduchý, krom jednoho hráče náš soupeř nastoupil v ligové sestavě, která v ligovém utkání porazila naše Áčko. Hráči předvedli v prvním poločase neuvěřitelné výkony, kdy se obraně vcelku dařilo odevzdávat balóny do přední linie i díky dobře chytajícímu Víťovy a díky tomuto jsme se drželi na jednogólový rozdíl s naším soupeřem. V útočné hře to bylo lehce slabší, dalo nám hodně práce proměnit střely v úspěšně zakončenou střelbu, problémy nám dělali i technické chyby, které nás bohužel provázeli celým zápasem, hlavně pak v druhém poločasu. Nejúspěšnějším střelcem našeho Béčka byl Zip, který si udržel svou střeleckou úspěšnost na 34%. Některým se bohužel za celý zápas nepodařilo vstřelit branku, ale zase někteří dokázali vytvořit hezké šance pro své kamarády. V druhém poločase jsme si nedokázali najít recept na vysouvající se Humpoleckou obranu a bylo i vidět, že nám došli fyzické síly se aspoň trochu rychleji pohnout. Zadní řady v podstatě hráli konstantně celý zápas, slabinou bohužel byly slabší výkony brankářů – neumíme si poradit se střelbou z větších křídel a dostáváme tak lehké branky. Ale je potřeba vyzdvihnout dvě věci. Jednak to, že všichni na hřišti bojovali, nikdo nic nevzdával
a myslím, že se nemusíme za hru proti druholigovému družstvu Humpolce s naším oblastním Bé-týmem stydět a také patří obrovské díky našemu fanklubu, který ve vedení Slima dorazil do Humpolce s námi.

Sestava: Vítězslav Berka, Vladimír Dilhof – Zdeněk Musil, Martin Ďásek, Vojtěch Krupka, Jan
Kačeriak – Jan Havlík (5), Jan Putna (2), Daniel Říčánek (1), Jiří Rjabuchin, Jan Kubíček, David Berka – trenér M.n.h. Jan Musil

JMOP mladší žáci

TJ Jiskra Humpolec - TJ Sokol Ostopovice 2:21 (1:11)
 - mimo soutěž více

7.9.2020 Vstup do ligy mužům vyšel, výsledky našich týmů z MČR a PČR 2020

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek nad Bečvou 26:18 (14:8)

Po koronavirové pauze se opět rozběhla 2. liga mužů a naším prvním soupeřem byl Osek nad Bečvou. Vstup do zápasu nám vyšel, velmi rychle jsme si vytvořili 2 brankový náskok, o který jsme ale přišli. Náskok jsme si vytvořili až v poslední desetiminutovce první půle, kdy obrana obdržela jen 2 branky, naopak útok skóroval hned sedmkrát. Půlku jsme tak vyhráli 14:8. Slušně rozjetý zápas se ale začal dramatizovat, když jsme dostali v úvodu druhé půle dostali 4 rychlé a laciné branky, a tak došlo ke změnám v obraně. Náš náskok se ztenčil na 3 branky, ale poté jsme opět začali hrát a zápas kontrolovat. Úvodní zápas jsme nakonec zvládli, celkem pěkně jsme si zastříleli a hlavně vyhráli 26:18.

V tomto zápase zahrál velmi dobře útok, vysoká přesnost střelby a minimum ztrát vedlo k nastřílení tolika branek, kombinační hrou jsme si vytvářeli ideální střelecké posty, ze kterých byly branky nebo tresty, které se nám také proměňovat. Střelecky se dařilo Matějovi Krejčíkovi s 11 brankami a Zbyňovi Tomašovičovi s 9 brankami. Obrana ve složení Krejčík J., Opršál, Šmídek T. v bráně s pozorně chytajícím Gasnárkem střídala lepší pasáže s těmi horšími, několikrát dokázala zavřít bránu, pak ale naopak dostávala zbytečné branky z nepozornosti a nedůrazu. Z obrany bych chtěl vyzdvihnout hlavně výkon Kuby Opršála, který ještě minulý týden odehrál Pohár ČR dorostenců v Chomutově a teď už hrál od začátku v lize. Závěrem bych chtěl tradičně poděkovat našim příznivcům za podporu a na dalším zápase naviděnou.

Sestava: Gasnárek, Přikryl - Krejčík J., Opršál, Šmídek T., Šmídek D., Kačeriak - Krejčík M. (11 branek), Tuška D. (4 branky), Živěla (1 branka), Tomašovič (9 branek), Tuška A. (1 branka), Polcar D. - Vlach P., Šmídek D.

PČR dorostenců v Chomutově

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Osek nad Bečvou 13:15 (7:7)
TJ Sokol Ostopovice - KNH Chomutov 11:15 (7:10)
Sokol Bakov nad Jizerou - TJ Sokol Ostopovice 11:9 (5:6)
TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška 26:16 (13:9)
TJ Plzeň-Újezd - TJ Sokol Ostopovice 14:21 (11:12)

Nejlepším brankářem celého turnaje se stal náš David Berka. více

23.8.2020 Muži obsadili 4. místo v Opatovicích, rozlosování MČR mladších žáků a PČR dorostenců

V sobotu 22.8.2020 jsme se představili na přípravném turnaji v Opatovicích nad Labem za účasti předních ligových družstev. V této nabité konkurenci se nám sice nepodařilo obhájit loňské 3. místo, ale dokázali jsme vybojovat místo čtvrté, když jsme měli stejný počet bodů jako pátý Krčín, ale lepší celkové skóre. Hrálo se 1x25 minut na gumě převážně za pěkného tepla.

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Opršál, Šmídek T., Šmídek D. - Krejčík M. (18 branek), Tuška D. (9 branek), Tuška A. (1 branka), Živěla (8 branek), Polcar D. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Obsazení turnaje: TJ Sokol Opatovice n/L (1. liga), Sokol Krčín (1. liga), TJ Sokol Podlázky (1. liga), TJ Přeštice (1. liga), Čechy repre výběr (mix hráčů z prvoligových týmů z Čech), TJ Sokol Ostopovice (2. liga B)

Výsledky zápasů:

Krčín – Opatovice 12:12

Čechy – Podlázky 6:8

Přeštice – Ostopovice 10:8

S Přešticemi jsme ze začátku hráli vyrovnaně, útoku vycházeli systémy a dařilo se proměňovat střelecké pozice, obrana ze začátku držela krok, když se soupeřovi útočníci teprve zastřelovali, po 9 minutách 3:3. Pak se soupeř utrhl o 3 branky, to se nám ještě podařilo srovnat, na další 3 rychlé branky soupeře jsme pak už odpověď nenašli. V tomto utkání měla obrana problémy s se správným postavením proti střelcům a hlavně chyběl větší důraz, zkrátka jsme nechávali jejich střelcům příliš mnoho prostoru. Utkání jsme prohráli o 2 branky 10:8.

Střelci: Krečík M. (5 branek), Tuška D. (1 branka), Tuška A. (1 branka), Živěla (1 branka)

Opatovice – Podlázky 9:12

Přeštice – Krčín 10:10

Ostopovice – Čechy 4:11

Tento zápas se nám vůbec nepovedl, v útoku jsme měli obrovský problém s rychlou a důraznou obranou soupeře, díky které jsme ztratili dost míčů. Naše obrana pak hlavně silově nestačila na soupeřův útok, ve kterém hráli ti nejlepší z Čech, kteří pravidelně reprezentují Čechy v mezizemském utkání. Utkání jsme tak prohráli jasně 11:4.

Střelci: Živěla (2 branky), Krejčík M. (1 branka), Tuška D. (1 branka)

Opatovice – Přeštice 10:12

Podlázky – Ostopovice 7:6

Do utkání s Podlázkami jsme vstoupili velmi dobře, útok hrál trpělivě a dával branky, obrana s brankářem Přikrylem hrála pozorně a v 9. minutě jsme vedli 4:1, pak ale útok přestal proměňovat vyložené střelecké posty a z následného rychlého přechodu dokázaly Podlázky zápas otočit na 7:4, nám se podařilo skórovat opět až v 21. minutě a do konce zápasu tak jen snížit na konečných 6:7 pro Podlázky.

Střelci: Krejčík M. (4 branky), Tuška D. (2 branky)

Krčín – Čechy 6:13

Ostopovice – Opatovice 9:8

V utkání proti Opatovicím se oba týmy přetahovali ve vedení, ze začátku jsme měli navrch my, poté soupeř odskočil na rozdíl 2 branek. Utkání se zlomilo v posledních 10 minutách, kdy jsme šňůrou 4 branek vedli o 2 branky, poslední 2 minuty jsme ovšem moc nezvládli a umožnili soupeři snížit a málem i vyrovnat, se štěstím jsme tak vyhráli 9:8.

Střelci: Krečík M. (5 branek), Živěla (3 branky), Tuška D. (1 branka)

Čechy – Přeštice 11:10

Podlázky – Krčín 12:6

Opatovice – Čechy 8:13

Podlázky – Přeštice 8:6

Krčín – Ostopovice 9:9

V utkání s Krčínem se rozhodovalo o konečném 4. místě, nám se opět povedl začátek vedli jsme 6:3 po 11 odehraných minutách, pak ovšem přišla slabší pasáž, kdy soupeř zápas otočil a my museli dotahovat. Necelou minutu před koncem jsme prohrávali o gól, ale podařilo se nám vybojovat trestný hod z nepříliš ideálního křídla. K trestu po čase se postavil David Tuška, který se do trestu krásně natáhl a střelou mezi brankáře a beka nám vystřelil v zápase remízu 9:9 a v celkovém pořadí (díky celkovému lepšímu skóre) pěkné 4. místo.

Střelci: Tuška D. (4 branky), Krejčík M. (3 branky), Živěla (2 branky)

1. TJ Sokol Podlázky 5 5 0 0 47:33 10b
2. Čechy repre výběr 5 4 0 1 54:36 8b
3. TJ Přeštice 5 2 1 2 48:47 5b
4. TJ Sokol Ostopovice 5 1 1 3 36:45 3b
5. Sokol Krčín 5 1 1 3 43:56 3b
6. TJ Sokol Opatovice n/L 5 0 1 4 47:58 1b

Na tomto turnaji jsme tak skončili na 4. místě, což vzhledem k tomu, že půlku týmu tvořili dorostenci, považujeme za úspěch. Turnaj nám ukázal naše nedostatky, které máme jak v útoku, tak v obraně. Na stranu druhou jsme vyloženě propadli jen v zápase s reprezentanty z Čech, jinak všechny zápasy rozhodovaly detaily a větší zkušenosti a trpělivost na straně soupeřů. Za turnaj bych chtěl poděkovat všem klukům, kteří jeli a nechali tam v tom teple všechno, jmenovitě bych chtěl vyzdvihnout výkon v útoku Matěje Krejčíka s 18 brankami, který dal půlku branek našeho týmu a brankáře Karla Přikryla, který nás držel svými zákroky a my tak dokázali bodovat. Dále bych chtěl poděkovat pořadatelům z Opatovic za pozvání na tento turnaj a jeho bezproblémový průběh. Na závěr bych Vás chtěl pozvat na první ligové utkání, které se bude hrát na našem hřišti v neděli 6.9. a naším soupeřem bude Osek nad Bečvou.

Už v pátek začíná Mistrovství a Pohár ČR v kategoriích dorostu a mladších žáků a my už známe rozlosování těchto turnajů.

Mistrovství mladších žáků v Dobrušce - 2x25 minut

Účastníci: TJ Avia Čakovice (středočeský kraj), TJ Šroubárna Žatec (severočeský kraj), Sokol Dobruška (východočeský kraj), TJ Sokol Kyšice (západočeský kraj), SK Studénka (severomoravský kraj), TJ Sokol Ostopovice (jihomoravský kraj)